Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Секој за себе

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Секој за себе   Нед Мар 22, 2009 2:57 pm

Секој
за себе


Те чувам јас, како последна ѕвезда на
небо

за да сјаеш цела ноќ.
Те чувам и како последна птица на
светот

за да леташ слободно.

Во овој живот е тешко да пронајдеш
некој

што те разбира, зар не?
Да те сака покрај се.


Денес секој за себе, а никој за тебе
не ни прашува.
Денес секој за себе, а никој за тебе
не размислува.
Во ова невреме, сите сами сме,
веќе никој не ни мисли на нас, како
на тебе јас.


Те чувам јас како да си ми последна
капка

на дланка во пустина.
Те чувам како последна солза на лице
зошто си ми посебна.

Денес секој за себе, а никој за тебе
не ни прашува.
Денес секој за себе, а никој за тебе
не размислува.
Во ова невреме, сите сами сме,
веќе никој не ни мисли на нас, како
на тебе јас.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4290
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Секој за себе   Саб Апр 18, 2009 11:01 am

Па како и сите нивни песни и оваа е супер :D Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Секој за себе   Нед Мај 03, 2009 8:33 pm

Екстра Jee
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4046
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

ПишувањеПредмет: Re: Секој за себе   Нед Jул 11, 2010 1:58 pm

Прекрасна е!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Секој за себе   

Вратете се на почетокот Go down
 
Секој за себе
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | www.sosblog.com
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum