Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Ме мислиш ли

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5110
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Ме мислиш ли Empty
ПишувањеПредмет: Ме мислиш ли   Ме мислиш ли I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 2:46 pm

Ме
мислиш ли


Има ли ден да не помислам на тебе,

Има ли ноќ да не зборувам сам со себе?
Патишта, планини не би ме спречиле да те видам,
и да помине време не би те заборавил тебе!
Се насмевнувам и продолжувам да ти кажувам

Колку те посакувам,
Ко сонце по дождот доаѓа,
Со никој не би ја делел твојата прегратка!
Колку те посакувам, немам ни зборови.
Барем да знам ме мислиш ли, кажи
ми...


Ниеден епитет не е рамен на твојот
лик,

Не ќе е насмевка да не повика со
стил,

Очи не ќе се, а да не хипнотизираат,
Поглед преку прозорец да не го
замаглува!


Колку те посакувам,
Ко сонце по дождот доаѓа,
Со никој не би ја делел твојата
прегратка!

Колку те посакувам, немам ни зборови.
Барем да знам ме мислиш ли, кажи
ми...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4665
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Ме мислиш ли Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме мислиш ли   Ме мислиш ли I_icon_minitimeНед Апр 12, 2009 11:40 am

Па супер е текстов на песнава....браво за Стефан :D
Вратете се на почетокот Go down
Simona

Simona

Пол : Female
Број на мислења : 27
Поени : 4047
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-10

Ме мислиш ли Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме мислиш ли   Ме мислиш ли I_icon_minitimeНед Апр 12, 2009 11:49 am

super pesni4ka :D
Вратете се на почетокот Go down
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4203
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Ме мислиш ли Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме мислиш ли   Ме мислиш ли I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 12:29 pm

Se sto e od Next Time e odlicno :) Панк
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4125
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 33
Локација : Skopje

Ме мислиш ли Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме мислиш ли   Ме мислиш ли I_icon_minitimeЧет Jул 23, 2009 10:05 pm

Za kogo li e posvetena pesnava
Вратете се на почетокот Go down
Iv4e
<3 Next Time <3
Iv4e

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 102
Поени : 4066
Репутација : -29
Registration date : 2009-07-13
Age : 24
Локација : Struga

Ме мислиш ли Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме мислиш ли   Ме мислиш ли I_icon_minitimeЧет Jул 23, 2009 10:57 pm

Najubata pesna:)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ме мислиш ли Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме мислиш ли   Ме мислиш ли I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Ме мислиш ли
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum