Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мартин и Стефан: Одиме на победа!

Go down 
АвторПорака
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4215
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 1:36 am

"Дел од песните слушнавме. Не се заморуваме со конкуренцијата бидејќи никогаш, и покрај тоа што Евровизијата повеќе е политички натпревар, не се знае ништо. Сакаме да влеземе во финале, по можност и да победиме!"


Македонската евровизиска делегација, на чело со близначкото дуо Некст тајм, вчера замина во Москва. Непосредно пред тргнувањето Мартин и Стефан, ексклузивно за ВЕЧЕР, открија дека се чувствуваат подготвени и одат на победа. "Не би сакале да звучиме нескромно, но зошто да се деградираме како држава и да не кажеме дека ете сакаме да влеземе во финалето и зошто не и да победиме. Одиме на победа, па не одиме во Москва на прошетка", сигурни во себе ни изјавија Мартин и Стефан, додавајќи дека не веруваат во прогнозите на обложувалниците. "Тоа им го препуштаме на оние кои се обложуваат. Вежбавме напорно во изминатите два месеца, со цел што подобра презентација во Москва, но и за да не ги разочараме сите оние кои веруваат во нас.
Стајлингот на сцената засега останува тајна. Единствено се знае дека ќе бидат облечени во исклучиво македонски производи. Гардеробата ќе им биде во доминантна сива боја со бели и црни детали.
- Сето она што ќе го покажеме во Москва оставаме да биде изненадување. Досега така не сме се облекле и се работи за стил кој го практикуваат сите модерни рокери, ни открија Мартин и Стефан. Стајлиног на Некст тајм е дело на Томас, кој вели дека ќе изгледаат супер во неговата модерна комбинација. "Тие се млади, згодни и многу лесно може да се има идеална мода со идеални момци", вели Томас.

На сцената освен Мартин и Стефан ќе застанат и Драган Ѓуровски - Роки, гитара, и Дамјан Лазаров, тапани, кои уште се и придружни вокали, како и Марио Станковиќ, бас, и Горан Михајловски, тапани. Режисер на настапот ќе биде Иван Поповски, кој живее и работи во Русија.
А.Тимковска
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 10:48 am

Se slozuvam so niv...
Next Time....odime na pobeda...so sreka Панк
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 10:50 am

Чекај само едно не ми е јасно...зошто 2 тапанари?? Не знам Збунет
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 11:18 am

Sofija напиша:
Se slozuvam so niv...
Next Time....odime na pobeda...so sreka Панк
Let's gooo...WE ARE WINNERS Панк

_________________
Мартин и Стефан: Одиме на победа! Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 11:20 am

Ам... посебни сме ние. хех.. Сите со по 1 тапанар, ние двајца. хехе Се смее

_________________
Мартин и Стефан: Одиме на победа! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 12:06 pm

Така е...Одиме на победа и јас верувам во нив..со среќа[ќе им треба]Панк
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4427
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 12:37 pm

Секако одиме на победа... ;]
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4660
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 1:09 pm

Veruvam vo niv i mislam deka ke postignat mnogu uspeh so sreka!!!ve sakam Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 2:17 pm

Како бе дваица на тапани побркале нешто можеби.. Летс гооооу! Забава
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 2:38 pm

macylovesyou напиша:
Како бе дваица на тапани побркале нешто можеби.. Летс гооооу! Забава

Горан и Дамјан.

_________________
Мартин и Стефан: Одиме на победа! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
??????
Гостин
avatar


Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 2:45 pm

Simona* напиша:
macylovesyou напиша:
Како бе дваица на тапани побркале нешто можеби.. Летс гооооу! Забава

Горан и Дамјан.
Дада ама не ми е јасно зошто, како? ај ке дочекаме 12 да видиме се :D
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 2:54 pm

macylovesyou напиша:
Simona* напиша:
macylovesyou напиша:
Како бе дваица на тапани побркале нешто можеби.. Летс гооооу! Забава

Горан и Дамјан.
Дада ама не ми е јасно зошто, како? ај ке дочекаме 12 да видиме се :D

Да.

_________________
Мартин и Стефан: Одиме на победа! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 7:03 pm

Еј супер е ова, фала. Инаку..сигурно ОДИМЕ НА ПОБЕДА :)

_________________
Мартин и Стефан: Одиме на победа! Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4138
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 7:07 pm

Pa toj Damjan ne e bubnjar...... Neli e pratecki vokal... ako zborime za onoj Damjan (ex Magija)...????
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 7:22 pm

Е да... Пратечи вокал е. Ама напесната пратечи има само на рефрен, па за да не стои здрвен ќе тропа на тапани... Се смее

_________________
Мартин и Стефан: Одиме на победа! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4138
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 7:25 pm

Simona* напиша:
Е да... Пратечи вокал е. Ама напесната пратечи има само на рефрен, па за да не стои здрвен ќе тропа на тапани... Се смее

auuuu komediii ej Се смее, kaj be toj na bubnjevi smesno ke izgleda Се смее
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 10:05 pm

Абе и 5торица нека ги стаат Горан незаменлив е.. Се смее
Ама ако и Дамјан друштво нека му праи Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4164
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 11:50 am

heh kako i da e .... najdobri sme Панк
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:32 pm

Sofija напиша:
Абе и 5торица нека ги стаат Горан незаменлив е.. Се смее
Ама ако и Дамјан друштво нека му праи Намигнува

хаха...Се согласувам ! :)

_________________
Мартин и Стефан: Одиме на победа! Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4258
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeПон Мај 04, 2009 8:27 am

jeeeeeeeeijeeeeeeee Забава
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4198
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 11:30 am

Imaat pravo, tamu ima politika i slicni gluposti, no vazno e da se ucestvuva a ne da se pobedi :) Панк
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Мартин и Стефан: Одиме на победа! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан: Одиме на победа!   Мартин и Стефан: Одиме на победа! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мартин и Стефан: Одиме на победа!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum