Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time на Евровизија 2009

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

како ви се допадна пробата на Некст Тајм?
1.Супер!
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_vote_lcap92%Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_vote_rcap
 92% [ 22 ]
2.Солидно
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_vote_lcap8%Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_vote_rcap
 8% [ 2 ]
3.Не ми се допадна
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_vote_lcap0%Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 24
 
Poll closed

АвторПорака
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 11:48 pm

И оваа проба е преуба..Браво за Некст Тајм!!Jee
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4436
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 11:47 am

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 7046E8539B63F342954CF60951B597D1
„Некст тајм“ ги освои евровизиските фанови по првата проба
Македонија е меѓу земјите кои по првата проба на Евровизија од
првото полуфинале добила најмногу бодови од евровизиските фанови. На
esctoday.com, најпопуларната евровизиска страница што ја водат
обожавателите, веќе традиционално секоја година се одржува
предевровизиска анкета BigPoll, преку која се прави обид да се предвиди
победникот на Евровизија. Иако резултатите ќе се знаат пред „Евросонг“,
во јавноста протекоа некои информации кои земји добиле најмногу бодови
по обработените први проби. Во првото полуфинале, најмногу бодови,
покрај Македонија, добиле и Босна и Херцеговина, Белгија и Малта,
додека најмногу загубиле Андора, Финска, Португалија и фаворизираната
Турција. Од второто полуфинале со најмногу бодови се здобиле Хрватска,
Данска, Грција и Норвешка, додека најмногу загубиле Унгарија,
Литванија, Молдавија и Украина.
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 2:00 pm

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Eurodom_opening%20087
Нашите
преставнивци Некст Тајм очигледно е дека повеќе од очекуваното ја
освоија публиката во Москва и засега важат за четирите фаворити под
првата полуфинална вечер кои би требало да влезат во големото финале.
Нашите преставници се многу актуелни и активни на сите случувања во
врска со Евросонг, засега имаат неколку покани за гостување во неколку
земји, што уште еднаш ни дава на знаење дека не само што Некст Тајм се
атрактивни со нивната музика во Македонија и Балканот туку и во Европа.


На следнава фан евровизиска страна ESC today се
ставени во листата на фаворитите. Ние се надеваме дека сите тие
претпоставки ќе донесат плод. Најважно е да ги поддржуваме и навиваме
за Македонија !


Во продолжение уште едно видео од настапот на нашите Некст Тајм во
ЕвроДом местото каде се одржуваат сите забави поврзани со Евровизија...

Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4436
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 8:01 pm

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Ogaepoll07052
На сликава шо ја најдов само приметете кај сме...
Вратете се на почетокот Go down
*rock_star*

*rock_star*

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 161
Поени : 4209
Репутација : 4
Registration date : 2009-04-30
Age : 28
Локација : Veles, Macedonia

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 8:07 pm

кххх...ја дупнавме Се смее


бтњ и јас сакам маичка каква и да е :D

чим сите сакате и јас сакам една Јазик
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/inbox/updates.php#/profile.php?id=138975
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4224
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 8:49 pm

И јас сакам маичка супер е
Може да им речиме да се испечатат такви маички во поголем број па ако треба секој сам ке си плати не е скапо :)
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
Mia_Pet

Mia_Pet

Број на мислења : 47
Поени : 4078
Репутација : 1
Registration date : 2009-03-29

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 8:53 pm

Aham...Mnogu se ubavi =]
Вратете се на почетокот Go down
Mia_Pet

Mia_Pet

Број на мислења : 47
Поени : 4078
Репутација : 1
Registration date : 2009-03-29

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 8:54 pm

P.S.Ama so posveta i avtogram da bidat napisani :D
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5314
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 9:18 pm

Mia_Pet напиша:
P.S.Ama so posveta i avtogram da bidat napisani :D


Е да тоа обавезно. Jee cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 10:01 pm

Moni x3 next time напиша:
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Ogaepoll07052
На сликава шо ја најдов само приметете кај сме...
леле као сум се изнервирала што сме последи ајт нема врска сеа али ме изнервира тоа као не напишале Лут леле еј до таа кратенката нивна грда секаде што ја бутаат Злобен Али ова којзнае кој гласал ќе се види све на 12 и на 16 ај хоуп ама што и да направат исто е пак ќе си ги сакаме Аплаудирање
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 9:45 am

Sofija напиша:
Moni x3 next time напиша:
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Ogaepoll07052
На сликава шо ја најдов само приметете кај сме...
леле као сум се изнервирала што сме последи ајт нема врска сеа али ме изнервира тоа као не напишале Лут леле еј до таа кратенката нивна грда секаде што ја бутаат Злобен Али ова којзнае кој гласал ќе се види све на 12 и на 16 ај хоуп ама што и да направат исто е пак ќе си ги сакаме Аплаудирање

Нема врска ова! Лани бевме на 6-7 место на оваа табела, ако не грешам, па не ни влеговме во финале... thumb down

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4436
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 11:49 am

Работиве ич не се логични...викаат и потврдено е дека на првата проба сме биле една од 4-те земји кои имаат постигнато најголем успех...а на табелава...ништо не е точно...али сепак еве го 12...ќе видиме се...со среќа уште еднаш Вљубен ;]


и btw:САКАМ МАИЧКА Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 4:42 pm

И јас сакам маичка super e i next time se super
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 4:58 pm

Абе..какви табли, какви интернет страници... Нишо не се знае. Се ќе видиме вторник(а се надевам ќе видиме и сабота :))

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 5:41 pm

Абе глупости се ова табеливе,прогнози,кладлници и незнам више шо..не им обрнувам апсолутно внимание,очекувам да дојде 12 да иаме најјак настап,што не се сомневам,и европа да успее да го увиди правиот квалитет па да ги глеаме и у финале.. thumb up
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4147
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 9:34 pm

Hahhahha ja kolku so znam XXL kotiraa od treto pa do 1 mesto na tie tabli, kladionici i so vise ne, pa vidvme na kraj kade zavrsija.... Nema blage veze toa.. Не, не
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 10:28 pm

да се надеваме дека нема врска али све ќе се покаже на 12ти и дај боже Те молам и на 16 ти убаво си кажаа они може некој да биде прв по кладилници а да излезе на сцена и да остане така thumbsup
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
dori

dori

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 85
Поени : 4110
Репутација : 6
Registration date : 2009-04-26
Age : 24
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 11:23 pm

Ајде уште малку ке се истрпиме до 12 уште еден ден па ќе видиме како ке испеат (100 посто ке биде најнајоригинално и најнајубаво) како ке се облечени и дали ке влеземе во финале но верувам дека ке влеземе Jee Jee Jee

а до тогаш можеме само да стискаме палци!!!! =]
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 9:56 am

Македонска вечер во Москва

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 2E921CF379E5CF46BC98CA5B821486B2

Дипломатскиот клуб во Москва во петокот беше претесен за сите вљубеници во македонската култура и, пред се, поддржувачи на Мартин и Стефан Филиповски, односно Некст тајм, кои годинава ја претставуваат нашата земја на Песна на Евровизија, што се одржува во руската престолнина – јавува Дневник. Домаќин на македонската вечер беше нашиот амбасадор во Русија, Златко Лечевски, со вработените во нашето дипломатско претставништво.

Успеавме да организираме одлична забава. Имаше многу новинарски екипи, а дојдоа и десетина национални претставници, кои ги отпеаја своите песни. Навистина беше забавно и трите часа беа исполнети со музика и убаво расположение. Мартин и Стефан, во пијано придружба од Љупчо Мирковски, ги забавуваа гостите и со сплет од македонски народни песни, а ги отпеаја и македонската и англиската верзија на Нешто што ќе остане. Гостите можеа да пробаат многу македонски специјалитети и да дегустираат убави македонски вина, кои ги обезбеди Фондацијата Тиквешки вински пат - вели Мери Попова, шеф за односи со јавноста на македонската делегација на годинашниот Евросонг.

Таа додава дека Мартин и Стефан се чувствуваат добро и на двете претходни проби звучеле одлично, а од денеска ги очекуваат и пробите пред публика.

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
??????
Гостин
avatar


Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 10:42 am

Super samo video da najdeme ako najde nekoj neka stavi odma! Панк
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 10:46 am

Eee i za maichkite mozhe na pc da si napravite tekst u kumanovo ima edno za pravenje majci nz za kaj vas ja ke pravam sega edna takva I love next time ke slikam pa ke vi pokazham ;]
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4436
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 11:35 am

Извните вака...али морам да прашам...Кој знае од колку е утре евровизија??...кој знае нека ми каже одма Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 12:02 pm

I jas ne znam... vo Rusija 3 chasa se napred izgleda ke prahsam edni znam od tamu na MSN pa ke pisham ako ne me preteche nekoj Панк
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4436
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 12:20 pm

;] Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 12:43 pm

Утре во 21:00 ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Sponsored content
Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 5 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time на Евровизија 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum