Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Некст Тајм на фестивал во Босна!!!

Go down 
АвторПорака
Ole
<3 Next Time!
Ole

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 149
Поени : 4319
Репутација : 32
Registration date : 2009-05-17
Age : 30
Локација : Струга,Македонија

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeСре Сеп 16, 2009 1:51 pm

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Clipimage001ay

Рок дуото "Некст тајм" се подготвува за настап на фестивал во босанскиот град Бихаќ, кој ќе се одржи следниот месец. Песната со која ќе настапат "Изгубен" е авторско дело на Мартин и на Стефан. Препевот на српски јазик е на Огнен Неделковски, а песната е снимана во студиото на Валентино Скендеровски.
Евровизиското дуо, откако ја раскина соработката со Јован Јованов и "Јованов рекордс" работи со Симона Негриевска, поранешна блиска соработничка на Тоше Проески. Негриевска веќе не е дел од продукцијата "Аворд" каде што работеше неколку години.
- Со Мартин и со Стефан сe уште немаме потпишано никаков официјален договор,
работиме пријателски. Ќе гледам со моето досегашно искуство колку што можам да
придонесам за Мартин и за Стефан-, ни раскажа Симона.
Таа вели дека дуото веќе подготвува нови авторски песни за вториот албум. (М.Џ.)
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5314
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeСре Сеп 16, 2009 8:42 pm

Еј топ!
Огнен е докажан текстописец и сигурно Изгубен звучи одлично и на српско-хрватски! 
Едвај чекам да чујам!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeСре Сеп 16, 2009 8:56 pm

Со среќа нека им е. Конечно го одбраа правиот тим со кој треба да работат. И јас не се сомневам дека песната ќе звучи топ. Само напред Бранчиња

_________________
Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4129
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 33
Локација : Skopje

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeСре Сеп 16, 2009 9:17 pm

super so sreka neka im e se nadevam deka ke pobedat
Вратете се на почетокот Go down
Iv4e
<3 Next Time <3
Iv4e

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 102
Поени : 4070
Репутација : -29
Registration date : 2009-07-13
Age : 24
Локација : Struga

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeСре Сеп 16, 2009 9:34 pm

Со среќа...одвај чекам да излезе вториот албум....Next Time The Best 4ever! Некст Тајм на фестивал во Босна!!! 485240
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 10:30 am

Odvaj cekam da ja slusnam novata verzija na izguben!I so sreka neka im e na festivalot Некст Тајм на фестивал во Босна!!! 485240
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 5:30 pm

Имаат јака песна,одличен вокал,па наградата и не е нешто најважна..битно е да им се отворат така вратите од балканот..се со време сигурно ќе биде.. Некст Тајм на фестивал во Босна!!! 260302
Вратете се на почетокот Go down
anabanana

anabanana

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 33
Поени : 4063
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-26
Age : 28
Локација : hereigoagain...

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 6:13 am

^ cе соглaсувaм... Некст Тајм на фестивал во Босна!!! 260302
со среќa! Некст Тајм на фестивал во Босна!!! 485240
Вратете се на почетокот Go down
Iv4e
<3 Next Time <3
Iv4e

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 102
Поени : 4070
Репутација : -29
Registration date : 2009-07-13
Age : 24
Локација : Struga

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 10:40 pm

Ако го знае некој датумот кога ќе одат ве молам да ми го каже pls Некст Тајм на фестивал во Босна!!! 485240
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4438
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 11:39 am

Super Некст Тајм на фестивал во Босна!!! 861476 so srekaНекст Тајм на фестивал во Босна!!! 34479
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 1:40 pm

со среќa :) Вљубен Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
fan jaime camil ever

fan jaime camil ever

Пол : Female
Број на мислења : 5
Поени : 4025
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-08

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 6:50 pm

BRAVO SUPER!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sandra Najdanovska

Sandra Najdanovska

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 14
Поени : 3965
Репутација : 1
Registration date : 2009-06-24
Age : 23
Локација : Чек да видам само...

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeСаб Окт 03, 2009 10:52 pm

Со Среќааа!!!
Ве Сакамеее Најмногууу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5314
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeСаб Ное 07, 2009 12:47 pm

Луѓе како поминаа вчера?
Јас не успеав да гледам бев излезена. Тажен
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 12:12 am

macaparket напиша:
Луѓе како поминаа вчера?
Јас не успеав да гледам бев излезена. Тажен

И јас не гледав. Мислам дека немаше пренос во живо... Освоиле трета награда од публика, публика е подвлечено зошто е многу важно. :)

Честитки од мене и само напред, да им се редат уште мноогу успеси. Аплаудирање Аплаудирање Аплаудирање thumbsup

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Clipboard55

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Clipboard41

Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Clipboard56

_________________
Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sponsored content
Некст Тајм на фестивал во Босна!!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм на фестивал во Босна!!!   Некст Тајм на фестивал во Босна!!! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Некст Тајм на фестивал во Босна!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum