Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови

Go down 
АвторПорака
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeПет Јун 12, 2009 1:09 pm

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови 1A653CFC4F28DB4E870A80688285D945

Победниците на првото издание на фестивалот МАРС 2008, момците од Некст тајм го посетија Домот за деца без родители - 11 Октомври и на дечињата им го однесоа подарокот купен со дел од средствата собрани од телефонското гласање. Мартин и Стефан заедно со првиот човек на Универзална Душко Поповски, која се јавува како организатор, и извршниот продуцент Премиер продукција на штитениците на домот им донесоа компјутер, кој, како што рече, Поповски би требало да им овозможи подобра комуникација со надворешниот свет.
"Во согласност со статутот на фестивалот собраните средства од телевоутинг гласањето е предвидено да бидат донирани за хуманитарни цели. Овојпат беше решено да бидат доделени на Домот за деца без родители - 11 Октомври. Седум години и јас бев дел од оваа установа и секогаш кога можев и можам го правам тоа", рече Поповски. Иако подарокот измами насмевки на лицата на дечињата, кои добија покана да бидат дел од второто издание на МАРС, сепак, нивното внимание во целост го окупираа Мартин и Стефан. Падна фотографирање, автограми, гушкање, а имаше и песна. "Нешто што ќе остане" овојпат во изведба на малите, верни фанови на рок-дуото.
Кога сме кај првиот македонски радиски фестивал и останатиот дел од наградата - солистичкиот концерт, дознаваме, дека момците наголемо се подготвуваат за есенска дружба со публиката. Иако неофицијално концертот ќе се случи некаде кон крајот на септември или во почетокот на октомври, токму заради тоа поголемиот дел од летото е го поминат работно и во исчекување на првата официјална дружба со скопската публика.

http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=B70F2AE4EF8DD247AC66A4ABDFD13597
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
??????
Гостин
avatar


Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeПет Јун 12, 2009 1:13 pm

Цуцки најмилиии! Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4440
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeПет Јун 12, 2009 1:15 pm

Леле каква му е фацата стефан на сликава :D
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeПет Јун 12, 2009 1:18 pm

Ххахаха како куче,... хахах
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4791
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeПет Јун 12, 2009 1:21 pm

najsuper se
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeПет Јун 12, 2009 1:22 pm

majanik напиша:
Леле каква му е фацата стефан на сликава :D

Се смее Се смее

_________________
Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4419
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeПет Јун 12, 2009 1:27 pm

Bas se slatki site i da se nadevame deka ke ima koncert sto pobrzo pa i dobro bi bilo Next Time ako bidat po vtor pat na MARS :)
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeПет Јун 12, 2009 7:48 pm

Dijana напиша:
Bas se slatki site i da se nadevame deka ke ima koncert sto pobrzo pa i dobro bi bilo Next Time ako bidat po vtor pat na MARS :)
Се согласувам само не знам за Марс бидејки во неколку интервјуа кажаа дека повеќе нема да настапуваат по фестивали
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 8:09 am

Natali ohrid напиша:

Се согласувам само не знам за Марс бидејки во неколку интервјуа кажаа дека повеќе нема да настапуваат по фестивали
ЗА МАРС нема пријавување.Они ги канат изведувачите што се најслушани на радиата.Така да сигурно ќе бидат. ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 10:17 am

Epa super...fala maco na informacijata ne sum znaela :D
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4419
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 1:05 pm

Lele super ke idam i na ova izdanie od MARS :)
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 1:20 pm

МАРС не се пропушта. :D Се гледаме таму. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 1:32 pm

Лелеее душичкиии..само колку се децата среќни на слика со Стефан и Мартин CooL1:D
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 5:09 pm

Да. На МАРС ги канат тие што имаат највртени песни по радијата, но дали ќе учествуваат или не одлучува нивната продукција.

_________________
Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4432
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 6:07 pm

Баш се супер :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 4175
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 4:05 pm

Срцинња сее... Ги сакааам најмногу на свеет...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови   Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мартин и Стефан на дружба со најмалите фанови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum