Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time на Евровизија 2009

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

како ви се допадна пробата на Некст Тајм?
1.Супер!
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_vote_lcap92%Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_vote_rcap
 92% [ 22 ]
2.Солидно
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_vote_lcap8%Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_vote_rcap
 8% [ 2 ]
3.Не ми се допадна
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_vote_lcap0%Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 24
 
Poll closed

АвторПорака
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4437
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 2:20 pm

Македонска вечер сред Москва
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 9DFDEEF74DAE9049903D6036F0D80A74
Дипломатскиот
клуб во Москва во петокот беше претесен за сите вљубеници во
македонската култура и, пред се', поддржувачи на Мартин и Стефан
Филиповски, односно „Некст тајм“, кои годинава ја претставуваат нашата
земја на Песна на Евровизија, што се одржува во руската
престолнина.Домаќин на македонската вечер беше нашиот амбасадор во
Русија, Златко Лечевски, со вработените во нашето дипломатско
претставништво.

- Успеавме да организираме одлична забава.
Имаше многу новинарски екипи, а дојдоа и десетина национални
претставници, кои ги отпеаја своите песни. Навистина беше забавно и
трите часа беа исполнети со музика и убаво расположение. Мартин и
Стефан, во пијано придружба од Љупчо Мирковски, ги забавуваа гостите и
со сплет од македонски народни песни, а ги отпеаја и македонската и
англиската верзија на „Нешто што ќе остане“. Гостите можеа да пробаат
многу македонски специјалитети и да дегустираат убави македонски вина,
кои ги обезбеди Фондацијата „Тиквешки вински пат“- вели Мери Попова,
шеф за односи со јавноста на македонската делегација на годинашниот
Евросонг. Таа додава дека Мартин и Стефан се чувствуваат добро и на
двете претходни проби звучеле одлично, а од денеска ги очекуваат и
пробите пред публика.
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 2:44 pm

Не знам во колку е, ама Москва е 2 часа пред нас, не 3.

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
majanik

avatar

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 283
Поени : 4437
Репутација : 35
Registration date : 2009-04-02
Age : 88
Локација : New York

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 3:01 pm

Еве и нешто од македонската вечер!!!
Гостите пиеја, јадеа и пееја "Зајди, зајди"
Со "Зајди, зајди" во петокот вечерта во Москва се отвори македонската евровизиска вечер.
Близнаците Стефан и Мартин од дуото
"Некст тајм", кои ќе ја преставуваат Македонија на Евросонг, покрај
"Нешто што ќе остане" на македонски и англиски јазик, отпеаја и неколку
нивни песни, но и стари изворни.
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 17A1E85C4B34C24BA0080BA578FDCD24На
македонската журка запеале и гостите, како хрватскиот претставник Игор
Цукров и црногорската претставничка Андреа Демировиќ, но и претставници
од други држави.
Покрај естрадните ѕвезди на вечерта на македонско
вино и храна присуствувал и амбасадорот на Македонија во Москва, Златко
Лечевски и многу македонци кои живеат и работат во Русија, а кои се
најголемите лобисти за нашите преставници.
- Македонската вечер се
одржа во елитен клуб на дипломатската улица во Москва. Тоа е улица на
која се сместени најголем дел од амбасадите.
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 6599F549DB26154DAB7F1915A1D23E10Се
направи супер журка. Гостите навистина уживаа во нашите вина и храна, а
тоа се виде по шведската маса која брзо се испразни, велат гости на
вечерта.
Стефан и Мартин за Македонија ќе пејат утревечер, на
првата полуфинална вечер на Евросонг. Настапуваат тринаесетти и од
нивниот пласман зависи дали ќе влеземе во финалето кое ќе се одржи во
сабота вечер.


Последната промена е направена од majanik на Пон Мај 11, 2009 8:35 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 3:07 pm

Видео:


_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 4:16 pm

Супер ејјј фала многу за видеото и за текстот многууу ми се свиѓаше како му стојат на Мартин наочарите Cool А и многу убаво пее мораат да направат еден дует и Мартин да пее....Секоја чест знаат да направат одлична атмосвера Аплаудирање
Панк Супер ќе биде утре одвај чекам да ги глеам!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4258
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 4:23 pm

Jee Jee Jeeeeeeeeeeeeijeeeeeeeee.....sonca moi ubavi bravo!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4164
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 4:43 pm

auuu gi sakam ....... mnogu mnogu... odvaj 4ekam utre ve4er da dojdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.... stiskam palci uste od sega :)
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 5:33 pm

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Moz-screenshot
Next Time влегуваат во финалето на Евровизија!

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 2F0C35C99CBF1D4AACB5A70B6DC259B0Посетителите
на МММ, запрашани: Што очекувате од Next Time на Евровизија?, во
најголема мерка – 43% одговорија дека очекуваат нашите евровизиски
претставници да влезат во финалето. За разлика од нив, 20%
сметаат дека нема да ја поминат првата полуфинална вечер, додека 16%
сметаат дека, без оглед на се, Мартин и Стефан ќе имаат коректен настап!

За 12% од анкетираните, Next Time се победници на Евросонг во Москва, а 8% од испитаниците им предвидуваат дебакл!
На анкетата на МММ својот глас го оставија околу 1.500 посетители.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4258
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 5:59 pm

Kazete mi kako da spodelam so vas edno preubavo video...pratete mi skajp ili bilo sto da vi go pratam da go stavime na forumov..t.e gi ima poveke :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4427
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 8:22 pm

Next Time во полн сјај!

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 C86A5B1229DDB64F977CAFF14FD58E75Стефан
и Мартин Филиповски на денешната проба пред утрешното прво евровизиско
полуфинале конечно настапија комплетно стокмени, впрочем како и што ќе
изгледаат на првата полуфинална вечер.

Тие, на две
претходни проби настапија спортски облечени, криејќи ги модните адути
се до денес, кога се случи првата генерална проба, на која настапија
под полна борбена опрема:

***

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 F120B8F5CD6FA948878948FCCFC6A9DCКако
што објавивме, Next Time утре, на првата полуфинална вечер, од
позицијата број 13, од вкупно 18 учесници, ќе настапат со песната Нешто
што ќе остане.

Да се надеваме дека ќе се најдат меѓу избраните 10 полуфиналисти од првата вечер, кои ќе се меѓу најдобрите 25 финалисти.
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 10:10 pm

Почнува Евровизија: Next Time - Среќно!

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 244396B7A4F23842A0A6DAD6D4FC1097Близнаците
Мартин и Стефан Филиповски, или Next Time, со песната Нешто што ќе
останее вечерва во Москва, на првата полуфинална вечер ќе ја
претставуваат Македонија на Изборот за песна на Евровизија.

Во
конкуренција од 42 земји-учеснички рок-дуото ќе настапи под реден број
13. Втората полуфинална вечер е на 14 мај, а големото евровизиско
финале е два дена подоцна.

На првата полуфинална вечер ќе
настапат 18 земји-учеснички, а на втората 19. На евровизиското финале
ќе настапат вкупно 25 држави – по десет од првата и од втората
полуфинална вечер, потоа земјите од големата четворка: Велика
Британија, Шпанија, Франција и Германија, како и домаќините – Русија.

Next Time – Среќно! Се гледаме во финалето!

Еве го редоследот на земјите на 12-ти мај

1. Црна Гора
2. Чешка
3. Белгија
4. Белорусија
5. Шведска
6. Ерменија
7. Андора
8. Швајцарија
9. Турција
10. Израел
11. Бугарија
12. Исланд
13. Македонија
14. Романија
15. Финска
16. Португалија
17. Малта
18. Босна и Херцеговина
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 10:11 pm

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 032295F6938DAF468EC0490FAEE3EA14


Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
*rock_star*

*rock_star*

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 161
Поени : 4200
Репутација : 4
Registration date : 2009-04-30
Age : 28
Локација : Veles, Macedonia

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 10:11 pm

oblekava e GROOOOMMMM
POSEBNO MI SE SVIGJA NA MARTIN PALTOTO Панк Панк Панк Панк Панк
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/inbox/updates.php#/profile.php?id=138975
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4258
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 12:07 pm

Celata se naeziv,denes srcata ni cukaat samo za niv taka LI ?????
Jeeeeeeeeeeiijeeeeeeeee Ti Si Od Boga Najmilo Nesto sto ke Ostane!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 4:31 pm

NAPRED NEXT TIME! Панк

Бранчиња

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 4:35 pm

soncence напиша:
Kazete mi kako da spodelam so vas edno preubavo video...pratete mi skajp ili bilo sto da vi go pratam da go stavime na forumov..t.e gi ima poveke :D

Ќе ни го пратиш мене или на Леа - nexttimefans@hotmail.com


_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 5:54 pm

Душичкииии! Jee Супер сееее!!!Најдобри ќе бидеме вечер без разлика што и да направимеее!Битно е дека сите знаеме дека Мартинчо Стефанчо и останатата нивна компанија Се смее Ќе дадат се од себе па што и да направат наш успех си е и ќе се гордееме!
Напред Македонијаа!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4258
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 6:17 pm

Ќе ни го пратиш мене или на Леа - nexttimefans@hotmail.com
Golemo e za da go pustam na mail cel den ke go simnuva dajte mi skajp da vi go pratam vo file forma
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4258
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitimeВто Мај 12, 2009 6:23 pm

https://www.youtube.com/watch?v=JGFvPBDbF3s Eve uste eden interesen link..UZIVAJTE!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
Sponsored content
Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 6 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time на Евровизија 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum