Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Песните на Next Time на охридски

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4912
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 2:47 pm

Не ти вервам


Сакав да ти кажам нешо уште од порано,

Немислиш дек е доста?
Бегај, меафни се од мене,
Треб
ит да помислам малку и на мене!

Бакнежи, гушкања ко да болеа,
Ни денојте не ни беа ко шо требит,
Бегај, меафни се од мене,
Треб
ит да помислам малку и на мене!


Те оставам без да трепнам,
Те оставам за да разберам шо сме биле,
Те оставам за сум сам со мене,
Не ти вервам!

Многу зборој шо ме гушет,
Многу бакнежи, ама без друша,
Неам појќе сила за нишо,
Требит да помислам малку и на мене!Те оставам без да трепнам,
Те оставам за да разберам шо сме биле,
Те оставам за сум сам со мене,
Не ти вервам!


_________________
Песните на Next Time на охридски Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4912
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 2:53 pm

Дал мислиш на мене?


Дал имат некој ден јас да не мислам на тебе,
Дал имат вечет да не су зборвам сам?
Патој, планини немат да ми сметет за да тевидам,
и да поминит време немат да те заборам!

Се смеам и продолжвам да ти кажва

Колку те сакам,
Ко сонце по дожд идам,
Со никого нејќам да го делам товето гушкање!
Колку те сакам, неам појќе зборој.
Бар да знам, дал мислиш на мене,
кажи ми...


Ниеден епитет не мојт да те опишит ко шо требит,
Не ќе е насмевка да не викат со стил,
Не ќе се очи, да не хипнотизирет,
Поглед низ пенџере, а да не го маглит!


Колку те сакам,
Ко сонце по дожд идам,
Со никого нејќам да го делам товето гушкање!
Колку те сакам, неам појќе зборој.
Бар да знам, дал мислиш на мене,
кажи ми...

_________________
Песните на Next Time на охридски Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4912
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 3:01 pm

Ме остај сам да живеам
Не вервер дек љубовта е толку комплицирана,
Некој плачит, некој губит, а некој добиват!
Сега сум сам, без твојот добир и тешко ќе ми е да се навикнам,
Загубен во твојот свет, без заштита ноќе!
Бар на крајов да ми кажеше како да продолжам без тебе.


Ме научи све, колку е убав секој ден,
Ко ќе отворам очи и ко ќе сум заведен,
Ама сигурен дек ти си до мене!
Ме научи све, све шо требеше да знам,
Ми покажа како да те засакам и да разберам.
Како све да знам, ама ме остај да живеам сам...


Ми рече дек не мојш без мене,
дек ќе ме сакаш секогаш,
Ама, дал важит то сега, на крајов?
Ми рече дек си тука за мене,
и дека тука ќе останиш
А з`ш сега сум сам, не разбирам.


Ме научи све, колку е убав секој ден,
Ко ќе отворам очи и ко ќе сум заведен,
Ама сигурен дек ти си до мене!
Ме научи све, све шо требеше да знам,
Ми покажа како да те засакам и да разберам.
Како све да знам, ама ме остај да живеам сам...

_________________
Песните на Next Time на охридски Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
*rock_star*

*rock_star*

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 161
Поени : 4007
Репутација : 4
Registration date : 2009-04-30
Age : 27
Локација : Veles, Macedonia

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 3:29 pm

haha shema se ха, ха ха, ха ха, ха
Панк Панк Панк
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/inbox/updates.php#/profile.php?id=138975
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4503
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 22
Локација : Paradise

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 4:09 pm

хахаха супер се еј епа ако има некој и од другите градови напишете да видиме како ќе излезе на пример на битолски дијалект Леа супер се инаку браво ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4489
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 4:57 pm

На битолски не е ништо кузнај колку променето,но еве ќе пробам да ви дам 1 песна..:D
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4489
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 5:16 pm

Не
вервам во тебе


Сакав да ти кажам нешто од порано,
Не мислиш дека е доста?
Ој,бегај ти од мене,
Треба да помислам малку и на мене!

Бакнежите и гушкањата ко да беа болни
Ни денојте не ни беа болни,
Ој,бегај ти од мене,
Треба да помислам малку и на мене!

Те оставам ич не ми е гајле
Те оставам за да сватам шо сме биле,
Те оставам за да сум сам со мене,
Не вервам, јас во тебе!

И многу зборој шо ме гушат,
И многу бакнежи но без душа,
Немам сила за ништо појќе,
Време е да помислам малку и на мене!

Те оставам ич не ми е гајле
Те оставам за да сватам шо сме биле,
Те оставам за да сум сам со мене,
Не вервам, јас во тебе!


[вака нешто е на Битолски дијалект]
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 5113
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 5:43 pm

zorica напиша:
Не
вервам во тебе


Сакав да ти кажам нешто од порано,
Не мислиш дека е доста?
Ој,бегај ти од мене,
Треба да помислам малку и на мене!

Бакнежите и гушкањата ко да беа болни
Ни денојте не ни беа болни,
Ој,бегај ти од мене,
Треба да помислам малку и на мене!

Те оставам ич не ми е гајле
Те оставам за да сватам шо сме биле,
Те оставам за да сум сам со мене,
Не вервам, јас во тебе!

И многу зборој шо ме гушат,
И многу бакнежи но без душа,
Немам сила за ништо појќе,
Време е да помислам малку и на мене!

Те оставам ич не ми е гајле
Те оставам за да сватам шо сме биле,
Те оставам за да сум сам со мене,
Не вервам, јас во тебе!


[вака нешто е на Битолски дијалект]
Taман ја слушав песнава.Хаха.
Обожавам битолски дијалект иначе.... Се смее  Можда затоа толку сум се закачила за вашине битолски панкери (Паркети Се смее )
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4489
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 6:05 pm

:D:Hahahaaaa bogami zakon se Parketi..
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 5113
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 6:06 pm

Најзакооооооооооооооооооооооооооооооооон. Се смее
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4912
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 11:08 pm

Ништо, повелете и друг пат Намигнува Ќе има уште(сите ќе ги ставам), само немав време доволно денес.

_________________
Песните на Next Time на охридски Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 3971
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 25
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 11:19 pm

:) heh .. abe na bitolki dijalekt najnajzakon e
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 3971
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 25
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 11:20 pm

btw ..... i na ohridski ne e loso
:):)
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4467
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 11:27 pm

хахаха
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4489
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 11:27 pm

Hahahaaaaa mene smesni mi see nekakoo...
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeСре Мај 13, 2009 8:56 am

Mmuuhahahahhahhahaaahahhahaaha epten se jakiiii i na bitolski i na ohridski bravosss Панк Се смее
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4234
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeСре Мај 13, 2009 9:29 am

Се смее Се смее Супер =)
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4223
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeСре Мај 13, 2009 3:52 pm

Haha epten se zakon pesnive na dijalektive!Bravo :)
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4489
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeСре Мај 13, 2009 4:53 pm

Дајте да видиме некоја од песните на некој др. дијалект..!
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4234
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeСре Мај 13, 2009 7:44 pm

Нема на велешки шо да се пишува...исто е како шо се вистинските верзии на песните...да имаше нешто интересно во нашиов дијалект ќе ви пишевме...али онака најобичен е литературен... :)
Вратете се на почетокот Go down
*rock_star*

*rock_star*

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 161
Поени : 4007
Репутација : 4
Registration date : 2009-04-30
Age : 27
Локација : Veles, Macedonia

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeЧет Мај 14, 2009 3:59 pm

абе па ти...може е литературен али ние оригиналните велешани зборуваме секако освен литературно ха, ха ха, ха ха, ха
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/inbox/updates.php#/profile.php?id=138975
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4234
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeЧет Мај 14, 2009 6:08 pm

особено ја и ти...на форумов... XDD
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4912
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 1:36 pm

Без тебе тивко умирам


З`ш пак пред мене стојш така уплашена
и бараш утеха?
Дал дојде времето јас да сум тој
шо те повредвит
?
И ко ке нејќам да знам
ти ми кажвиш без срам
дек уште ме сакаш
.

За други постојам, за други живеам,
ама само јас си знам колку сам се осеќам
.
За кој постојам, за кој живеам?
Ак те немат тебе, без тивко умирам.


З`ш пак си се испрајла пред мене
и бараш да те гушнам
?
Но, дал сакаш само да ме измамиш за све,
за све шо имавме
Да знајш, многу е тшеко
да те сакам после све
и да сонвам со тебе

За други постојам, за други живеам,
ама само јас си знам колку сам се осеќам
.
За кој постојам, за кој живеам?
Ак те немат тебе, без тивко умирам.

_________________
Песните на Next Time на охридски Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4912
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 1:44 pm

Милион


Се шо сум сакал,
то на шо сум се надевал.
Све шо сум можел, све шо ми требит
го добивам.

Илјада очи ме гледет,
раширени раце ме чекет.
Насмеани лица пеет со мене
заедно.


Можам милион соној да зачувам,
можам милион срца да украдам,
ама само срцево, да знајш,
за тебе го чувам
И милион песни да испеам,
можам милион бакнежи да испратам,
ама само срцево, да знајш,
за тебе го чувам.

Се шо сум сакал,
то на шо сум се надевал.
Све шо сум можел, све шо ми требит
го добивам.


Илјада очи ме гледет,
раширени раце ме чекет.
Ама не сум нормален
ко ќе не си тука, ко ќе те барам,
многу ми требиш.

_________________
Песните на Next Time на охридски Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4912
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 1:48 pm

Секој за себе

Те чувам ко последна ѕвезда на небо
за да сјајш цела вечер.
Те чувам и ко последно пиле на светов
за да леташ слободно.

Во животов е тешко да најш некој
шо те разбират, така?
Да те сакат и покрај се.

Денес секој за себе, а никој за тебе
не ни прашвит.
Денес секој за себе, а никој за тебе
не ни мислит.
Во ова невреме, сите сами сме,
појќе никој не ни мислит на нас,
како на тебе јас.

Те чувам јас ко да си ми последна капка
на дланка в пустина.
Те чувам ко последна солза на лицево
з`ш си ми посебна
.

_________________
Песните на Next Time на охридски Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Песните на Next Time на охридски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Песните на Next Time на охридски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum