Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Следен пат

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4848
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 3:01 pm

Следен
пат


Не си ти како сите мои поранешни
што ми прават филм
дека единствен сум бил.
Верувам дека искрено ме сакаш,
кога искрено ми кажуваш.
Но, не е се баш така.

И не знам што е, нешто фали
штом сме заедно.
Дали тебе само време време ти е
потребно?


И дали ќе биде исто како порано?
Сега времето не спoи,
ние да сме заедно.

Не, не нема да биде исто како сега,
знам.

Следен пат, не верувам.

Штом ќе помислиш дека среќата те
прати,

дека не може тебе ништо да те
повреди.

Тогаш доаѓаш и кажуваш за нас,
дека потребно е нешто да се промени.

И не знам што е, нешто фали
штом сме заедно.
Дали тебе само време време ти е
потребно?


И дали ќе биде исто како порано?
Сега времето не спoи,
ние да сме заедно.

Не, не нема да биде исто како сега,
знам.

Следен пат, не верувам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4403
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeПет Апр 17, 2009 7:18 pm

Супер песна како и сите други нивни песни :)
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4531
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeПет Апр 17, 2009 8:24 pm

TOP PESNA <3 NEXT TIME
Вратете се на почетокот Go down
Ramona

Ramona

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 29
Поени : 3746
Репутација : -2
Registration date : 2009-05-27
Age : 28
Локација : Сергијев Посад, Русија

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 9:31 pm

Mene ovaa mi e najomilena Засрамен
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/dasha.syrkova
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 3907
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 25
Локација : Bitola

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 10:28 pm

I LOVE THISSS SONGGG
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5181
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 2:43 pm

Ramona напиша:
Mene ovaa mi e najomilena Засрамен

И мене. Со оваа песна ми ѕвони мобилниот. :)

_________________
Следен пат Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
*rock_star*

*rock_star*

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 161
Поени : 3943
Репутација : 4
Registration date : 2009-04-30
Age : 27
Локација : Veles, Macedonia

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 3:03 pm

мене со милион ми ѕвони мобилниот =] Јазик

а иначе оваа ми е една од најомилените...штета шо не ја свиреа неќна кога беа Тажен...
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/inbox/updates.php#/profile.php?id=138975
Ramona

Ramona

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 29
Поени : 3746
Репутација : -2
Registration date : 2009-05-27
Age : 28
Локација : Сергијев Посад, Русија

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 3:16 pm

Simona* напиша:
Со оваа песна ми ѕвони мобилниот. :)
И мене thumb up


Последната промена е направена од Ramona на Вто Јун 16, 2009 4:36 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/dasha.syrkova
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4172
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 24
Локација : Skopje, Aerodrom

Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitimeВто Јун 16, 2009 3:54 pm

Супер е песната :D иначе мене сите ми се омилениПанк
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Sponsored content
Следен пат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Следен пат   Следен пат I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Следен пат
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum