Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 8:04 am

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Stefanimartincin11
Преставниците на Македонија за овогодинашниот избор за песна на Евровизија во Москва - Некст Тајм, в петок тргнуваат за Москва. По многубројните проби оджани како тонски така и сценски во Македонската телевизија, Некст тајм подготвено и со самодоверба заедно со целиот тим ќе отпатуваат за Москва.
За сега не се познати деталите како ќе изгледаат на сцената но Некст Тајм веруваат дека сето тоа што ќе го покажат на големата сцена во олимпискиот стадиот во Москва ќе го обели образот на Македонија. Некст Тајм од досегашните прегледи низ сајтовите каде се прават он-лајн анкети, во моментов котираат на високи позиции и важат за фаворити меѓу 10 те најдобри. Сепак тоа ништо не значи исто како што и кладилниците немаат особено влијание, Евросонг одсекогаш бил управуван од политиката, талентот честопати бил во сенка. Да се надеваме дека оваа година ќе има исклучок и нема тоа да се случи со нашите преставници.
Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Stefanmartin33
Од досегашните гостувања на Некст Тајм во неколку од земјите во Европа се покажаа повеќе од успешно, тие беа одлично прифатени и пречекани од страна на наши тамошни преставници и амбасадори. Последниот промотивен караван го одржаа во Босна, каде беа гости заедно со кралицата на ромската музика Есма Реџепова. Присутните за време на снимањето на емисијата “Бе ен Коктел” освен тоа што ја слушнаа евровизиската “Нешто што ќе остане” по интерпретацијата во живо на Стефан и Мартин за песната одEurope – Carry публиката со огромни овации го поздравија браќата дека имаат перфектен вокални и музички способности. И на заедничка иницијатива Стефан и Мартин заедно со Есма ја запејаа “Зошто си ме мајко родила” во продолжение од страна на босанците следуваа големи пофалби за Македонија и талентите што ги поседува ова поднебје.
Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Stefan-esma22
Ние им честитаме за досегашната одлична предевровизиска турнеа и активни успешни проби и им посакуваме успешно да се престават и Европа да ја запомни Македонија по квалитет, без разлика на пласманот. Ние сме среќни што оваа година без скандали го испративме најдоброто ! Се надеваме на успех !
Многу среќа и успех, ви посакува тимот на РадиоМк!


Извор: http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1605
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 11:58 am

Исто и јас им посакувам се нај нај...секако дека имаме верба во нив и им даваме сите фанови подршка...се надеваме на добар пласман и добра изведба од нивна страна...ГИ САКАМ Љубов
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 12:20 pm

Samo napred i samo kuliranje vo Moskva!! Bez nikakvi pritisoci!! Ima li nekakvi sansi da se najde nekoj klip koga gostuvale vo Bosna so Esma vo ova BN koktel???
Вратете се на почетокот Go down
dori

dori

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 85
Поени : 4104
Репутација : 6
Registration date : 2009-04-26
Age : 24
Локација : Bitola

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 1:57 pm

najdobri se samo napred!!!! i ja im posakuvam se najnajnajdobro uboo da si pominat u Moskva:):D:D Najdobri se nema sto JeeJeeJee
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4357
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 2:15 pm

Им посакувам супер забава во Москва,и верувам во јак настап..битно е они да се забавуваат,и да ја претстават Македонија најдобро што можат..другото воопшто не е битно.. Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4419
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 2:31 pm

I jas im posakuvam sreka bez razlika na plasman zaso se gleda deka evrovizija se e politika Лут kako i da e vernite fanovi ke ostanat so niv vo se sto pravat samo oni neka si pominat ubavo i neka se pretstavat najdobro sto mozat :)
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 3:56 pm

И јас им посакувам многу среќа и успех....мислам дека не треба да се замараат многу за тоа кое место ќе се иако не сеедно мислам дека нема никој погрешно да ме разбере,но само сакам да кажам дека ние сме нивните верни фанови кои ќе ги подрзуваме за се :)
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4791
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 4:31 pm

Natali ohrid напиша:
И јас им посакувам многу среќа и успех....мислам дека не треба да се замараат многу за тоа кое место ќе се иако не сеедно мислам дека нема никој погрешно да ме разбере,но само сакам да кажам дека ние сме нивните верни фанови кои ќе ги подрзуваме за се :)
te podrzuvam natali
Вратете се на почетокот Go down
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4261
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 6:15 pm

Srekno vo Moskva!!!!! Jee Jee Jee prekrasen tekst,bravo!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 7:24 pm

Исто и јас им посакувам СРЕЌА и голем УСПЕХ за Москва.И јас мислам дека не треба да ни е во мисла кое место ќе освојат, туку треба да гледаме добро да ја прикажат песната на сцена, а тие тоа го можат..Имааат голема поддршка од менее..поззз
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 8:37 pm

Urban напиша:
Samo napred i samo kuliranje vo Moskva!! Bez nikakvi pritisoci!! Ima li nekakvi sansi da se najde nekoj klip koga gostuvale vo Bosna so Esma vo ova BN koktel???

Јас имам снимки ќе ги ставам на youtube деновиве... ;]

_________________
Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4357
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 8:45 pm

Simona* напиша:
Urban напиша:
Samo napred i samo kuliranje vo Moskva!! Bez nikakvi pritisoci!! Ima li nekakvi sansi da se najde nekoj klip koga gostuvale vo Bosna so Esma vo ova BN koktel???

Јас имам снимки ќе ги ставам на youtube деновиве... ;]

Одлично..чекаме.. ;]
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 8:49 pm

А исто така бидејќи денеска на 100% евросонг имаше за посетата на Нект Тајм на Господин Господин Стефан И од тоа очекувајте снимка. Намигнува

_________________
Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 8:58 pm

очекувамее :)
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 10:39 pm

Да да очекуваме
Вратете се на почетокот Go down
dori

dori

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 85
Поени : 4104
Репутација : 6
Registration date : 2009-04-26
Age : 24
Локација : Bitola

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 11:30 pm

hehe od vaj cekam da gi vidam snimkite Jee Jee Jee
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 12:21 am

Lelee i jas ;]
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4357
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 9:31 pm

1. мај 2009.

Next Time денес заминуваат за Москва

Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! A54DC3AC985CB941BD8B858D3FA07882Рок-двоецот
Некст тајм денес заминува за Русија, каде на 12. мај ќе ги брани боите
на Македонија на европскиот поп-фестивал Евросонг 2009. По
благословот што го добија од поглаварот на македонската црква Господин
Госпдин Стефан, и по средбата со Стојан Тренчевски од Фондацијата Мајка
Тереза, вчера попладне отпатуваа и во Крушево, за да се поклонат на
почивалиштето на нивниот идол до детството Тоше Проески.

Денес
заедно со официјалната екипа од МТВ заминуваат за Москва, каде на
четврти мај ќе ја имаат првата проба, како и првата прес конференција.
На вчерашната прес-конференција во МТВ, шефицата на делегација Гордана
Андрашевска соопшти дека македонската вечер ќе се одржи на осми мај, во
познат московски локал, за која организација МТВ има најголема подршка
има од македонаката амасада во Москва и амбасадорот Златко Лечевски.

За
подобро претставување пред евровизиските делегации Здружението на
македонски винарии преку Министерството за надворешни работи ќе испрати
од најдобрите сортни македонски вина.

За забавата нашите пејачи,
заедно со уметничкио директор Љупчо Мирковски, подготвија изведба на
коктел од македонски народни песни - Зајди, зајди, Ја излези Ѓурѓо,
Зошто си ме мајко родила и Јовано, Јованке. Паралелно на видео-бимови
ќе бидат прикажувани ТВ-разгледници од најинтересните места во
Македонија.

Нашите претставници настапуваат на првото
полуфинале, на 12 мај, придружени од Драган Ѓуровски - Роки-гитара и
придружен вокал (кој настапуваше на Евровизија и со Тоше) , Марио
Станковиќ - бас гитара, Горан Михајловски - тапани и Дамјан Лазаров на
тапани и придружен вокал.

Тие својот настап го извежбаа во
студиот на М2 на МТВ, каде Некст тајм секогаш доаѓале пред време со цел
да посвират на клавирот. ТВ-режисер на нивниот евровизиски настап ќе
биде познатиот македонски режисер кој живее и работи во Москва, Иван
Поповски. Некст тајм пред заминувањето нагласија дека ќе дадат се од
себе, и дека со квалитет, и без дополнителни скандали ќе ја претстават
земјата во најдобро светло.

Официјалниот стилист на Некст тајм, Томас, на новинарите им откри како ќе изгледаат Стефан и Мартин за време на својот настап.

Нивните
модели се од модерни материјали, во црно-бела комбинација, и можам да
ви кажам дека ќе изгледаат како големите руски војсководци. Нивната
облека и обувките се креирани во Македонија, што значи имаме 100%
македонски прозивод, истакна Томас.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !   Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва ! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Нашите преставници Next Time во петок патуваат за Москва !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum