Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Без тебе тивко умирам

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4827
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Без тебе тивко умирам Empty
ПишувањеПредмет: Без тебе тивко умирам   Без тебе тивко умирам I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 2:52 pm

Без
тебе тивко умирамЗошто повторно пред мене си исплашена
и бараш утеха?
Дали дојде тоа време јас да сум тој
што те повредува?
И кога не сакам да знам
ти ми кажуваш без срам
дека сеуште ме сакаш.

За други постојам, за други живеам,
но

само јас си знам колку сам се
чуствувам.

За кого постојам, за кого живеам?
Ако не си ти, без тивко умирам.

Зошто повторно пред мене си исправена
и бараш прегратка?
Но, дали тоа само е да ме залажеш за
се,

за се што имавме?
Знај, толку тешко е да те сакам после
се

и да сонувам со тебе.

За други постојам, за други живеам,
но

само јас си знам колку сам се
чуствувам.

За кого постојам, за кого живеам?
Ако не си ти, без тивко умирам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 3894
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Без тебе тивко умирам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Без тебе тивко умирам   Без тебе тивко умирам I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 3:05 pm

мислам дека оваа е една од најубавите песни што ги имам слушнато... они требаа да победат на бубамара...
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4382
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Без тебе тивко умирам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Без тебе тивко умирам   Без тебе тивко умирам I_icon_minitimeСаб Апр 11, 2009 8:56 am

Супер песна :D
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 3868
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Струмица

Без тебе тивко умирам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Без тебе тивко умирам   Без тебе тивко умирам I_icon_minitimeВто Апр 28, 2009 1:01 am

Мн е јака песнава:))
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Без тебе тивко умирам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Без тебе тивко умирам   Без тебе тивко умирам I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:26 pm

Песната сама си кажува Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 3920
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 26
Локација : Stip

Без тебе тивко умирам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Без тебе тивко умирам   Без тебе тивко умирам I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 12:08 pm

Edna od najubavite pesni sto voopsto sum gi slusnal :)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Без тебе тивко умирам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Без тебе тивко умирам   Без тебе тивко умирам I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Без тебе тивко умирам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum