Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 "Свет"

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
dori

dori

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 85
Поени : 4110
Репутација : 6
Registration date : 2009-04-26
Age : 24
Локација : Bitola

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 12:44 pm

"Свет" N47379837796457

"Рок дуото Некст тајм беше вистинко освежување во Русија. Освен што Мартин му ја презеде титулата - мистер на Евровизија на најголемиот шмекер Сакис Рувас, Стефан како вистински швалер, по се изгледа, си дојде дома со згодна мома. Иако Русија важи за студена земја Стефан лудо се загреа за представничката на Романија Елена Џорџ. Судбина или чиста коинциденција Елена е половина македонка половина Романка. Двајцата се запознале
на евровизиската журка која jа организираа турските претставници. За време на журката , Стефан и Елена си ги размениле руските телефонски бројчиња.

"Стефан беше занесен, не им обрнуваше вниманиени на
новинарите, ни на забавата, не можеше да ги тргне очите од Елена" ,
ни изјави член на македонската делегација. По запознавањето, Мартин наредните неколку дена морал да шета низ Москва и да оди во локалните кафулиња, затоа што брат му и држел на Елена часови по пеењена стари македонски песни. Дали романсата меѓу Стефан и Елена ке продолжи или сето тоа ке заврши само како една руска љубовна б ајка, останува времето да покаже. Единствено што ке му остане на Стефан по вракањето во скопје е машкото списание ФХМ, шија насловна страница ја краси токму оваа полу - Македонка."

"Свет" Dsc01306e

Спасе Јовановски

Ова го пишува во Свет, немам скенер да го скенирам па го препишував но еве две слики, едната е од насловната страна на Свет ја најдов на интернет на профилот на Свет на Facebook а другата е со мобилен сликана и префрлена


Исто така пишува дека Некс Тиме биле најфотографираните учесници за време на евровизиските прес-конференции Jee

P.S. Malku me iznervira gore kako go narekuvaat Stefan, no toa e prepisav se kako sto pisuvase tamu, moze ima nekoja pecatna greska deka na brzina go prepisuvav.
Вратете се на почетокот Go down
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4224
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 1:06 pm

Еве скенирани сите страни :)

"Свет" Img001

"Свет" Img002 "Свет" Img005

P.S. кликни на сликата за поголема
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4155
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 1:29 pm

Еее да и јас го читав тоа....како не им е страм сега така да зборуваат за ниф Намигнува thumb down
Вратете се на почетокот Go down
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4224
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 1:41 pm

Па што напишаа лошо дека е швалер па тоа е убо , човекот си фатил женска нив криво им е дека тие не фатиле таква Се смее Се смее

а Господ знае колку е тоа вистина
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4155
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 1:54 pm

Добро убаво е нека има женска, ама сум преметила повеќето новинари пишуваат и некои глупости за Некст Тајм thumb down
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 2:15 pm

Неззз. колку е точно сето ова, оти ''Свет'' знае и често да си излажи во објавеното.Инаку не убо тоа што Стефан го споредија со швалер.. NeutralНе
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 2:36 pm

Абе..сите весници се обидуваат да си зголемат тиражот со разни работи...а и самите си знаат дека со Next Time ќе им успее тоа :p Не е битно дали е вистина или не, па остај те ги малку момците да уживаат :)

_________________
"Свет" Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 2:47 pm

Naslovot na vesnikot kazuva se.Svet e se zolt pecat taka da 99% od ova e laga.
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 9:28 pm

Kako i da e.. tie se sepak najdobri za nas i sekogash ke gi podrzhuvame!
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 9:31 pm

macylovesyou напиша:
Kako i da e.. tie se sepak najdobri za nas i sekogash ke gi podrzhuvame!
SE SOGLASUVAM
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 10:10 pm

Пфф колку само ова не е вистина, а и да е, немам ништо против, Елена е супер типка!
Инаку Светов единствено го купив, заради тоа што Стефан беше на насловна... thumb down

_________________
"Свет" Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Мај 18, 2009 10:37 pm

И јас истото го правам.Не оти го читам цел.. Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 9:22 am

isto koga ke vidam deka nekoj od stefan4e ili martin4e e na naslovna strana odma go kupuvam vesnikot i potoa ne go citam cel
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 9:53 am

И ја истото го правам..
Вратете се на почетокот Go down
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4446
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 12:42 pm

I plus Elena e polu Makedonka!!! :)
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 1:08 pm

Elena^ напиша:
Па што напишаа лошо дека е швалер па тоа е убо , човекот си фатил женска нив криво им е дека тие не фатиле таква Се смее Се смее

а Господ знае колку е тоа вистина


Е за ова те поддржувам а не ми е јасно само зашто швалер коа нели тука нема женска Се смее хохохох абе машки се фала Богу дека ќе гледаат женски Се смее
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4147
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 5:07 pm

Bi bilo dobro ova da e vistina... Devojkava e grom! Bravo za Stef Cool
Вратете се на почетокот Go down
Moni_x3

Moni_x3

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 36
Поени : 4054
Репутација : 1
Registration date : 2009-05-15
Age : 25
Локација : Minhen/Germanija

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 5:32 pm

швалер...cccc....
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4669
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 8:26 pm

Mislam se ova e samo novinarska rabota
Вратете се на почетокот Go down
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4446
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 5:42 pm

И во новиот свет ги има Мартин и Стефан наслов "Банана Терапија"
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4173
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 6:46 pm

majanik напиша:
И во новиот свет ги има Мартин и Стефан наслов "Банана Терапија"
???? banana terapijaaa>>
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 7:07 pm

Te@ напиша:
majanik напиша:
И во новиот свет ги има Мартин и Стефан наслов "Банана Терапија"
???? banana terapijaaa>>

Да јас го имам, ама го немаше на страната на Свет..па ако не го стават деновивие ќе препишам тоа шо пишеше.

_________________
"Свет" Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
??????
Гостин
avatar


"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 7:54 pm

Чекте имам слика.. by the way ovaa e Gvendi bratuchedka im;)
"Свет" 45758994674946356851446
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 8:33 pm

Не да е глупа информацијата..си купиле дечките поштено банани да јадат,а овие напраиле своја прича..као демек пролив ќе имале..абе Свет и се е можно..битно пак ги изрекламираа..
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 8:38 pm

Elena напиша:
Не да е глупа информацијата..си купиле дечките поштено банани да јадат,а овие напраиле своја прича..као демек пролив ќе имале..абе Свет и се е можно..битно пак ги изрекламираа..

Да бе..нема врска текстот. Пак не знам колку кила банани купиле, а во ќесето нормално. Ама и со тоа се согласувам дека важно ги изрекламираа ;]

_________________
"Свет" Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
"Свет" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
"Свет"
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum