Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 11:33 am

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба
од RadioMK
Објавено на: Јули 11, 2009

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Nexttime20091Рок дуото Некст Тајм во наредниот перод активно се посветуваат на нивните гостувања ширум и надвор од државата. Како најнова информација од сајтот на Некст Тајм дознаваме дека се подготвуваат за првиот дел од Галичка свадба што ќе се одржи вечер и ќе настапат со дел од нивниот богат репертоар.
Случувањето ќе започне во 19 часот во атичкиот театар во Галичник, заедно со нив во програмата ќе придужи и хармоникашот Горан Алачки во придружба на оркестар, гости од странство.

_________________
Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4429
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 12:28 pm

Супер ;] Ќе пејат на галичка свадба :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
zlatica

zlatica

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 14
Поени : 3929
Репутација : 0
Registration date : 2009-07-10
Age : 27
Локација : strumica

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 7:13 pm

superrrrrr
Вратете се на почетокот Go down
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4437
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 8:01 pm

Епа значи Мартин и Стефан се во Охрид за викенд!! :)
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 11:11 pm

majanik напиша:
Епа значи Мартин и Стефан се во Охрид за викенд!! :)

Како тоа бе?? Имаш некоја информација или мислиш од текстов..? Дека ако мислиш така, си се збунала :S Галичката свадба е во Галичник, тоа не е во Охрид. За жал .. Тажен

_________________
Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4429
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 11:12 pm

Леа напиша:
majanik напиша:
Епа значи Мартин и Стефан се во Охрид за викенд!! :)

Како тоа бе?? Имаш некоја информација или мислиш од текстов..? Дека ако мислиш така, си се збунала :S Галичката свадба е во Галичник, тоа не е во Охрид. За жал .. Тажен

Аха Намигнува Галичник е негде после маврово =]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4437
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 11:29 pm

Ne ama mislam negde slusanav deka ke idele u oxrid pa zatoa pisav ali u pogresna tema greska Упс Глава во ѕид
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4429
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 11:35 pm

Pa mozno e da idat Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeНед Jул 12, 2009 12:04 am

majanik напиша:
Ne ama mislam negde slusanav deka ke idele u oxrid pa zatoa pisav ali u pogresna tema greska Упс Глава во ѕид

A..уживај Намигнува Јас мислев дека помисли од нешто од напишаното.

_________________
Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4427
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 10:31 am

Дечки еве ви клип https://www.youtube.com/watch?v=JtXjerVCwgI ...Само кликнете на линкот пошто неможев да го поставам еве ви вака со линк :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4429
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 10:47 am

Super ;] Fala mnogu :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 4172
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 1:02 pm

луѓ јас бев таму... најубаво беше... ќе ставам слики за две недели...
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4788
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 1:15 pm

Super Fala Moni x3 next time
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба   Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Вечерва Некст Тајм ќе запеат и на Галичка свадба
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum