Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Немој да плачеш за крај

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Немој да плачеш за крај   Нед Мар 22, 2009 2:58 pm

Немој
да плачеш за крајЛадна ноќ, а ти во прегратка моја
ко да сакаше да ми кажеш остани,
уште вечерва сакам да бидам само
твоја.

Со трепет тивко, тивко ми шепотиш

Немој да плачеш за крај, единствена
си од нив

и ѕвездите ноќвa со
нас го слушаат секој здив.

А кога јас не сум до тебе, тука си
ти, во секој стих.

Уште те сакам тебе, знам но
повторно сам останувам.

Не вреди, не, во слози да тонеш.
Ти никогаш нема сама да останеш.
Твоите допири топли искрени,
сјај во очите мали насолзени.
Секој би сакал да се негови.

Немој да плачеш за крај, единствена
си од нив

и ѕвездите ноќвa со
нас го слушаат секој здив.

А кога јас не сум до тебе, тука си
ти, во секој стих.

Уште те сакам тебе, знам но
повторно сам останувам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4312
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Саб Мар 28, 2009 6:22 pm

<3 ovaaa pesna mnnnnn..<3 Next Time..! CooL1
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Саб Мар 28, 2009 8:49 pm

И јас :p
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Lencka

Lencka

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 9
Поени : 3654
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-03
Age : 37
Локација : Slovenija

ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Чет Апр 16, 2009 4:17 pm

Немој да плачеш за крај, единствена
си од нив
и ѕвездите ноќвa со
нас го слушаат секој здив.

А кога јас не сум до тебе, тука си
ти, во секој стих.

Уште те сакам тебе, знам но
повторно сам останувам.

Jao, kako me dotuče ova pjesma, svaki put kad je čujem - ali ne mogu, da je ne slušam jer mi je posebna
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4290
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Чет Апр 16, 2009 10:36 pm

Ооооо ја обожавам песнава.... Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Mia_Pet

Mia_Pet

Број на мислења : 47
Поени : 3699
Репутација : 1
Registration date : 2009-03-29

ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Чет Апр 16, 2009 10:47 pm

Прв пат кога го слушнав текстот, односно песната...Се расплакав...
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 3984
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 29
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Саб Апр 18, 2009 11:48 am

Многу јака балада.. :)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Нед Мај 03, 2009 8:31 pm

....Многу е убава песнава.. ептен Тажен
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 3750
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 32
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Чет Jул 23, 2009 4:56 pm

moja omilena pesna
Вратете се на почетокот Go down
Filimena_nexTime

Filimena_nexTime

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 11
Поени : 3330
Репутација : -2
Registration date : 2010-03-18
Age : 22
Локација : Macedonia, Vinica

ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Пет Мар 19, 2010 1:34 pm

НајубавА ПеснаААА
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimeband.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   

Вратете се на почетокот Go down
 
Немој да плачеш за крај
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | www.sosblog.com
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum