Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time како француски генерали на Евровизија

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 10:03 pm

Нашите Евровизиски претсатвници Некст Тајм наскоро ќе заминат во Москва, Русија каде ќе ја претставуваат Македонија на годинешниот изборот за песна на Евровизија.

Next Time како француски генерали на Евровизија IndexG_812

Ексклузивно откриваме дека близнаците Стефан и Мартин, како и целата екипа која ќе застане на сцената заедно со нив, ќе бидат облечени во креации од штипскиот дизајнер и пејач Томислав Димитровски или Томас стил.

Томас ни откри дека Некс Тајм ќе бидат облечени во сиви палта во барок стил, измешан со модерен дизајн и дека негова најголема инспирација за нивните креации бил Наполеон и руските генерали. Некст Тајм ќе носат фармерки и чизми од познат македонски бренд.

Томас во телефонскиот разговор ни открива и дека другите челенови ќе бидат во слични креации каде ќе доминира сивата и белата боја, освен кај пратечкиот вокал Дамјан од екс Магија кој ќе носи црно палто оти бил здебелен.


Извор: http://exclusive.com.mk/article_item.asp?artid=15796


Последната промена е направена од Katerina на Вто Дек 15, 2009 12:11 am. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeСре Апр 29, 2009 10:46 pm

Шо знам... :S Ама ако е вистина ова...можеби и ќе биде интересно. Ај ќе видиме Намигнува

_________________
Next Time како француски генерали на Евровизија Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 9:03 am

Да бе... сите во сиво, само Дамјан во црно.
Зошто бил дебел. Се смее

_________________
Next Time како француски генерали на Евровизија Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4419
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 9:28 am

Pa iskreno neznam bas dali da im veruvame na exclusive zaso u posledno vreme ne se bas na strana na Next Time Збунет
ama pak kako i da e ke vidime koga ke nastapuvaat Љубов
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 10:05 am

па Ексклузив не дека се накој сигурен извор на информации...зашто знаеме сите какви се Злобен работи имаат кажано за нхт...ќе видиме кога ќе настапат...
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 1:59 pm

Simona* напиша:
Да бе... сите во сиво, само Дамјан во црно.
Зошто бил дебел. Се смее
Да бе, јас кога го прочитав тоа паднав од смеење ха, ха

_________________
Next Time како француски генерали на Евровизија Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 6:53 pm

се надевам дека нема да биди нешто премногу естравагантно и дека нема да изгледаат како да се паднат од друга планета
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4167
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 7:17 pm

teodora напиша:
се надевам дека нема да биди нешто премногу естравагантно и дека нема да изгледаат како да се паднат од друга планета
taka e teaaa ... se soglasuvam so tebe potpolno
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 8:13 pm

Само се надевам дека ќе им одговара и на возраста, дека сепак имаат по 22 години, млади се :) Ама како и да е, како шо кажав и предходно, верувам дека самите знаат што е најдобро за нив, па ако е лошо нема да го прифатат.

_________________
Next Time како француски генерали на Евровизија Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 8:47 pm

Конечно за нивната облека ќе дознаеме на нивниот настап во Москва.Се надевам дека добри креации одбрале, затоашто сепак Стефан и Мартин имаат мн. добар вкус...
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 2:35 pm

Еве како ќе бидат облечени:

1. Горан
Next Time како француски генерали на Евровизија Mvi1858avi000155531

2. Роки
Next Time како француски генерали на Евровизија Mvi1858avi

3. Стефан
Next Time како француски генерали на Евровизија Mvi185chc

4. Мартин
Next Time како француски генерали на Евровизија Mvi185qiq

5. Марио
Next Time како француски генерали на Евровизија Mvi185dkd

Мене искрено ми се свиѓа. thumbsup

_________________
Next Time како француски генерали на Евровизија Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 3:45 pm

И мене ми се допаѓа Панк
Изгледа беа во право Ексклузив :D

_________________
Next Time како француски генерали на Евровизија Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4440
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 3:48 pm

Top odlicno ke bide interesno. Панк
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 5:02 pm

И мене ми се свиѓа интересно е во рок стил ама замерка некако не ми се свиќа палтото на Мартин и на Стефан кондурите Се смее
Ама интересно делува... :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 5:03 pm

изгледа згрешив шо не им верував на Ексклузив ке бидат мн фаца облечени и ке им одговара на годините и стилот шо го имаат
си ја признавам грешката
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4167
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 5:48 pm

epa interesna e oblekata ....ama ke vidime kako ke bidi na scenata:D
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4419
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 6:22 pm

Vaka izgleda super samo ostanuva da vidime na scenata :)
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 6:42 pm

Extra e stajlingov!! Dizajnerov ipak se pokaza u dobro sveto! Brao!!
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 7:23 pm

Па...сепак A1 Exclusive овој пат беа во право, а и во денешниот број на Време и Шпиц има прилози за Next Time, може решиле да ги поддржат барем малку пред Евровизија :) Инаку...вака интересно изгледаат, се надевам на нив уште поубаво :D и многу ми се свиѓа шо нема да се сите исто како во униформа :)

http://nexttimefanclub.forummk.com/forum-f7/topic-t133.htm

_________________
Next Time како француски генерали на Евровизија Ilovenexttime


Последната промена е направена од Леа на Пет Мај 01, 2009 7:44 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4357
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 7:38 pm

Stajlingov mi izgleda dosta interesno..idejata e super...izgleda konecno ke bide pravata stvar za Makedonija na evrosong..konecno! ;]
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 8:04 pm

I mene isto mn mi se dopaga oblekata.Interesna e i ne e za sekojdneven zivot...sepak super e se!!thumb up
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 1:11 pm

Super ke bide koga niv im se dopagalo uverena sum deka na site ke im se dopadne :)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 2:08 pm

:shock Ако е навистина вака подобро да не одиме Јазик се шегувам стварно е преубаво ако е така им одговара ајт нека им е со среќа Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time како француски генерали на Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time како француски генерали на Евровизија   Next Time како француски генерали на Евровизија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time како француски генерали на Евровизија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum