Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Стриптизета за Стефан и за Мартин

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 4:32 pm

Близнаците Стефан и Мартин од дуото "Некст тајм" се возбудени што во Москва ќе ја запознаат американската стриптизета Дита фон Тис, која ќе ја претставува Германија на Евросонг.

Стриптизета за Стефан и за Мартин 6B6650DEFFD38E4FAAFCB60A1300E5C5

- Ќе ја следиме тонската проба на Дита и ќе се обидеме да се запознаеме со неа. Ќе ја поканиме на македонската вечер која ќе се одржи в петок, на осми мај, и би сакале Дита да го проба македонското вино. Таа е многу привлечна жена и интересна е идејата на Германија да прати стриптизета на Евросонг. Но нема да коментираме повеќе со до нејзиниот настап во финалето, на 16 мај. Ќе видиме дали ќе се изненадиме од настапот на Дита како што најавуваат", ни рекоа близнаците во вчерашниот телефонски разговор од Москва.
Пред два месеци, Мартин и Стефан ја одбија поканата да се сликаат разголени за насловната страница на "Вест". "Ние сме музичари и ќе станеме познати само преку музиката. Трачеви не не интересираат", изјавија тогаш Стефан и Мартин. Нивниот тогашен менаџер ни рече дека близнаците не сакале разголени фотографии најмногу поради нивната мајка која ги донесува повеќето важни одлуки за нивната музичка кариера и за приватниот живот.
Стриптизетата која сакаат да ја запознаат "Некст тајм", Дита фон Тис е кралица на бурлеските, позната како поранешната сопруга на музичарот Мерилин Менсон. На службената евровозиска интернет страница изјавила оти се надева дека песната " Госпоѓица цмок цмок бенг (Мисс Кисс Кисс Банг Банг) која ќе ја изведе со Алекс Кристенсен и Оскар Лој, на германците ќе им ја донесе долго очекуваната победа на Евросонг.
Уметничкиот директор на нашата делегација во Москва Љупчо Мирковски вели дека Мартин и Стефан се многу интересни за европските медиуми. Официјалната евровизиска интернет страница ја пофали првата тонска проба на близнаците.
- Рок бендот настапи во рок стил, тресејќи ги нивните долги коси. Заедно со двајцата гитаристи и тапанари, ја изведоа модерната рок песна "Нешто што ќе остане" во лежерна облека. Изгледаа самоуверено, среќно и полни со енергија. Во позадина на екраните се прикажуваа метал елементи, со единечни бели рефлектори кои светеа во ритам со песната, која ја изведуваат целосно на македонски јазик", се вели веб страницата еуровисион.тв
- Сите критики се позитивни. Кај момчињата нема трема и постојано вежбаат. Сместени сме во хотелот "Радисон сас", каде што има фитнес, базен, масажа, сауна, така што се подготвуваат и гласовно и физички. На седми мај е нашата втора техничка проба и прес, пред настапот во првото полуфинале на 12 мај", ни изјави Мирковски.

Извор: http://vest.com.mk/?ItemID=D76AF309D869AF44B04EC67A974AC155

_________________
Стриптизета за Стефан и за Мартин Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4138
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 6:18 pm

Tapa e ovaa.... Kreva fama samo zaso e bivsa na Manson....
Вратете се на почетокот Go down
*rock_star*

*rock_star*

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 161
Поени : 4200
Репутација : 4
Registration date : 2009-04-30
Age : 28
Локација : Veles, Macedonia

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 6:29 pm

гајле ти е па ти остави ја нека си се филма Јазик Превртува очи

додека нема брчки ќе биде позната....кога ќе и се здрви лицето и од лифтинг и од ботокс и од се она ќе се туфка нема ние =]
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/inbox/updates.php#/profile.php?id=138975
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 7:27 pm

Taka e i ja se soglasuvam ovaa e epten tapa, ali aj neka si se filma a sea za izjavava na stefan i martin ne se znae dali e tocna zaso od vest podlazuvaat kako i so prikaznata deka majka im ne im davala da se slikaat goli
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4138
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 8:13 pm

Dijana напиша:
Taka e i ja se soglasuvam ovaa e epten tapa, ali aj neka si se filma a sea za izjavava na stefan i martin ne se znae dali e tocna zaso od vest podlazuvaat kako i so prikaznata deka majka im ne im davala da se slikaat goli

Ne, moguce e izjavata da e ok, zaso i oni dvajca poise se palat na toa kao bivsata na Manson, nekona na tipkata kao pojava....
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 8:39 pm

Мене некако не ми држи муабетов не знам зашто... lol!
Мн „кретенски“ ми иде изјавава Не знам
Али и да е вистина па машки се фала богу Се смее
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 10:34 pm

Незз и мене некако ми е чудна изјавата, но како и да е имаат право да си се забавуваат.Најискрејно оваа Дита фон Тис воопшто не ме бендисуваааа Не
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4354
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 11:01 pm

Abe neka se zapoznaat deckite,treba da se druzat tamo normalno..a kakva e ovaa ne mi se komentira..na vremeto dodeka bese so Manson bese neso kako so sea e Amy Winehouse bukvalno,krevase prasina bezveza.. thumb down
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 4:17 pm

Абе...шо е битно Јазик Нека им е интересно на момците, заслужуваат:) А за изјавата...и јас не знам колку е вистинита, баш заради тоа со гаќите(дека мајка им не им давала да се слечат).

_________________
Стриптизета за Стефан и за Мартин Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Стриптизета за Стефан и за Мартин Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стриптизета за Стефан и за Мартин   Стриптизета за Стефан и за Мартин I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Стриптизета за Стефан и за Мартин
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum