Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Некст Тајм во нова продукциска куќа?!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 9:38 am

Трета среќа за Некст тајм

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! 326A9E125A97074491209A2764CA0153"По
напорните проби најдобро се опуштаме со нашите другари од детството.
Кога немаме настапи и кога сме дома, жешките летни вечери ги минуваме
во релаксирачки муабети кои немаат ама баш никаква врска ниту со
музиката ниту со естрадата", велат Мартин и Стефан или момците од
близначкото рок дуо Некст тајм. Дека ова не се само празни муабети на
замислени ѕвезди кои со лажна скромност сакаат да ги "купат" фановите
доволно зборуваат и фотографиите во прилог. Во опуштено издание по една
од напорните проби што речиси секојдневно ги имаат во МКЦ Мартин и
Стефан "фатени на дело" од страна на нашиот објектив.
"Летово тешко дека ќе заминеме на вистински одмор. Имаме неколку
закажани настапи, но и напорно пробуваме со нашиот бенд", велат момците
кои, дознаваме, ги очекува бурна есен исполнета со многу настапи. А
дека се пред сериозен музички чекор зборува и фактот што Мартин и
Стефан по неуспешните обиди за соработки со две менаџерски куќи (План Б
и Јованов рекордс) се пред третата среќа.
Дознаваме дека потписот се уште го немаат ставено и соработката не е
официјализирана, но со оглед на тоа дека се работи за искусен тим, кој
зад себе има соработки со најголемите музички имиња во нашата земја,
нема сомнеж дека нивното време допрва доаѓа. Во моментов браќата се во
фаза донесување на финалната одлука, која веруваме конечно, по двете
неуспешни соработки, ќе ги донесе до посакуваната цел.
*Колку е вистина сето ова времето ќе покаже!!!Во секој случај со кој и да соработуваат им посакувам среќа! :)
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5314
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 10:12 am

Ако е вистина мн ми се допаѓа оваа вест. Да не испаднам лоша ама не ми се допаѓаше што соработуваа со Јованов. 
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
??????
Гостин
avatar


Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 11:38 am

Вистина е! ЈЕС! Jee
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 11:40 am

Искрено,и ја се радувам.. :D
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 11:48 am

и ја се радувам
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 12:14 pm

Konecno!Samo uste da se doznae koja kuka... :)
Вратете се на почетокот Go down
Ole
<3 Next Time!
Ole

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 149
Поени : 4319
Репутација : 32
Registration date : 2009-05-17
Age : 30
Локација : Струга,Македонија

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 12:16 pm

И јаc се радувам :D


Последната промена е направена од Ole на Пет Jул 24, 2009 12:48 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4438
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 12:47 pm

И јас се радувам :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4436
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 1:41 pm

Хуху ЈЕЕЕ Jee
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 2:26 pm

Да бидам искрена и мене ми е драго...
Како и да е, им посакувам успех!

_________________
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 2:33 pm

Со кој и да се сигурно ќе биде подобро, одколку со ЈЈ. :)

_________________
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 2:38 pm

Simona* напиша:
Со кој и да се сигурно ќе биде подобро, одколку со ЈЈ. :)
Точно ;]

_________________
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4438
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 2:49 pm

Katerina напиша:
Simona* напиша:
Со кој и да се сигурно ќе биде подобро, одколку со ЈЈ. :)
Точно ;]

:)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4129
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 33
Локација : Skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 3:12 pm

Бранчиња
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПет Jул 24, 2009 9:02 pm

Мислам дека е вистина бидејќи нема потреба да лажат за вакви работи иначе мило ми е и им посакувам да си најдат продукциска куќа која ќе им одговара и пред се каде ќе им биде убаво таму да останат :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4101
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeСаб Jул 25, 2009 4:26 pm

Konecno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jeeeeejeeiijeee...
Вратете се на почетокот Go down
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4267
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeСаб Jул 25, 2009 6:32 pm

Ova e vistinska treta sreka,preskrekna sum za niv zosto konecno imaat zasluzna osoba koja ke gi vodi na praviot pat so ogled na izminatoto iskustvo i celata povrzanost so nasiot najgolem Tose...im posakuvam bleskava kariera a nie sme tuka za podrska i vo iscekuvanje na sekoj nov uspeh!Ova e vistinskoto vreme za niv angeli najmili...mn sum srekna sto konecno ke ima za sto da se raduvam posle ovie dve odminati teski godini ...Pozdrav do site!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4147
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeНед Jул 26, 2009 7:31 pm

Povrzanost so Tose?? Znaci toa e ili Liljana ili Avord... Toa bi bil prav poteg..Samo napred, bas bi sakal da e taka.. Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
dragica-ohrid

dragica-ohrid

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 34
Поени : 4071
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-22
Age : 47
Локација : MADZARI-SKOPJE

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeНед Jул 26, 2009 8:45 pm

Mnogu sreka ovoj pat zatoa sto ja zasluzuvaat.Im posakuvam golemi uspesi ponataka,duri sega ke pokazat sto znaat i kolku umeat.Se nadevam deka navistina ovoj pat ke bide (TRETA SREKA).
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeНед Jул 26, 2009 9:28 pm

Кога се тргнаа од Кристијан не ми беше онака сеедно(затоа шо мислев дека е добар како менаер и ми се свиѓаше), ама не ми се свиѓаше со заминаа кај Јован(пишав на форумов шо мислам околу тоа и за него). Па сега стварно ми е мило шо се откачија од него... Сега ќе видиме шо ќе биде, ама како и да е.. ние сме секогаш со нив и им ја пружаме нашата безрезервна поддршка :)

_________________
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
??????
Гостин
avatar


Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeПон Jул 27, 2009 11:27 am

Точно Леа со најубав аватар Јазик
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4147
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 5:14 pm

Neso novo?? Koja e producentskata kuka??
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4438
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 5:15 pm

Urban напиша:
Neso novo?? Koja e producentskata kuka??

Ne se znae seuste :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
??????
Гостин
avatar


Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 6:14 pm

Важно све се радуемо.. :)
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 6:27 pm

Па ваљда ќе е на подобро..затоа се радуваме. А јас, искрено најмногу се радвам дека се откачија од Јован.

_________________
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Некст Тајм во нова продукциска куќа?!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum