Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Естрадата во дружба и во ТВ серија

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Чет Сеп 24, 2009 1:18 pm


Кој вели дека на македонската естрада никој со никого не се дружи? Каролина, Тони Зен и Слаткар на оваа фотогафија го докажуваат спротивното. Поп ѕвездата и хип-хоп револуционерите се здружија поради еден ексклузивен проект кој "Бекстејџ" наскоро ќе го обелодени.
Прво ќе ги гледаме во заедничка реклама, а потоа можеби и во уште еден проект на ТВ "Сител" кој секако ќе ја разбранува домашната јавност. На оваа фотографија, Слаткар на Каролина, Тони Зен и на уредникот на "Бекстејџ", Александар Блажевски им се фали со својот нов контраверзен спот за песната "ФМ". На сликата фалат уште Калиопи, "Некст тајм" Јован Јованов и Елвир Мекиќ. Тие заедно со гореспоменатите, се еклузивните музички соработници на "Бекстејџ".
Дел од тие ѕвезди за прв пат ќе станат актери во новата ТВ серија, "Аманет", која стартува наскоро на "Сител".

Извор: http://backstage.com.mk/daily/estradata-vo-druzba-i-vo-tv-serija

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 3722
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 23
Локација : skopje

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Чет Сеп 24, 2009 5:59 pm

a cekaj sho ke se deshava..nesho ke ima na TV u Sreda ili? aj kazete mi ve molam:D
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm

Појасно ако знае некој???!!!
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Чет Сеп 24, 2009 11:40 pm

Не бе..не е од среда. Тоа е датумот кога е обавена весттa, ова е инаку се шо знам засега.. За повеќе информација во наредна прилика Намигнува

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 3722
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 23
Локација : skopje

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Саб Сеп 26, 2009 3:48 pm

offf...ja idam u ponedelnik do sreda na ekskurziaj...i ako ima nesho na TV...ke se ubijam..zatoa ako ima nesho i ako doznaeete snimajte ako ste vo moznost...ve molam..:D pozzz
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 3750
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 32
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Саб Сеп 26, 2009 9:10 pm

a so ke bide ova ustvari znae li nekoj
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 4936
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Саб Сеп 26, 2009 9:28 pm

Серија со познативе личности!
А кога ќе почне не се знае!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Саб Сеп 26, 2009 10:32 pm

Ќе биде... штом су Некст тајм.. :D
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Саб Сеп 26, 2009 10:32 pm

ПА ТГА МОРА ДА ГА ИМА И ГОРАНА! :D Јазик
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4418
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : STIP

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Нед Сеп 27, 2009 1:04 am

super misam deka ke bide
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4059
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 24
Локација : Skopje, Aerodrom

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Нед Сеп 27, 2009 11:38 am

Ke bide super
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4570
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Вто Сеп 29, 2009 4:54 pm

Македонските ѕвезди во драматичен заплет

Во петок во "Бекстејџ" нема да се знае кој пие, а кој плаќа. Кој кого сака, кој поради кого пати, кој на кого сака да му го земе богатството, а кој кого сака да убие? Новата серија "Аменет", ќе им го помати умот на сите, а ќе глумат најголемите ѕвезди на македонската естрада.Серијата ќе биде синхронизирана, направена по урнек на популарните јужно американски теленовели. Првата епизода нуди интересен заплет. Бојана Атанасовска глуми богата наследничка која живее на огромен ранч. За нејзиното наследство се борат двајца мажи, а од нив ја штити мајката на Бојана, која ја игра никој друг туку Боки 13. На крајот, испаѓа дека Боки е лошата мајка. Тој ќе се обиде да ја отруе Бојана, со цел да и ги ќари парите.

Во целата приказна подоцна влетуваат и Тони Зен, "Некст тајм", Јован Јованов, Елвир Мекиќ, Слаткаристика, Џаро. Имињата на другите ѕвезди ќе бидат изненадување во секоја нова епизода која ќе ја гледаме секој петок во рамките на "Бекстејџ".

Во неделата на Хиподромот во Волково падна првата клапа која се снимаше цел ден. За главни ликови ги избравме: Бојана Атанасовска, Мики Црнокрак, Боки 13, Крситијан Стефановски, и нашите Миро Кацаров, и Марјана Станојковска.

Во "Аманет" ќе видите дека нашите ѕвезди кои не се професионални актери се талентирани и за глума, а нашата екипа ќе има многу тешка задача: како во сценариото да ги сплетка сите еден со друг на интересен и забавен нажин.


Извор: http://backstage.com.mk/daily/makedonskite-dzvezdi-vo-dramatichen-zaplet

_________________Последната промена е направена од Katerina на Чет Окт 29, 2009 2:41 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
fan jaime camil ever

fan jaime camil ever

Пол : Female
Број на мислења : 5
Поени : 3646
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Вто Сеп 29, 2009 6:53 pm

SUPER KE BIDE DEFINITIVNO!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4418
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : STIP

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Сре Сеп 30, 2009 3:58 pm

ova ek bide super edvaj cekam da se vidi na televizija
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 4936
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Сре Сеп 30, 2009 5:29 pm

А да не знае некој точно во кое издание на Бекстејџ ќе има? Збунет
Во тоа во 13 или во тоа во 18!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5068
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Чет Окт 01, 2009 2:04 pm

macaparket напиша:
А да не знае некој точно во кое издание на Бекстејџ ќе има? Збунет
Во тоа во 13 или во тоа во 18!

Во двете изданија даваат исти прилози, т.е во 13 часот е репризата.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 4936
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Чет Окт 01, 2009 2:27 pm

Аха!
Значе утре во 13 би требало да има така? Или? XD
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 3722
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 23
Локација : skopje

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Чет Окт 01, 2009 7:16 pm

pa..ke ima utre u 18 i 50 u pon repriza u 13..barem taka mislam deka e....
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 4936
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Чет Окт 01, 2009 7:28 pm

Утре има во:
13.10 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин
18.50 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин

XD
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Пет Окт 02, 2009 12:29 pm

macaparket напиша:
Утре има во:
13.10 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин
18.50 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин

XD

Во 13.10h е репризата од вчера.. Значи епизодата од ова би требало да е во 18.50h.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 4936
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Пет Окт 02, 2009 12:31 pm

Топ неможам да гледам. Јазик
Ќе снима некој?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Пет Окт 02, 2009 12:41 pm

macaparket напиша:
Топ неможам да гледам.
Ќе снима некој?

Ако можам ќе снимам..аако не ,сугрно некој друг ќе снима, а ако и никој друг не снима, гледај во понеделник реприза или види да не има некогаш на вечер.. Само..во првата епизода нема да се Next Time..па можда и нема многу да пропуштиш Јазик

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4418
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : STIP

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Пет Окт 02, 2009 3:14 pm

od utre li ke ja ima ovaa serija
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Пет Окт 02, 2009 5:19 pm

milena smileska напиша:
od utre li ke ja ima ovaa serija

Од денеска.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sandra Najdanovska

Sandra Najdanovska

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 14
Поени : 3586
Репутација : 1
Registration date : 2009-06-24
Age : 22
Локација : Чек да видам само...

ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Саб Окт 03, 2009 10:56 pm

Од денеска?!?!?
колку саат?! :))))
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Естрадата во дружба и во ТВ серија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog.com
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum