Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Војсководците ја чекаат генералната проба

Go down 
АвторПорака
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4201
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Војсководците ја чекаат генералната проба Empty
ПишувањеПредмет: Војсководците ја чекаат генералната проба   Војсководците ја чекаат генералната проба I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 11:18 am

Нашите евровизиски претставници Мартин и Стефан - „Некст Тајм“, за време на втората проба во Москва на сцената се појавија во секојдневна облека. За разлика од останатите учесници, кои барем по еднаш настапија во костимите креирани за генералната вечер, македонските рок-ѕвезди облеката инспирирана од онаа на руските војсководци ќе ја носат дури на генералната проба, на 12 мај.
Веднаш по првата сценска проба нашите изведувачи и евровизискиот тим се пожалиле до огранизаторите дека визуелните анимации во сива боја, кои се прикажувале во заднина на лед-мониторите биле многу темни и барале да се осветлат. Тие биле незадоволни и од композицијата на заднината, која потсетува на скршени стакла. За време на втората проба, сивата заднина била засилена со повеќе боја, но текстурата со стаклени елементи сеапак е задржана.
И покрај овие забелешки „Некст Тајм“ при изведбата на „Нешто што ќе остане“ на двете проби имаа одличен и самоуверен настап. На лед-екраните во заднина оделе металик-елементи, со единечни бели светла, кои светкале во ритамот на песната, која целосно се пее на македонски јазик. Организаторите на евровизискиот избор во Москва конечно ги објдавија и иминњата на водителите на двете полуфинални вечери, кои ќе се случуваат на 12 и 14 мај, а големото финале е на 16 мај.
На престојниот музички избор, полифиналињата ќе ги водат познатата манекенка Наталија Водјанова и пускиот ТВ-презентер Андреј Малаханов. Водители во големото финале ќе биде поранешната евровизиска претставничка на Русија од 2000 година, поп-пејачката Алсу, и рускиот ТВ-водител Иван Ургант.
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Војсководците ја чекаат генералната проба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војсководците ја чекаат генералната проба   Војсководците ја чекаат генералната проба I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 5:01 pm

Hehe dobro e ke chekame 12 so netrpenie i ke stiskame palciiii Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Војсководците ја чекаат генералната проба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војсководците ја чекаат генералната проба   Војсководците ја чекаат генералната проба I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 6:53 pm

Hehe dobro e ke chekame 12 so netrpenie i ke stiskame palciiii Вљубен
Да да чекаме!!!
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4419
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Војсководците ја чекаат генералната проба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војсководците ја чекаат генералната проба   Војсководците ја чекаат генералната проба I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 10:21 pm

Super nie sega cekame 12 i sekako neka im e so sreka :)
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Војсководците ја чекаат генералната проба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војсководците ја чекаат генералната проба   Војсководците ја чекаат генералната проба I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 4:55 pm

Епа ете пристигна 12-ти....стегајте палцииии
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Војсководците ја чекаат генералната проба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војсководците ја чекаат генералната проба   Војсководците ја чекаат генералната проба I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 5:07 pm

Македонија навива за вас, пејат милиони како еден глас. Македонија сака ПОБЕДА!

Бранчиња

_________________
Војсководците ја чекаат генералната проба Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
*rock_star*

*rock_star*

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 161
Поени : 4203
Репутација : 4
Registration date : 2009-04-30
Age : 28
Локација : Veles, Macedonia

Војсководците ја чекаат генералната проба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војсководците ја чекаат генералната проба   Војсководците ја чекаат генералната проба I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 5:16 pm

NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME NEXT TIME

Панк Панк Панк Панк Панк Панк Панк Панк Панк Панк Панк Панк
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/inbox/updates.php#/profile.php?id=138975
Sponsored content
Војсководците ја чекаат генералната проба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војсководците ја чекаат генералната проба   Војсководците ја чекаат генералната проба I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Војсководците ја чекаат генералната проба
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum