Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Некст Тајм во нова продукциска куќа?!

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
anabanana

anabanana

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 33
Поени : 4054
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-26
Age : 28
Локација : hereigoagain...

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeЧет Jул 30, 2009 5:09 am

Леа напиша:
Па ваљда ќе е на подобро..затоа се радуваме. А јас, искрено најмногу се радвам дека се откачија од Јован.

и јас thumb up
Вратете се на почетокот Go down
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 4172
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeЧет Jул 30, 2009 11:40 am

Луѓе мислам дека ќе им биде предходната менаџерка на Тоше...
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4120
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 33
Локација : Skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 01, 2009 11:28 pm

sandrulajka напиша:
Луѓе мислам дека ќе им биде предходната менаџерка на Тоше...
Jee
Вратете се на почетокот Go down
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 4172
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeВто Aвг 04, 2009 12:51 pm

мислам не Љиља... пред неа што беше
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4120
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 33
Локација : Skopje

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeВто Aвг 04, 2009 1:55 pm

sandrulajka напиша:
мислам не Љиља... пред неа што беше
Praed Lilja Tose bese vo Avalon
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4429
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeВто Aвг 04, 2009 2:58 pm

Viki напиша:
sandrulajka напиша:
мислам не Љиља... пред неа што беше
Praed Lilja Tose bese vo Avalon

Може ќе одат во Авалон :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeВто Aвг 04, 2009 3:03 pm

Аволон не примаат ексклузивци изгледа. ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
??????
Гостин
avatar


Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeСре Aвг 05, 2009 12:06 pm

Ne e Avolon...
Вратете се на почетокот Go down
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4437
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 1:21 am

Трета менаџерска среќа на Next Time!

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 0B5E91B7E73A1645BD93DC1A3855530B

Некои медиуми веќе објавија – Next Time не се дел од Јованов рекордс, под чии
закрила работеа откако ја прекинаа соработката со План Б продукција.
Сега неофицијално се зборува дека се дел од Award продукција и дека главниот збор за нивната кариера во иднина ќе го има Љиљана Петровиќ. Но, тоа се само шпекулациите...

Сепак,
тоа беше тема на нашата минатонеделна анкета. Ве прашавме: Next Time
имаат нов(а) менаџер(ка)!?, а околу 1.500 посетители на МММ дадоа
одговор...

За опцијата - Трета среќа! Аирлија! Гласаа 40% од
анкетираните. Тоа дека Најдобро им беше со Јован сметаат 8% од
испитаниците, а 3% сметаат дека Треба да се вратат во План Б. За 6%
Next Time Никој не ги оправа веќе..., а 43% се децидни и Баш им е гајле
за нов менаџерски тим на Мартин и Стефан!!!
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeВто Aвг 11, 2009 12:17 pm

Еве нешто најново Стефан и Мартин го објавија на фб...
http://vest.com.mk/?ItemID=08B41E16E2D525409DC4AFD744A478E8
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4429
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeВто Aвг 11, 2009 12:24 pm

Супер ако биде Симона :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Anchy_1994

Anchy_1994

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 9
Поени : 3984
Репутација : 0
Registration date : 2009-05-17
Age : 26
Локација : Prilep

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 22, 2009 1:18 pm

“Нekc tajм“ го популнуваат местото на Тоше?!Autor: Катерина Зетова
Foto: Архива на “Свет“
Objavljeno: 18.08.2009 13:13
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Nekst%20tajm%20ujutra_0
По трагичната смрт на најголемата балканска ѕвезда Тоше Проески, неговата поранешна менаџерка Љиљана Петровиќ долго
време не сакаше да работи со ниту една друга музичка ѕвезда. Причини за
тоа беа големата болка и огромните ангажмани што таа ги имаше околу
издавањето на неговиот англиски албум. Но по долгата пауза Љиља
повторно се враќа во шоубизнисот. Овој пат под нејзина закрила се
дечките од дуото “Некст тајм“ Стефан и Мартин,
кои според многу музички продуценти ја имаат харизмата и талентот
слични на Тоше. Како што дознаваме, “Некст тајм“ веќе еден месец не се
под закрила на “Јован рекордс“, а менаџерските работи околу нивната
кариера ги води Симона од “Аворд продакшн“, која
своевремено и беше заменичка на менаџерката на нашата поп-ѕвезда Тоше
Проески -Љиља Петровиќ. Ние ги контактиравме Стефан и Мартин, кои во
тој момент се наоѓаа на одмор во Будва со своето друштво, и еве што ни
изјавија: “Нашата соработка со ’Јованов рекордс’ заврши, точно
е дека веќе не сме во таа продукција. И веднаш да напоменам дека не сме
скарани, туку едноставно професионално не соработуваме повеќе.“

На прашањето зошто е тоа така, момците не сакаа да коментираат, туку
кажаа дека ја донеле најдобрата одлука и за двете страни. А кога ги
прашавме дали сега и официјално се во “Аворд продакшн“, Стефан ни
одговори:“Со ’Аворд’ се уште немаме потпишано никаков договор, моментално не сме во ниедна продукција.“
Сепак кога ние им потенциравме дека на неколку нивни настапи ги
забележавме во друштво на Симона, тие ни одговорија дека таа моментално
им помага околу кариерата, а кога сето тоа ќе стане црно на бело,
односно кога ќе ги стават своите потписи на каков било договор, први ќе
ја информираат јавноста за новонастанатата ситуација. Бидејќи “Свет“
секогаш ја бара вистината, и ги ислушува и двете страни засегнати во
дадена приказна, го контактиравме и Јован Јованов, кој изјави: “Нашата
соработка со ’Некст тајм’ по 4 спота, 15 песни за нивниот прв албум и
многу настапи ја крунисавме со ’Евровизија’, а воедно и тука заврши.
Ние имавме планови нивната кариера да продолжи да се развива и во
бившите југословенски простори, а бидејќи нашата продукција работи само
во Македонија, баравме друга издавачка куќа што ќе ги оствари тие
планови. Јас во последниве 3 месеци преговарав со различни продукциски
куќи, но Стефан и Мартин не го прифатија мојот предлог да заминат во
продукцијата за која јас сметав дека е најдобриот избор за нив. Тие го
избраа ’Аворд’, и приказната завршува тука“
, заврши Јован,
притоа потенцирајќи дека меѓу него и рок-дуото е се во ред и не се
скарани. Ние пак од доверливи извори дознавме дека Јованов сакал Мартин
и Стефан да заминат во “Авалон“, но дечките не го прифатиле неговиот
предлог, па тука се заостриле односите и секој заминал на своја страна.
А дали браќата се способни да го заменат испразнетото место во “Аворд
продукција“ по смртта на Тоше, најверојатно ќе треба да поминат неколку
години за да дознаеме.
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4429
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 22, 2009 6:04 pm

Fala ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 02, 2009 3:27 pm

Да не изигравам баба рога ама ве молам за НП и Фала имате репутација затоа служи таа. 

Почитувајте ги правилата!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 03, 2009 3:41 pm

macaparket напиша:
Да не изигравам баба рога ама ве молам за НП и Фала имате репутација затоа служи таа. 

Почитувајте ги правилата!

Маца, тотално си во право!
Одсега сите постови од типот "Fala" и сл. ќе бидат избришани!
А сега вратете се на темата! :)

_________________
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм во нова продукциска куќа?!   Некст Тајм во нова продукциска куќа?! - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Некст Тајм во нова продукциска куќа?!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum