Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Ме остави сам да живеам

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Ме остави сам да живеам Empty
ПишувањеПредмет: Ме остави сам да живеам   Ме остави сам да живеам I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 2:49 pm

Ме
остави сам да живеам


Не верував љубовта дека е толку сложена,
Некој плаче, некој губи, а некој добива!
Сега сам, без допирот твој, тешко ќе се навикнам,
Изгубен во твојот свет, без заштита во мрак!
Барем за крај да кажеше како да продолжам без тебе

Ме научи се, колку е убав секој ден,
Штом отворам очи и сум заведен,
Но, сигурен, дека ти си крај мене!
Ме научи се, се што требаше да знам,
Ми покажа како да те засакам и разберам.
Како се да знам, но ме остави сам да живеам...

Ми кажа не можам без тебе, ќе те
сакам секогаш,

Но дали тоа важи сега, кога е крај?
Ми кажа тука сум за тебе, тука и ќе
останам,

А зошто сега сум сам, не сфаќам.

Ме научи се, колку е убав секој ден,
Штом отворам очи и сум заведен,
Но, сигурен, дека ти си крај мене!
Ме научи се, се што требаше да знам,
Ми покажа како да те засакам и разберам.
Како се да знам, но ме остави сам да
живеам..
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Ме остави сам да живеам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме остави сам да живеам   Ме остави сам да живеам I_icon_minitimeПет Апр 17, 2009 9:08 am

Песнава е супер многу ја сакам :D
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4791
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Ме остави сам да живеам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме остави сам да живеам   Ме остави сам да живеам I_icon_minitimeПет Апр 17, 2009 5:36 pm

SUPER E PESNATA NEMAM ZBOROVI POZZ DO SITE I LOVE NEXT TIME
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Ме остави сам да живеам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме остави сам да живеам   Ме остави сам да живеам I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:40 pm

.... Jee
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Ме остави сам да живеам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме остави сам да живеам   Ме остави сам да живеам I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:49 pm

Уште една прекрасна песна, многу ја сакам!

_________________
Ме остави сам да живеам Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Ме остави сам да живеам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ме остави сам да живеам   Ме остави сам да живеам I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Ме остави сам да живеам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum