Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 X'S- Чекорам

Go down 
АвторПорака
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 6:14 pm

Еве ја и третата песна, конечно! Линк за симнување:
filefactory.com X_S-Chekoram_mp3

Еве и текст...

X'S-Chekoram


Vistinata na mojte gluvi misli,
vo naplivot na tie sivi lica,
a maskirana nasmevka dodeka chekoram po ovaa ulica...!

Chekoram da unishtam vremeto, izvesnosta ostava bez zdiv, bez zdiv!
Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv, vo niv...!

Bal pod maski, sekojdnevna parada,
edno od lichnosta izguben sum sam( појма неам дали е така ;P),
plukam po mojata gravitacija,
odam, begam, chekoram!


Chekoram da unishtam vremeto, izvesnosta ostava bez zdiv, bez zdiv!
Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv...Yeee! x2

Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv... x2Мене искрено многу ми се допаѓа Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 3845
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 23
Локација : prilep

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 6:27 pm

tnx macyyy
da ja slusneme pa ke kazame!
Вратете се на почетокот Go down
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4067
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 87
Локација : New York

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 6:30 pm

Уште не сум ја слушнала али сигурно е многу добра!!! :D
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 6:30 pm

Абе не ја слушајтеее, гледајте ја само Јазик ај чекам...
Вратете се на почетокот Go down
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4067
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 87
Локација : New York

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 6:53 pm

Ауууу ја слушнав одлична е бубњеви, гитари све шо треба има топ е !! Панк Панк Панк
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4057
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 22
Локација : Велес

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 7:41 pm

Уффф колку ми се свиѓа песнаваа Вљубен Вљубен Значи стварно е топ и третово песниче ...И ми се допаѓа исто колку и другите од X`S...Рок онн Панк
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 3750
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 32
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 10:24 pm

sega ja slusam pesnava top e
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4059
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 24
Локација : Skopje, Aerodrom

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 10:26 pm

Super e pesnava Панк Cool
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Magde_Bt

Magde_Bt

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 35
Поени : 3703
Репутација : 1
Registration date : 2009-03-25
Age : 24
Локација : Битола

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 11:02 pm

супер песна!... бравос Мацiи и фала!.. :)
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4046
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 11:42 pm

Super e pesnata :)
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Jул 27, 2009 11:56 pm

Стварно ми се свиѓа песнава.. Супер е Панк cheers Фала ти Маци и за песната и за текстот Намигнува

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 4936
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Вто Jул 28, 2009 9:52 am

macylovesyou напиша:


X'S-Chekoram


Vistinata na mojte gluvi misli,
vo naplivot na tie sivi lica,
a maskirana nasmevka dodeka chekoram po ovaa ulica...!

Chekoram da unishtam vremeto, izvesnosta ostava bez zdiv, bez zdiv!
Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv, vo niv...!

Bal pod maski, sekojdnevna parada,
edno od lichnosta izguben sum sam( појма неам дали е така ;P),
plukam po mojata gravitacija,
odam, begam, chekoram!


Chekoram da unishtam vremeto, izvesnosta ostava bez zdiv, bez zdiv!
Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv...Yeee! x2

Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv... x2


Точен ти е текстот бе. :D И песната е тооооооооп!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Ole
<3 Next Time!
Ole

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 149
Поени : 3940
Репутација : 32
Registration date : 2009-05-17
Age : 29
Локација : Струга,Македонија

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Вто Jул 28, 2009 11:17 am

Супер е песнава ПанкФала Маци за песната и за текстотНамигнува


Последната промена е направена од Ole на Пон Aвг 10, 2009 7:44 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 3984
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 29
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Вто Jул 28, 2009 12:42 pm

Овој стил е правиот за нив..песнава си има тежина и содржина..одлично! thumb up
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Вто Jул 28, 2009 2:06 pm

Elena напиша:
Овој стил е правиот за нив..песнава си има тежина и содржина..одлично! thumb up

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Kristina
<3 Стефан <3
Kristina

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 79
Поени : 3758
Репутација : 0
Registration date : 2009-07-09
Age : 23
Локација : kumanovo

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Чет Jул 30, 2009 4:19 pm

fala Maci za tekst <3
Вратете се на почетокот Go down
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 3845
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 23
Локација : prilep

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пет Jул 31, 2009 12:54 am

super e!!! Stefan epten rokerski glas ima!!!
SUper ee, bas e realna!!
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Пон Aвг 10, 2009 5:14 pm

macaparket напиша:
macylovesyou напиша:


X'S-Chekoram


Vistinata na mojte gluvi misli,
vo naplivot na tie sivi lica,
a maskirana nasmevka dodeka chekoram po ovaa ulica...!

Chekoram da unishtam vremeto, izvesnosta ostava bez zdiv, bez zdiv!
Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv, vo niv...!

Bal pod maski, sekojdnevna parada,
edno od lichnosta izguben sum sam( појма неам дали е така ;P),
plukam po mojata gravitacija,
odam, begam, chekoram!


Chekoram da unishtam vremeto, izvesnosta ostava bez zdiv, bez zdiv!
Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv...Yeee! x2

Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv... x2


Точен ти е текстот бе. :D И песната е тооооооооп!
Е не грешка сум негде еве го текстот Горан ми го прати...
CHEKORAM


Pustinata na moite bledi misli,
vo naplivot na tie sivi lica...
amnestiran od nasmevka
dodeka chekoram po ovaa ulica...

Ref:

Chekoram da go unishtam vremeto,
izvesnosta ostava bez zdiv
chekoram,chekoram...
baram uteha jas vo niv...


Bal pod maski,sekojdnevna parada
vo edlolichnosta izguben sum,sam...
plukam po mojata gravitacija,
odam,begam,chekoram...

Ref2X

Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Вто Aвг 11, 2009 3:21 pm

E да де..блиску беше.. Ај не е битно.. Важно сега го имаме текстот, и важно ти се потруди да ни го ставиш.. Намигнува Фала :)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Сре Aвг 12, 2009 6:28 pm

Мислам дека најважното го заборави... ај ќе ти кажам на МСН :) уживајте у секој случај...
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4418
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : STIP

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Чет Aвг 13, 2009 12:19 pm

macy fala za tekstot
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Чет Aвг 13, 2009 1:52 pm

milena smileska напиша:
macy fala za tekstot
Фала на Горан Јазик
Вратете се на почетокот Go down
fan jaime camil ever

fan jaime camil ever

Пол : Female
Број на мислења : 5
Поени : 3646
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-08

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Вто Сеп 29, 2009 7:08 pm

FALA ZA PESNATA!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
mime
<3 симпатичните бушавковци
mime

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 42
Поени : 3739
Репутација : 4
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Bitola

ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   Вто Мар 23, 2010 11:27 am

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: X'S- Чекорам   

Вратете се на почетокот Go down
 
X'S- Чекорам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum