Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Немам ни глас

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Немам ни глас Empty
ПишувањеПредмет: Немам ни глас   Немам ни глас I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 3:00 pm

Немам
ни гласШтом останам сам во домот мој
само сенката моја ме чека.
Како да си ти со неа зборувам
и цела коќ спијам со запалени светла
за да не ја изгубам.
Затворам прозор и спуштам ролетна
за да не видам дека утро доаѓа,
а јас сум сам, а тебе те нема.

Немам ни глас без тебе,
во собава сам со себе.
Без очите твои што во животот мој
ме водат низ време, тивко горат со
мене.


Пред другите, јак без тебе.
Но, пред себе себе слаб, за тебе.
Без допирот твој што ме буди и грее
кога студи како сонце на мене.
Бегам од сите за да не прашаат
како сум, како ми е.
Сакам да сум сам, но не и без тебе
и не давам времето да ми те скрие.

Немам ни глас без тебе,
во собава сам со себе.
Без очите твои што во животот мој
ме водат низ време, тивко горат со
мене.


Последната промена е направена од Леа на Нед Jул 26, 2009 5:33 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4669
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Немам ни глас Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немам ни глас   Немам ни глас I_icon_minitimeПет Апр 10, 2009 10:34 pm

Супер е песнава :D
Вратете се на почетокот Go down
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4207
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Немам ни глас Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немам ни глас   Немам ни глас I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 12:09 pm

Odlicna pesna :) Панк
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Немам ни глас Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немам ни глас   Немам ни глас I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Немам ни глас
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum