Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Сонувај мирно-голем концерт

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5314
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 1:51 pm

Сонувај мирно – голем хуманитарен концерт

Во дискотеката Хард Рок на 29-ти април (среда), со почеток во 21 часот, ќе се одржи хуманитарен концерт под мотото: Сонувај мирно – Кампања за подршка на деца и млади – жртви на сексуална злоупотреба. Влезниците се по цена од 150 денари, а можат да се набават во просториите на ЦИРа (телефон: 02/3114-855), Меѓаши (телефон: 02/2465-316), и на благајната на Хард Рок.

Настапуваат: Некст Тајм, Александар Масевски, Елвир Мекиќ, Даниел Стојмановски, Бени Шаќири, Деана Николовска, Биба Додева, Мартин Србиноски, Зоран Џорлев, Браво бенд, Влатко Лозаноски, Џемини, Ристо Самарџиев, Влатко Илиевски, Боби Beetbox, Елена Петреска, Тони Зен, Јован Јованов, Тања Б, Андријана Јаневска, Иле Спасев, Маријан Стојановски, Игор Митривиќ, Силви бенд, Дани, Мартина, Дони, Ева и Маја Саздановска.
Водител на програмата ќе биде Лила Стојановска.

Песната Сонувај мирно, во изведба на група изведувачи, ја имате во нашата МММp3 секција!

http://mmm.com.mk/?ItemID=EC3D3680C59DFD4B82031ABDBD79DD71
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 4:14 pm

Елен4е, Кате и Миа... Како претставници на фановите од Скопје се надевам дека некоја од вас ќе оди на концертов и ќе направите некое видео и многу, многу слики...
А секако.. ако оди и некој друг од форумов.. и од него очекуваме слики. :)

Сите што ќе одат убаво да си поминат. ;]

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 4:21 pm

I jas sum od skopje i sum vistinski fan na Next Time i sigurno ke odam!
Taka da ne se grizete ke ima sliki:)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 4:22 pm

Dijana напиша:
I jas sum od skopje i sum vistinski fan na Next Time i sigurno ke odam!
Taka da ne se grizete ke ima sliki:)

Мило ми е. ;]

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4224
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 4:27 pm

e super, jas ne sum vo moznost da odam, pa ke pratite sliki

pozz, ubavo da si pominete
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 7:19 pm

Мене ми е желба да одам, а се надевам дека ќе успеам да најдам карти! Намигнува

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Mia_Pet

Mia_Pet

Број на мислења : 47
Поени : 4078
Репутација : 1
Registration date : 2009-03-29

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 8:52 pm

Карти сигурно ќе има пред влез.
Јас планирам да идам, така да ако Господ дае....Нема проблем...
Се гледаме =]
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4669
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 9:05 pm

Супер нека оди тој што може и нека ни прати слики и видео по можност поздрав :)
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 10:49 pm

И јас би сакала да одам, секако, ама сум од Охрид... дека е среда(баш во работна недела, не би можела да одам :S Тажен ) ама затоа очекувам обавезно слики да видам како сте си поминале :)

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeСаб Апр 25, 2009 10:38 am

Ke ima sliki a za karti mislam deka nema da ima nekoj problem ama jas pak ke se obidam da si najdam karti nekolku dena pred koncertot za sekoj slucaj
pozz do site :)
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4669
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeСаб Апр 25, 2009 10:39 am

Поздрав Дијана и убаво да си поминеш и да ни пратиш многу слики
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeСаб Апр 25, 2009 6:27 pm

I od mene pozzz...ocekuvame mn. slikii!:D
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 8:16 pm

Убаво да си поминеш, очекуваме извештај како било таму и слики :)

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 10:03 pm

Јас ќе одам ако успеам да ја убедам мајка ми да ме пушти Плаче
Ама ај, ќе видиме, можеби и ќе се сожали... Јазик

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 11:59 pm

Da se nadevame deka ke se sozali i deka ke odis na koncetrtot i ubavo ke si pominis..Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeПон Апр 27, 2009 6:58 pm

Јас би одела, ама сепак имам уште 14 години...а Хард Рок е дискотека за малку поголеми Јазик

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 9:36 am

Na koncertot bese prekrasno!Sigurna sum deka ako ima od forumot nekoj sto bil vcera tamu bi potvrdil :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 9:41 am

Слики нешто? Видео?

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 9:45 am

Сонувај мирно-голем концерт 2904092241
Сонувај мирно-голем концерт 2904092242
Сонувај мирно-голем концерт 2904092243
Сонувај мирно-голем концерт 2904092244
Сонувај мирно-голем концерт 2904092245
Сонувај мирно-голем концерт 2904092246
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 9:47 am

eve nekolku sliki od koncertot :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 10:11 am

Thanks! бакнеж

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 11:58 am

Thanks :) :)
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 12:32 pm

Фала за сликите :)

_________________
Сонувај мирно-голем концерт Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 12:36 pm

Fala za slikitee... =]
Вратете се на почетокот Go down
dori

dori

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 85
Поени : 4110
Репутација : 6
Registration date : 2009-04-26
Age : 24
Локација : Bitola

Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 1:49 pm

Fala za slikite Jee
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сонувај мирно-голем концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сонувај мирно-голем концерт   Сонувај мирно-голем концерт I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Сонувај мирно-голем концерт
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum