Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time на Евровизија 2009

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

како ви се допадна пробата на Некст Тајм?
1.Супер!
Next Time на Евровизија 2009 I_vote_lcap92%Next Time на Евровизија 2009 I_vote_rcap
 92% [ 22 ]
2.Солидно
Next Time на Евровизија 2009 I_vote_lcap8%Next Time на Евровизија 2009 I_vote_rcap
 8% [ 2 ]
3.Не ми се допадна
Next Time на Евровизија 2009 I_vote_lcap0%Next Time на Евровизија 2009 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 24
 
Poll closed

АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeПет Мар 20, 2009 11:48 pm

Next Time на Евровизија 2009 P2220269
Мартин и Стефан од дуото „Некст тајм“, годинашните евровизиски претставници на Македонија, на сцената во мај во Москва
ќе бидат придружувани од комплетен бенд. Според плановите на Македонската
телевизија, со двојката ќе се појави и Дамјан Лазаров, автор на текстот на
песната, како придружен вокал. Истата улога, но и на гитарската позиција, ќе биде
и Драган Ѓуровски-Роки од бендот на Тоше Проески. На големата бина „Некст тајм“
ќе има и тапанар и басист. Роки во 2004 година беше придружен вокал на Тоше на
Евровизија во Истанбул.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 12:45 am

Песната на Next Time со мали измени во Москва!

Годинашните македонски евровизиски претставници, Мартин и Стефан од Next Time, на сцената во мај во Москва ќе бидат придружувани од комплетен бенд – јавува Дневник. Песната Нешто што ќе остане ќе претрпи само мали промени, со внесување гудачки инструменти. За целосната презентација и за сценскиот настап на дуото Македонската телевизија преговара со нашиот познат режисер Иван Поповски, кој живее и работи во Москва. Првата генерална проба на бината во Олимписката арена во Москва Next Time ќе ја има на 3 мај.
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 2:34 pm

На првото полуфинале Македонија настапува 13-та!

Во Москва беше извлечен редоследот на земјите и
песните со кои ќе настапат на двете полуфинални вечери на претстојниот Избор за
песна на Евровизија, кој во руската престолнина ќе се одржи од 12-ти до 16-ти
мај 2009-та година.

Македонските претставници Next Time со темата Нешто што ќе остане
ќе настапат 13-ти, на 12-ти мај, на првата полуфинална вечер.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Bile&lt3Next Time

Bile&lt3Next Time

Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 26
Поени : 4062
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21
Age : 25
Локација : Stip

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 4:50 pm

Za 1 pat MKD odluci sto e najdobroto za Evrosong...nema veza sto ke nastapuvaat 13..nie veruvame vo niv i znaeme deka se ke napravat za da ja pretstavat nasata zemja vo najdobro svetlo!!!Next Time на Евровизија 2009 880a528b61a0423b9e458fd
Вратете се на почетокот Go down
http://biljanaaaajaneva.hi5.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 5:40 pm

Секако...Па и на првиот радиски фестивал настапија 13. и победија :D :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Bile&lt3Next Time

Bile&lt3Next Time

Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 26
Поени : 4062
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21
Age : 25
Локација : Stip

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 6:04 pm

Daaaaa, ajde da se nadevame deka i na Evrosong ke se sluci istoto!!!!!!
:D
Вратете се на почетокот Go down
http://biljanaaaajaneva.hi5.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 6:07 pm

е... Немаме шанси баш за победа... Ама во првите 10 да бидеме тоа е веќе доволно cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
angel4eki4evo

angel4eki4evo

Број на мислења : 10
Поени : 4054
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 6:14 pm

se soglasuvam so site nemora da zna4i ako nastapuvame 13 da ne pobedime;) btw jas sum urednik na martin filipovski official fan page i stefan filipovski official fan page pa pozz do site fanovi
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 7:08 pm

Фала, поздрав и до тебе :D и фала шо ни кажа, ама...дали си урендик на тие профили на hi5 или на myspace или и на двете ??? Зошто ние пишавме порака на еден од тие профили на hi5...

_________________
Next Time на Евровизија 2009 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
angel4eki4evo

angel4eki4evo

Број на мислења : 10
Поени : 4054
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 8:32 pm

niso pa ostavete comment ako sakate se razbira.Jas sum urednik na stranite na hi5 :) pozz i do vas :)
Вратете се на почетокот Go down
Еленче

Еленче

Број на мислења : 106
Поени : 4169
Репутација : 15
Registration date : 2009-03-21

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 9:15 pm

Конечно нешто добро нешто што ќе ги размрда сите..........не викам дека и претходните песни што ги испраќавме на Евровозија беа лоши ама стварно ова е Нешто Што ќе Остане.........Go NexTime...=)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 9:16 pm

Еленче напиша:
Конечно нешто добро нешто што ќе ги размрда сите..........не викам дека и претходните песни што ги испраќавме на Евровозија беа лоши ама стварно ова е Нешто Што ќе Остане.........Go NexTime...=)

Го делам мислењето со тебе... ☀

_________________
Next Time на Евровизија 2009 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 12:08 am

Да...навистина песна ни е супер, баш во стилот на Next Time... Нели, сега ќе има и промена(додавање на гудачки инструменти), па...едвај чекам да ја слушнам песната и се надевам дека ќе биде уште подобра :o

_________________
Next Time на Евровизија 2009 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 3:44 pm

Еј а едно прашање да не знае некој кој уште ќе настапува со нив на Еровизија и дали на тапани ќе свири Горан Михајловски?(истиот тапанар што беше со нив и на Скопје фест)?Ај ако знае некој нека пише! :afro:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 3:51 pm

Па вака... На евровизија освен Мартин и Стефан на сцената ќе бидат и Марио, Роки од бендот на Тоше, Дамјан Лазаров и Горан Михајловски на тапани Се смее

_________________
Next Time на Евровизија 2009 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 3:54 pm

Е фала мн! Се смее Иначе без него немаше исто да биде Пијани
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 6:34 pm

Абе закон е Горан.
Превртува очи


(Леа шо ќе искоментираш? Се смее lol! )

_________________
Next Time на Евровизија 2009 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 8:11 pm

Се смее Пиво хахаха Пијани
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 9:39 pm

Ооооо... Епа ај поздрав до Горан Пијани Ама, по можност, да не го забораваме и Мариоо Се смее
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4357
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 11:32 am

Next Time на Евровизија 2009 NexttimeЕвровизиската
"Нешто што ќе остане" на рок-дуото Некст тајм доби три нови верзии -
македонска со нов аранжман, српска и англиска, кои во етерот ќе бидат
пуштени во понеделник. Под режисерската палка на авторот на песната
Јован Јованов викендов ќе биде снимен и спот. Јованов заедно со екипата
на Егзит Б продукција во сабота и недела ќе снима на неколку домашни
локации, кои допрва треба да се одберат. Дознаваме во игра се неколку
комбинации, но конечната одлука се уште не е донесена.
Паралелно со подготовките за снимањето на спотот Мартин и Стефан ги
туркаат промотивните патувања. Така, денес и утре се во Белград, а веќе
следната недела заминуваат за Швајцарија. Договорени се гостувања уште
и во Албанија, Бугарија, Холандија и Црна Гора. Мартин и Стефан во
Москва ќе настапат во првото полфинале на 12 мај, под редниот број 13.

Вечер
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 12:53 pm

не бе не го забораваме ни Марио позз и до него
хахаха
Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 2:56 pm

Sofija напиша:
не бе не го забораваме ни Марио позз и до него
хахаха
Намигнува

хаха :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 5:59 pm

За тие што не го знаат Марио... Еве го на сликава најдесно. Панк

Next Time на Евровизија 2009 MARINAphoto

_________________
Next Time на Евровизија 2009 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 6:18 pm

го знаеме бе Се смее гитаристата на CARWASH така?
ако грешам поправете ме! Збунет
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 8:52 am

Sofija напиша:
го знаеме бе Се смее гитаристата на CARWASH така?
ако грешам поправете ме! Збунет

Па добро... За тие што не го знаат. Намигнува

_________________
Next Time на Евровизија 2009 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sponsored content
Next Time на Евровизија 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time на Евровизија 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum