Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time на Евровизија 2009

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

како ви се допадна пробата на Некст Тајм?
1.Супер!
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_vote_lcap92%Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_vote_rcap
 92% [ 22 ]
2.Солидно
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_vote_lcap8%Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_vote_rcap
 8% [ 2 ]
3.Не ми се допадна
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_vote_lcap0%Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 24
 
Poll closed

АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: „Некст тајм“ на евровизиска турнеја   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 9:56 am

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 B390310A3E321B4BAB54990C3BF3EC02

Македонските евровизиски претставници „Некст тајм“, денеска ќе гостуваат во утринската програма на националната српска телевизија, која ја води познатата Јована Јанковиќ. Бендот ќе се претстави и пред гледачите на белградската телевизија „Авала“. Стефан и Мартин ќе отпатуваат и во Швајцарија, каде што ќе настапат во клубовите и во дискотеките што ги посетуваат македонските иселеници.

Тие ќе бидат дел и од манифестацијата што ќе се одржи во Бјелина, Босна и Херцеговина, на која ќе настапат евровизиските претставници од поранешните југословенски простори. „Некст тајм“ треба да бидат гости и во шоуто на популарниот бугарски водител Славеј Трифунов и да учествуваат на фестивалот „Ноќ на албанскиот клип“ кај нашиот западен сосед. Се' уште не е потврдено учеството на националната телевизија во Холандија.

Дневник

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
An4e

avatar

Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 9
Поени : 4044
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21
Age : 28
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 12:36 pm

eeeee ova mi se dopaga veke Аплаудирање
Вратете се на почетокот Go down
http://an4e-sk.hi5.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeНед Мар 29, 2009 12:40 am

cheers thumbsup Аплаудирање super ste Next Time
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeНед Мар 29, 2009 9:55 am

Дали знае некој како се вика тоа шоуто на Славеј Трифунов? и на која бугарска телевизија се емитува?

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4357
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeНед Мар 29, 2009 11:39 am

Simona* напиша:
Дали знае некој како се вика тоа шоуто на Славеј Трифунов? и на која бугарска телевизија се емитува?

Se vika Souto na Slavi Trifonov,a se emituva na B tv..toa e bugarska tv.A koga gostuvaat tamu znaes??pozz
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeСре Апр 01, 2009 1:32 pm

Nekoj novosti za nov gostuvanja??? Da ne znae nekoj dali ke gostuvaat u Slovenija???
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 10, 2009 12:01 pm

„Некст тајм“ во Албанија и во Бугарија
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 752FDEA4660604429B6110BF76FDF26A
Дуото „Некст
тајм“ завчера беше домаќин на турската претставничка на Евросонг,
Хадисе, со која настапи во „ФМ кафе“. Средбата ја организира
евровизискиот фан-клуб ОГАЕ и Македонската радио-телевизија. Мартин и
Стефан неодамна се вратија од Швајцарија каде што ја презентираа темата
„Нешто што ќе остане“ што ќе ја изведат во Москва.На 20 март, Мартин и
Стефан, пак, патуваат во Босна и Херцеговина, а нивната евровизиска
турнеја ќе продолжи и во неколку други земји како Албанија, Бугарија и
можеби Турција.
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 10, 2009 8:56 pm

Супер thumbsup cheers :D
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeСаб Апр 11, 2009 6:19 pm

;]
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeНед Апр 12, 2009 12:00 pm

Па супер постава и супер бројче :D да се надеваме на победа cheers
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeСре Апр 22, 2009 6:30 pm

Nekoj novi gostuvanja??? Da ne znae nekoj nesto?? Neli vcera(21april) trebase da gostuvaat u Bosna?? Ako znae nekoj neka pise...
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeСре Апр 22, 2009 7:13 pm

Завчера беа во Босна. Беа гости во емисијата БН коктел на БН телевизија. И кажаа дека со тоа ја завршуваат евровизиската турнеа. Сега ќе се одмараат до евровизија...

Во недела има реприза на емисијата ако сакате да гледате. Еве програма:
http://www.rtvbn.com/tvprogram.php?dan=7

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeСре Апр 22, 2009 8:48 pm

Ako znaete pred vreme, nekoj informacii kade gostuvaat, pisuvajte togas, da znaeme da gledame.... Fala na ova za reprizava.. POzdrav
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeСре Апр 22, 2009 9:48 pm

Фала Симона поздрав :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 1:51 pm

Urban напиша:
Ako znaete pred vreme, nekoj informacii kade gostuvaat, pisuvajte togas, da znaeme da gledame.... Fala na ova za reprizava.. POzdrav

За сите евровизиски фанови, во сабота во 21:55 на МТВ - специјална евровизиска емисија каде гостите ќе пеат во живо и ќе се зборува за евровизиската магија

Специјални гости: Единствената Каролина Гочева и извонредните Некст Тајм

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4357
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 2:38 pm

За сите евровизиски фанови, во сабота во 21:55 на МТВ - специјална евровизиска емисија каде гостите ќе пеат во живо и ќе се зборува за евровизиската магија

Специјални гости: Единствената Каролина Гочева и извонредните Некст Тајм[/quote]

Фала за информација..ке гледаме..позз :)
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 8:12 pm

Фала Симона поздрав :)
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 8:43 pm

Simona* напиша:
Urban напиша:
Ako znaete pred vreme, nekoj informacii kade gostuvaat, pisuvajte togas, da znaeme da gledame.... Fala na ova za reprizava.. POzdrav

За сите евровизиски фанови, во сабота во 21:55 на МТВ - специјална евровизиска емисија каде гостите ќе пеат во живо и ќе се зборува за евровизиската магија

Специјални гости: Единствената Каролина Гочева и извонредните Некст Тајм

Ova mi se svidja vise.... taka izvestuvajte pred vreme za site aktivnosti.... Dali emisija na tv, dali nekoj nastup, koncert i slicno.... zatoa e forumot :) Pozz
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 8:55 pm

Urban напиша:
Simona* напиша:
Urban напиша:
Ako znaete pred vreme, nekoj informacii kade gostuvaat, pisuvajte togas, da znaeme da gledame.... Fala na ova za reprizava.. POzdrav

За сите евровизиски фанови, во сабота во 21:55 на МТВ - специјална евровизиска емисија каде гостите ќе пеат во живо и ќе се зборува за евровизиската магија

Специјални гости: Единствената Каролина Гочева и извонредните Некст Тајм

Ova mi se svidja vise.... taka izvestuvajte pred vreme za site aktivnosti.... Dali emisija na tv, dali nekoj nastup, koncert i slicno.... zatoa e forumot :) Pozz
И ве молам ова нека снима некој, да го има на нет...

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4791
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 9:00 pm

И ве молам ова нека снима некој, да го има на нет...
_se soglasuvam
________________
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 9:18 pm

I jas se soglasuvam...mozebi e rano da prasam ama ke ima repriza?ako ima izvestete me pls..!fala unapred =]
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 10:42 pm

И јас се согласувам дека некој треба да снима
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 10:32 pm

Ние ќе се потрудиме на добиете снимка, ама ќе видиме што можеме на направиме...

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: „Некст тајм“ со интензивни проби за Евровизија   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 9:37 pm

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Nexttime-bandМакедонските евровизиски претставници „Некст тајм“ секојдневно имаат проби во студиото М2 на Македонската телевизија, каде што ја вежбаат изведбата на песната „Нешто што ќе остане“. Со неа ќе се претстават на првото полуфинале, што ќе се одржи на 12 мај, на евровизиската сцена во Москва. Во Русија песната ќе ја изведат на македонски јазик, а е снимена и во српска и во англиска верзија.

Паралелно со вежбите, групата не ги запоставува ниту настапите по дискотеките и по клубовите низ Македонија, иако заради подготовките тие се поретки. Официјалната македонската делегација, која вкупно ќе брои 13 луѓе, во почетокот на мај заминува за Москва. Тие ќе бидат сместени во хотелот „Радисон сас“. На 8 мај, под покровителство на македонскиот амбасадор во Русија, Златко Лечевски, ќе се одржи македонската вечер, во еден познат руски локал. На неа ќе бидат поканети сите евровизиски делегации и претставници.

„Некст тајм“, заедно со другите балкански претставници неодамна гостуваа во Босна и Херцеговина, во Бјелина од каде што се вратија со многу импресии. Инаку, РТС деновиве на својот сајт ја понуди за бесплатно симнување на песната „Ципела“, на српски, грчки, фински, француски, англиски и на хебрејски јазик (со наслов „На‘ал“). Изведувачот Марко Кон по снимената трубачка верзија на песната најави и диско-верзија на оваа песна. И босанската евровизиска песна, „Бистра вода“, групата „Регина“ ја сними на руски и на англиски јазик, иако во Русија ќе ја пее на босански. Оваа песна и натаму е на прво место според гласањето на обожавателите на порталот есцтодаѕ.цом. Верзијата на руски и на англиски јазик веќе може да се најде низ сајтовите. Инаку, 54. избор за најдобра песна на Европа оваа година се одржува во Русија.

Првото полуфинале, кога настапуваат „Некст тајм“ ќе биде одржано на 12 мај, второто на 14 мај, и финалето на 16 мај.

_________________
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 9:41 pm

Фала Симона за подеталниве информации поздрав
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија 2009   Next Time на Евровизија 2009 - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time на Евровизија 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum