Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Александер Рибак им честиташе на Next Time

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeЧет Мај 14, 2009 2:14 pm

Александер Рибак им честиташе на „Некст тајм“

од RadioMK
Објавено на: Мај 14, 2009

Александер Рибак им честиташе на Next Time Next-Time%20i%20rybak
Норвешкиот претставник Александер Рибак, за кого се претпоставува
дека в сабота ќе ја однесе победата на годинашната Евровизија,
најсрдечно им честиташе на нашите претставници Мартин и Стефан од
„Некст тајм“ за одличниот настап во првото полуфинале, во вторникот
вечерта. Тие се сретнаа во хотелот „Радисон сас“ каде што се сместени,
и десетина минути разговараа за впечатоците. Верував во вас, им рече
Рибак на нашите претставници, притоа истакнувајќи дека за норвешки
весник пред самото полуфинале изјавил дека токму „Некст тајм“ се негови
фаворити од првата евровизиска вечер.

Македонците и норвешкиот претставник деновиве најмногу се дружеа, па
веруваме дека во иднина ќе дојде и до некоја професионална соработка.
„Некст тајм“ со своите најблиски во холот на хотелот со шампањско го
славеа својот едноставен, но извонреден настап. Сега порелаксирани ќе
ги проследат другите настапи на Евровизија, а со својата екипа
остануваат до самиот крај. Тоа што беше забележливо за време на нивниот
настап беше и одличната режија, за која беше одговорен Иван Поповски.
Во финалето од првата полуфинална вечер се пласираа претставниците на
Босна и Херцеговина „Регина“, како и претставниците на Турција,
Шведска, Израел, Португалија, Малта, Финска, Романија, Ерменија и на
Исланд. Досега нема ниту едно изненадување во врска со влегувањето во
финалето со оглед на тоа што овие земји најдобро котираа според
прогнозите и гласањето во обложилниците.www.radiomk.com

_________________
Александер Рибак им честиташе на Next Time Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeЧет Мај 14, 2009 2:18 pm

Тој е веќе победник на евровизија и мило ми е што баш Некст Тајм биле негови фаворити. Аплаудирање

_________________
Александер Рибак им честиташе на Next Time Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4791
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeЧет Мај 14, 2009 5:03 pm

мило ми е што баш Некст Тајм биле негови фаворити.
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeЧет Мај 14, 2009 5:10 pm

Simona* напиша:
Тој е веќе победник на евровизија и мило ми е што баш Некст Тајм биле негови фаворити. Аплаудирање

Да да, се надевам дека Александер ќе победи оваа година, навистина има одлична песна!

_________________
Александер Рибак им честиташе на Next Time Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeЧет Мај 14, 2009 5:25 pm

Super bi bilo da napravat nekoja sorabotka!! E toa e pridobivkata od Evrovizija, a ne plasmanot vo finale!!
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeЧет Мај 14, 2009 7:36 pm

Лепотаните со лепотанот!!!!!!КОлку слатко!Ако има некоја соработка помегу нив таја песна ке се издигне до небото и ќе биди најдобрата песна направена до сега!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
*rock_star*

*rock_star*

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 161
Поени : 4203
Репутација : 4
Registration date : 2009-04-30
Age : 28
Локација : Veles, Macedonia

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 4:21 pm

Александар има дефинитивно најдобра песна годинава...ЛЕЛЕ КОЛКУ ЌЕ СЕ СМЕАМ КОГА САКИС И ГОДИНАВА ЌЕ СИ ОТИДЕ СО 2 МЕСТОООООTwisted Evil ХАХАААА Јазик. Јазик. Јазик.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/inbox/updates.php#/profile.php?id=138975
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 4:48 pm

И јас се надевам на соработка помеѓу Некст Тајм и Александар. Дечкото е одличен.

_________________
Александер Рибак им честиташе на Next Time Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4167
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 7:15 pm

сакис треба последно место да е ,врска нема од пеење ,за играње АРЕН е
инаку многу сакам Александар да победи :) сладок е
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 8:47 pm

I jas isto;)
Вратете се на почетокот Go down
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4218
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 11:16 pm

леле им завидувам за Александар хахаха иначе баш ми е мило што ги пофалил
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 12:54 am

Супер е тоа шо им честита на Некст Тајм,навистина Александер е кул момче и надарен за музика. Заслужи шо победи на евровизија..!!!
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 8:56 am

А мило ми е што на грците не им дадовме поени! Twisted Evil

_________________
Александер Рибак им честиташе на Next Time Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 11:12 am

леле и мене а уште помило ми е фактот дека не се мегу првите 3 јееееееееееееее Панк Jee cheers thumbsup Аплаудирање Игра Бранчиња
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 11:33 am

Точно.А онај Сакис се надеваше на победа, а ни меѓу првите 5 не е хахааа..!! JeeПанк
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 11:43 am

Сега јас сакам да му честитам на Александер за победата, и да се надеваме дека наскоро ќе слушнеме за соработка помеѓу него и нашите НТ... :)

_________________
Александер Рибак им честиташе на Next Time Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 12:04 pm

Не влегоа нхт...има најдобар настап беа најубави и имаа најубава песна...али шо е тука е...сепак со нив сме и ги поддржуваме во понатамошната кариера...и покрај ова победи некој шо заслужуваше Jee Му честитам за победата на Алекнадар...и да се надеваме на добра соработка со нхт у иднина :)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 11:48 am

Yeeee grcite gi nema u top 5 Jee
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 12:26 pm

Вратете се на почетокот Go down
nate**

nate**

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 8
Поени : 3989
Репутација : 0
Registration date : 2009-05-19
Age : 26
Локација : Tetovo

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 5:14 pm

super e toa sto Aleksandar im cestital na nasite NEXT TIME i se nadevam deka ke se sluci nekoja sorabotka megu niv navistina bi bilo super thumb up
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 5:31 pm

teodora напиша:
lele znam deka off topic ke " zaminam" ama nema vrska eve link da go vidite preubajo Alexsander Rybak kaj so ke baci edna voditelka od norceska btw mn sakam da sum na nejzino mesto :)
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_3TULWJVdoc0/SeVcZTNyamI/AAAAAAAAAAo/zd5FLszPUmk/s400/ale6.jpg&imgrefurl=http://alexanderrybak.blogspot.com/&usg=__vVJVHDxTKI2ArEb8KQQvo8CXFlU=&h=374&w=400&sz=19&hl=en&start=149&um=1&tbnid=3lW73QajtiPUCM:&tbnh=116&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dalexander%2Brybak%26ndsp%3D21%26hl%3Den%26sa%3DN%26start%3D147%26um%3D1
THE VIDEO IS HO HOT HOT HOT!!!! SOS

Лелеее... Забеган бил овај... Се смее

_________________
Александер Рибак им честиташе на Next Time Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4288
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 6:10 pm

vkraj zabegan e ama zato uste tolku si go postovam :) Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitimeВто Мај 26, 2009 1:27 pm

Simona* напиша:
teodora напиша:
lele znam deka off topic ke " zaminam" ama nema vrska eve link da go vidite preubajo Alexsander Rybak kaj so ke baci edna voditelka od norceska btw mn sakam da sum na nejzino mesto :)
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_3TULWJVdoc0/SeVcZTNyamI/AAAAAAAAAAo/zd5FLszPUmk/s400/ale6.jpg&imgrefurl=http://alexanderrybak.blogspot.com/&usg=__vVJVHDxTKI2ArEb8KQQvo8CXFlU=&h=374&w=400&sz=19&hl=en&start=149&um=1&tbnid=3lW73QajtiPUCM:&tbnh=116&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dalexander%2Brybak%26ndsp%3D21%26hl%3Den%26sa%3DN%26start%3D147%26um%3D1
THE VIDEO IS HO HOT HOT HOT!!!! SOS

Лелеее... Забеган бил овај... Се смее

Хаха..и јас сакам Љубов

_________________
Александер Рибак им честиташе на Next Time Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Александер Рибак им честиташе на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александер Рибак им честиташе на Next Time   Александер Рибак им честиташе на Next Time I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Александер Рибак им честиташе на Next Time
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | Music | Rock, Punk, Alternative | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum