Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next time - Најдобар бенд!

Go down 
АвторПорака
??????
Гостин
avatar


Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 8:41 pm

Верувам дека некогаш сте се запрашале, - кој бенд во Македонија ја заслужува титулата за најдобар бенд? - Иако знаеме дека се е прашање на вкусови и стилови, сепак од некој непознат креатор на анкета на популарниот портал Фејсбук поставил анкетно прашање: Кој енајдобар македонски бенд? И како опциони одговори ги имаме : Суперхикс, Леб и Сол, Некст Тајм, Архангел и Мизар. Гласовите од над 1000 анкетирани корисници на профили на фејсбук порталот се изјасниле со следниве резултати:

Next time - Најдобар бенд! Nextitmenajdobarbend

Некст Тајм со 563 гласа се први

Леб и Сол со 332 гласа се втори

Архангел и Суперхикс се во тесна борба, бендот Архангел за еден глас се подобри од Суперхикс, додека Мизар со 76 гласови од испитаниците се последно место.

Ние и понатаму ќе ги следиме сличните анкетни прашања и ќе ве информираме до каде се нашите естрадни уметнци од независните гласачи.


Преземено од: http://www.radiomk.com
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 11:33 pm

хех... Па добро сега... покрај овие бендови кои се набројани Некст Тајм моментално се најактуелни, но не значи дека се и најдобар бенд. Сите овие бендови што се на анкетата имаат долгогодишно искуство и труд, а НТ се релативно млад бенд. Јас верувам во нив и им посакувам успех како на пример Леб и сол, па и поголем бидејќи имаат што да покажат, животот е пред нив.

_________________
Next time - Најдобар бенд! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 11:59 pm

Se siglasuvam so Simona ama sepak se znae deka momentalno vo Makedonija najpopularni i najdobri se Next Time Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4438
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 1:04 pm

Dijana напиша:
Se siglasuvam so Simona ama sepak se znae deka momentalno vo Makedonija najpopularni i najdobri se Next Time Вљубен

Taka e :D Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Bisera

Bisera

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 8
Поени : 4081
Репутација : 3
Registration date : 2009-03-21
Age : 27
Локација : Ohrid

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 2:43 pm

NEXT TIME THE BEST, FUCK THE REST !!!!!!! Јазик
se zezam :) stvarno ovde imat kvalitetni bendovi, osobeno Leb i Sol ni sami ne znaet kolku koncerti ili nastapi imale vo kariera, ama NEXT TIME se ponovi, pomladi pointeresni i normalno e da se po IN momentalno, a i kako so trnale ke bidet mn mn mn pojke od najdobar bend Игра

PozZz....
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 8:38 pm

Хехе па така е само еден збор најгоре треба да има звезда(*) иначе кога сме тука само да те прашам да не се знаеш со Боби Симоновски или онака само слика..?
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 1:55 pm

Од сите наведени бендови дефинитивно Некст Тајм и Леб и Сол се надобри и покрај тоа што НТ се млад бенд... Намигнува:D
Вратете се на почетокот Go down
Ole
<3 Next Time!
Ole

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 149
Поени : 4319
Репутација : 32
Registration date : 2009-05-17
Age : 30
Локација : Струга,Македонија

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 11:18 pm

Simona<3NextTime напиша:
Dijana напиша:
Se siglasuvam so Simona ama sepak se znae deka momentalno vo Makedonija najpopularni i najdobri se Next Time Вљубен

Taka e :D Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeВто Јун 30, 2009 11:16 am

Bisera напиша:
NEXT TIME THE BEST, FUCK THE REST !!!!!!! Јазик
se zezam :) stvarno ovde imat kvalitetni bendovi, osobeno Leb i Sol ni sami ne znaet kolku koncerti ili nastapi imale vo kariera, ama NEXT TIME se ponovi, pomladi pointeresni i normalno e da se po IN momentalno, a i kako so trnale ke bidet mn mn mn pojke od najdobar bend Игра

PozZz....

se soglasuvam deka next time ke bidat i ponatamu najdobar bend povise i od toa
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 5:19 pm

Млади се,талентирани и нивното време допрва доаѓа..не се на сцената за да се натпреваруваат со другите колеги..постојат затоа што ја сакаат музиката,сакаат да пејат и компонираат..секој на сцената си е посебен по нешто,некој со поголем талент некој со помал,некој со поголема звезда некој со помала...Некст Тајм ја имаат таа срекна звезда како сојузник :D ама поетски се изразив хххаах =]
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 5:50 pm

Elena напиша:
Млади се,талентирани и нивното време допрва доаѓа..не се на сцената за да се натпреваруваат со другите колеги..постојат затоа што ја сакаат музиката,сакаат да пејат и компонираат..секој на сцената си е посебен по нешто,некој со поголем талент некој со помал,некој со поголема звезда некој со помала...Некст Тајм ја имаат таа срекна звезда како сојузник :D ама поетски се изразив хххаах =]

Ептен поетски.. Се смее Имаш едно плусче од мене. :)

_________________
Next time - Најдобар бенд! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 6:20 pm

Simona* напиша:
Elena напиша:
Млади се,талентирани и нивното време допрва доаѓа..не се на сцената за да се натпреваруваат со другите колеги..постојат затоа што ја сакаат музиката,сакаат да пејат и компонираат..секој на сцената си е посебен по нешто,некој со поголем талент некој со помал,некој со поголема звезда некој со помала...Некст Тајм ја имаат таа срекна звезда како сојузник :D ама поетски се изразив хххаах =]

Ептен поетски.. Се смее Имаш едно плусче од мене. :)

;] thumb up
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 1:03 pm

До годините си е..:) убаво кажано и се согласувам со тебе + од менеНамигнува
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4147
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 2:46 pm

Elena напиша:
Simona* напиша:
Elena напиша:
Млади се,талентирани и нивното време допрва доаѓа..не се на сцената за да се натпреваруваат со другите колеги..постојат затоа што ја сакаат музиката,сакаат да пејат и компонираат..секој на сцената си е посебен по нешто,некој со поголем талент некој со помал,некој со поголема звезда некој со помала...Некст Тајм ја имаат таа срекна звезда како сојузник :D ама поетски се изразив хххаах =]

Ептен поетски.. Се смее Имаш едно плусче од мене. :)

;] thumb up

Sister, toa so zvezdata e najtocno :). Ja imaat taa zvezda za na scena i toa e toa. Pozz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next time - Најдобар бенд! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next time - Најдобар бенд!   Next time - Најдобар бенд! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next time - Најдобар бенд!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum