Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Не сакам да разберам

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4848
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Не сакам да разберам Empty
ПишувањеПредмет: Не сакам да разберам   Не сакам да разберам I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 3:17 pm

Не
сакам да разберам


Наутро штом станувам,
гледам, по стоти пат си вртела.
Не можам да разберам зошто
мислиш си посебна.

Јас сум тој што дава се,
а ти ме лажеш, сум ти потребен.
Јас сум тој што дава се
и не те сфаќам не, не, не.

Ме мразиш, па ме сакаш.
Си одиш, па се враќаш.
Секој ден ме лажеш, ти без срам.
Затоа веќе, не ни сакам да те
разберам.

Ти требам, па се губиш.
Ми плачеш, па ми глумиш.
Не не не, сакаш да ти верувам.
Затоа веќе, не ни сакам да те
разберам.


Иста си ко сите нив
насмевка, внатре плачеш ти.
Наивно си верувам дека
секој е твој, а сама си.

Јас сум тој што дава се,
а ти ме лажеш, сум ти потребен.
Јас сум тој што дава се
и не те сфаќам не, не, не.

Ме мразиш, па ме сакаш.
Си одиш, па се враќаш.
Секој ден ме лажеш, ти без срам.
Затоа веќе, не ни сакам да те
разберам.

Ти требам, па се губиш.
Ми плачеш, па ми глумиш.
Не не не, сакаш да ти верувам.
Затоа веќе, не ни сакам да те
разберам.


Секогаш сум на твоја страна,
Штом другите лошо за тебе прават,
а никогаш ти на моја страна.

Ме мразиш, па ме сакаш.
Си одиш, па се враќаш.
Секој ден ме лажеш, ти без срам.
Затоа веќе, не ни сакам да те
разберам.

Ти требам, па се губиш.
Ми плачеш, па ми глумиш.
Не не не, сакаш да ти верувам.
Затоа веќе, не ни сакам да те
разберам.


Последната промена е направена од Леа на Нед Jул 26, 2009 5:34 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4403
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Не сакам да разберам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Не сакам да разберам   Не сакам да разберам I_icon_minitimeСаб Апр 18, 2009 11:00 am

Супер песна Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 3889
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Струмица

Не сакам да разберам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Не сакам да разберам   Не сакам да разберам I_icon_minitimeВто Апр 28, 2009 1:01 am

Оваа ми е омиленаа од ниф:D:D
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5181
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

Не сакам да разберам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Не сакам да разберам   Не сакам да разберам I_icon_minitimeВто Апр 28, 2009 8:11 am

Eдна од омилените. Уствари сите ми се убави. :D

_________________
Не сакам да разберам Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
??????
Гостин
avatar


Не сакам да разберам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Не сакам да разберам   Не сакам да разберам I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:09 pm

ИИИИ Песнава е прфект! Панк
Вратете се на почетокот Go down
zlatica

zlatica

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 14
Поени : 3672
Репутација : 0
Registration date : 2009-07-10
Age : 26
Локација : strumica

Не сакам да разберам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Не сакам да разберам   Не сакам да разберам I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 11:42 pm

mnogu mi se dopaga ovaa pesna
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4172
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 24
Локација : Skopje, Aerodrom

Не сакам да разберам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Не сакам да разберам   Не сакам да разберам I_icon_minitimeВто Jул 14, 2009 12:45 pm

zlatica напиша:
mnogu mi se dopaga ovaa pesna

;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Sponsored content
Не сакам да разберам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Не сакам да разберам   Не сакам да разберам I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Не сакам да разберам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum