Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 6:15 pm

Вечерва во 20:30 часот на Алфа ТВ во емисијата Зајди, зајди ќе бидат гости Некст Тајм. Гледајте, и некој ако може нека снима...

_________________
Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 11:21 pm

Gledav i super bese emisijata :) pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
dori

dori

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 85
Поени : 4104
Репутација : 6
Registration date : 2009-04-26
Age : 24
Локација : Bitola

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 11:48 pm

Da ekstra bese mislam deka ovoj pat bese najnaj interesna emisijata ama ne uspeav nisto da snimam, ke vidam utre reprizata koa ke e pa moze togas ke snimam Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:23 am

dori напиша:
Da ekstra bese mislam deka ovoj pat bese najnaj interesna emisijata ama ne uspeav nisto da snimam, ke vidam utre reprizata koa ke e pa moze togas ke snimam Намигнува

Јас не гледав вечера, ама утре ќе гледам и ќе снимам.

_________________
Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4218
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:27 am

Ќе гледам утре , би требало па ке снимам
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 11:30 am

Од колку саат е ??
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4167
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 11:38 am

denes vo 12.30 mislam reprizata ke bidi

i jas v4era ne gledav ..pa sea za 1 saat ke vidime
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:21 pm

фала Jee
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4167
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:26 pm

no problem ....... thumb up aj po4naaaaaaaa gledaj
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:31 pm

Јас не можев да гледам вчера. Гледам сега и ќе снимам Намигнува

_________________
Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Ilovenexttime


Последната промена е направена од Леа на Нед Мај 03, 2009 12:52 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:34 pm

глеам глеам... :)
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4167
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:36 pm

:D
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 12:49 pm

Бранчиња
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4167
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 1:13 pm

kolku bea slatki ... preubo peeja ..... Jee
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 1:17 pm

lele jas snimav ama skoro nisto ne se slusa oti so tel snimav ama preubaj bea:):):)
Вратете се на почетокот Go down
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4218
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 1:23 pm

Јас снимав па ќе поставам Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4167
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 1:37 pm

epa aj stavete site so snimavte ... da imame na forum
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 1:38 pm

И јас снимав само треба да се средат, па деновиве ќе ги ставам. Ама, овој пат се поубаво отколку тие од Sky Net дека снимавна друг телевизор.

_________________
Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 3:36 pm

Супер беа и ја глеав... Jee
Вратете се на почетокот Go down
Valerija

Valerija

Пол : Female
Број на мислења : 26
Поени : 4054
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-28

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 5:31 pm

leleee..jas ne gledav...
inace bas sega vo momentov se gosti vo edna emisija na Sky net...uuf kolku se slatkii :)
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 5:33 pm

kako se vika emisijata?- album?
Вратете се на почетокот Go down
Valerija

Valerija

Пол : Female
Број на мислења : 26
Поени : 4054
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-28

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 5:37 pm

poima neam...bas sea skrapav po programite i gi najdov...edna simpaticna voditelka e :)


eve sea vidov, Album se vika :)


Последната промена е направена од Valerija на Нед Мај 03, 2009 5:39 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 5:38 pm

lele jas ja nemam skynet a na net neso nema programa ТаженТаженТаженТажен(
Вратете се на почетокот Go down
Valerija

Valerija

Пол : Female
Број на мислења : 26
Поени : 4054
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-28

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 5:39 pm

eve sea vidov, Album se vika :)
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 5:41 pm

jeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!! ja gledav zavcera bese da preslatki bea tamu(tie kaj ne se slatki ama aj) Вљубен Вљубен Вљубен Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ   Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time во Зајди, зајди на Алфа ТВ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum