Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time ќе настапат со тетовски хор!

Go down 
АвторПорака
??????
Гостин
avatar


Next Time ќе настапат со тетовски хор! Empty
ПишувањеПредмет: Next Time ќе настапат со тетовски хор!   Next Time ќе настапат со тетовски хор! I_icon_minitimeСре Jул 01, 2009 1:00 pm

Некст Тајм ќе настапат со тетовски хор !
од RadioMK
Објавено на: Јуни 30, 2009

Браќата Стефан и Мартин се одзваа на поканата за учество на годишниот концерт, на машкиот камерен хор во центарот за култура во Тетово. Рок дуото Некст Тајм ќе настапи со две композиции, евровизиската "Нешто што ќе остане" и заедно со хорот ќе ја отпеат италијанската "Caruso".

Диригент на хорот е Василевски Јован. Настанот е закажан за в сабота 4 јули во културниот дом во Тетово со почеток во 20:00h.


www.RadioMk.com

Ако оди некој очекуваме слики, видео..:)
Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time ќе настапат со тетовски хор!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum