Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 "Свет"

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 12:21 am

Епа сега сите знаеме какви не работи пишат во сите весници посебо во ''Свет'', а инаку чудо големо дека купиле банани и тие се луѓе..како шо кажа Леа важно ги изрекламираа.. :DФармер
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4419
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 10:54 am

Ova spisanie e sozdadno samo za pisuvanje gluposti ocigledno Злобен
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4432
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 12:05 pm

Леле глупостии голема работа ако купиле банани само глупости измислуваат Лут
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 12:45 pm

абе ако,нека ги рекламираат малце:D само не да пишат се и сешто за нив..Не
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 2:48 pm

Се смее
Значи треба да купам свет. :)

_________________
"Свет" - Page 2 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4791
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 5:32 pm

zorica напиша:
Епа сега сите знаеме какви не работи пишат во сите весници посебо во ''Свет'', а инаку чудо големо дека купиле банани и тие се луѓе..како шо кажа Леа важно ги изрекламираа.. :DФармер

se soglasuvam
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 9:02 pm

i jas se soglasuvam :D
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 10:38 pm

Епа тое им е финтата сеа пишале некоја глупост дека си купиле банани а на нас ни праат работа да купуваме свет Јазик
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 11:47 pm

хаххаа така е софија...јас и поради Н.Т. го купив овај бр. :D
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 12:41 am

Леле овие од Свет, значи претеруваат...како што кажаа Софи и Зорица, само заради НТ им го купив списанието...
Али ако бар сликите се убави Јазик

_________________
"Свет" - Page 2 Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4440
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 1:24 am

Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4791
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 10:51 am

lele svet neznat uste sto da ismislat pa sto ako si jadel stefan4e bAnani ne tie ne li jadt koj niv da gi pogledne
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 12:34 pm

majanik напиша:
Еве го ставија на страницата!
http://www.svet.rs/clanak/%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82-%D1%82%D0%B0%D1%98%D0%BC-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8
Леле а тотално друга прича беше во списанието...ццц

_________________
"Свет" - Page 2 Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4095
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 3:21 pm

Некст Тајм: Три кила банани!"Свет" - Page 2 Next%20time%201
Момците од “Некст Тајм“ по враќањето од Русија се
заразија со “жолтата диета“. Во што е е финтата? јадеш се што има жолта
боја. Стефан и Марин заедно со својот бенд и со инструментите под рака,
се упатуваа во едно околно студио каде што најверојатно ги надгардуваат
своите музички спосопности. Знаете како е на проба? Таму се троши многу
енергија, глас но сето тоа добро се надополнува кога при рака имате
големи свежи банани.Стефан не можеше да издржи и по патот си
конзумираше од жолтите бананки. Бидејќи беше топло тие набрзина влегоа
во студиото, а ние се надеваме дека Стефан нема прекумерно да јаде
банани зошто може да си ја запее и чуената “три кила банани,мене ми
јаде мани мани“
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 5:01 pm

E..ова ми е малку чудно сега :S ама тоа е... Како шо кажа Katerina во весникот е сосем различно. Сега ќе ви напишам шо точно пишува во "Свет" :

ПОНЕДЕЛНИК, 8 ЈУНИ, СКОПЈЕ

За разлика од српските и црногорските претставници кои завршија во болница по невлефувањето во финалето на "Евровизија" во Москва, нашите претставници Стефан и Мартин го немаа тој проблем. Но, и дека тие не останаа имуни на заразниот "евровирус" говорат и овие фотографии кои навидум се сосема нормални. Но, забележето го деталот наречен три кила банани. Дечките не се на протеинска диета туку имаат само поретка столица, па докторот ги советивал да јадат банани. Сепак, подобро мека столица отколку тврд болнички кревет.

И..уште ова да ви кажам, од сликата на цела страна исечен е Марио, а Горан е покриен со слика кај шо е Стефан сам, ама пак му се гледаат на Горан нозете Јазик

И..се извинувам ако имам печатни грешки, пишував набрзина Намигнува

_________________
"Свет" - Page 2 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
??????
Гостин
avatar


"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 6:13 pm

Читај!Ја му пратив на Горан слика он ме праша од каде ми е ја му кажав и рече дека на сликата испаднал многу глупо. .хах се извинувам што упадам вака ама нз каде да пишам и ја го поздравив од форумашите посебно од Ана Марија и од Софичето мое, прво се чудеше за форумов и рече дека не слушнал за него ми побара линк и ме праша дали ке може да види шо има а да не е мемб’р ја реков не он кажа ај зае*и и ја зае*ав и му праќав коментари за него и он се израдува (ваљда) и што имаше за форумов друго епа тоа ќе да е и така бидете поздравени од него(;.. и за квизот рече cцитирам : :: DrummeR ::.: auu crni gorane...
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 6:24 pm

хахаха аууу црни Горанеее хехе али фала за позз а инкаку таман дојде ред ја да му пишам се изгасна..малер нема што да се праи Превртува очи
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
??????
Гостин
avatar


"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 6:27 pm

Sofija напиша:
хахаха аууу црни Горанеее хехе али фала за позз а инкаку таман дојде ред ја да му пишам се изгасна..малер нема што да се праи Превртува очи
Ние НЕКСТ ТАЈМ, НЕКСТ ТАЈМ ќе си викаме уште долго време тракторот не зезна хихихи
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 6:30 pm

Абе па не сум ја крива ај некој Некст Тајм ќе му пишеме хахаха па мн е спор нетот!сум го преминала него ај да не забегаме на оф топик ја и ти Се смее

Еј а за сликава што е горе тие патиките што ги носи Мартин многу ме бендисуваат као му стојат
Се смее Игра
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
??????
Гостин
avatar


"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 6:35 pm

Sofija напиша:
Абе па не сум ја крива ај некој Некст Тајм ќе му пишеме хахаха па мн е спор нетот!сум го преминала него ај да не забегаме на оф топик ја и ти Се смее

Еј а за сликава што е горе тие патиките што ги носи Мартин многу ме бендисуваат као му стојат
Се смее Игра

Епа ај да не забегаме (на МСН) и мене ми се свиѓаат (:
Вратете се на почетокот Go down
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4095
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 10:35 pm

sakam i ja takvi!!!! Засрамен ха, ха Се смее Тажен Не знам
Вратете се на почетокот Go down
Sandra Najdanovska

Sandra Najdanovska

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 14
Поени : 3959
Репутација : 1
Registration date : 2009-06-24
Age : 23
Локација : Чек да видам само...

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 24, 2009 3:52 pm

Nema vrska ova...se e laga... bashka moze gi izmeshale Stef4o i Martin4o...
Kako i da e... neka uzivaat momcite malce...
Inache i da e vistina Nie i ponatamu ke gi podrzuvame i sakame :D
NEXT TIME:::...AlWaYs&4EvEr:::... Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 2:51 pm

Гаф на неделата: “Мојот ракопис е грд како насловна страница“
Стефан-“Некст Тајм“!

lol!

_________________
"Свет" - Page 2 Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeНед Ное 29, 2009 6:57 pm

Мартин и Стефан: Шарко лае!

"Свет" - Page 2 4neksttajmunutra

Освен што ги сакаат игрите со припадниците на посилниот пол, девојките ги сакаат и плишаните подароци. Колку е играчката поголема, толку е љубовта посилна. Е па сега не се чудете што близнаците Мартин и Стефан од продавницата за играчки “Адријано“ се натоварија со огромни плишани кучиња. Близнаци си се близнаци, од целиот плишан животински свет на мечиња, рипчиња, коњчиња, тие се фатија за најдобриот човеков пријател и чувар - песот. За да не се караат која раса да ја купат, секој од нив си купи куче по свој избор. Е сега, останува дилемата на кого Шарко ќе лае!

_________________
"Свет" - Page 2 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4426
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitimeПон Ное 30, 2009 1:17 pm

Лелеле маа!!овие од "Свет"воопшто не се фер незнам зошто сакаат да прават скандали???"Останува да видиме на кого шарко ќе лае".Јас лично не би набишала вакаво нешто затоа што со ова според мене ги пострамуваат дечкиве,хахаха а можеби и кучињата да си ги купиле за нив.А овиее одма почнувааат да прават трачеви не ми се допаѓа оваа!!! "Свет" - Page 2 828789
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
"Свет" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   "Свет" - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
"Свет"
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum