Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time со три верзии на евровизиската песна

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeСре Мар 25, 2009 7:45 am

Next Time со три верзии на евровизиската песна

Next Time со три верзии на евровизиската песна B13B5BCBF63C3945B68AAB6A8B4EFE22
Нашите актуелни евровизиски претставници – двоецот Next Time снимија три верзии на темата Нешто што ќе остане, со која во мај ќе се претстават во Москва. Покрај македонската верзија, која сега има малку изменет аранжман, снимени се и англиската и српската верзија, а според ветувањето од авторот Јован Јованов, наскоро ќе ни бидат отстапени за free download, со што ќе им бидат достапни за сите евровизиски фанови...

Врзано за тековните активности на Next Time, популарниот двоец викеднов ќе го снима спотот за евровизиската Нешто што ќе остане, кој веќе кон средината на следната недела би можел да и биде даден на увид на јавноста. Спотот ќе го режира Јован Јованов, заедно со екипата на Exit B продукција.

Паралелно со тие подготовки, се работи на агендата за патувања на Next Time во регионот, а и пошироко, каде ќе ја промовираат евровизиската песна.

Иако се најмногу зависи од финансии, а и од обврските на Мартин и на Стефан, планирани се неколку промотивни патувања – изјави за МММ Гордана Андрашевска, шефица на нашата евровизиска делегација, откривајќи дека постои можноста Next Time да патуваат во Швајцарија, Албанија, Бугарија, но и повторно во Србија и Босна...

Госпоѓата Андрашевска пред десетина дена престојуваше во Москва, каде се собраа сите претставници на евровизиските делегации, и каде со ждребка беше добиен редоследот според кој учесничките ќе настапат во двете полуфинални вечери, но и во финалето...

Русите се подготвени да направат најдобра Евровизија до сега. Всушност, тие се подготвени да направат се што е возможно и што не е возможно, за да годинава Избор за песна на Евровизија ги надмине сите досегашни манифестации – потенцира Андрашевска, воодушевена од она што на делегациите им беше претставено во Москва...

_________________
Next Time со три верзии на евровизиската песна Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
anabanana

anabanana

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 33
Поени : 4057
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-26
Age : 28
Локација : hereigoagain...

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 5:41 am

Najubava e Makedonskata <3 ama i drugite se super.
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 1:20 pm

Next Time одлично звучат на српски и на англиски

Како што веќе објавивме, Next Time евровизиската тема Нешто што ќе остане ги снимија на српски и на англиски јазик. И, додека српската верзија сега ја знаеме како: Не дам да те дирају, англиската има малку подолг наслов: The sweetest thing that will remain.

Next Time со три верзии на евровизиската песна BD9881C877CF4C42A43117AAF4FEA17A

Уверете се самите дека Next time одлично звучат како на српски, така и на англиски јазик:

Не дам да те дирају
The sweetest thing that will remain

cheers cheers Колку само се преубави песните!!! Jee

_________________
Next Time со три верзии на евровизиската песна Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 4175
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 1:33 pm

многу се добри трите верзии ама македонската е најубава...
на српската и англиската многу ми се допаѓа почетокот :D
сите песни на Next Time им се убавииииии...
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 4:15 pm

точно е и во право сте..македонската верзија најуба е ама и другите 2 се супер..среќно Некст Тајм и имате голема поддршкаа!!ве сакаам

Вратете се на почетокот Go down
Maca J

avatar

Број на мислења : 15
Поени : 4059
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 5:39 pm

i mene najmnogu mi se sviga makedonskata,pa srpskata pa angliskata
kako i da e se e najubavo
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 11:17 pm

Преубави се сите верзии!
Ама сепак најубава е македонската и баш ми е драго што со таа песна ќе настапат во Москва Панк

_________________
Next Time со три верзии на евровизиската песна Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
stefi_4ever

stefi_4ever

Пол : Female
Број на мислења : 1
Поени : 4022
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-29

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeНед Мар 29, 2009 1:47 pm

A MOZE LI ODE NEKADE TESKOT NA ANGLISKATA I SRPSKATA VERZIJA DA MI GI DADITE
Вратете се на почетокот Go down
Mia_Pet

Mia_Pet

Број на мислења : 47
Поени : 4072
Репутација : 1
Registration date : 2009-03-29

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeНед Мар 29, 2009 5:14 pm

Ми се свиѓаат трите верзии.
Малце не ми е нај нај српската, текстот не е склопен баш најдобро, но се во се одлично звучи...
Македонската е најдобра.
Вратете се на почетокот Go down
maja bt

maja bt

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 3
Поени : 4030
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-23
Age : 26

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeНед Мар 29, 2009 5:18 pm

makedonskata i angliskata verzija se super Аплаудирање ama srpskata ne e bas najdobra da bidam iskrena
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 8:41 am

Супер се и трите верзии. И баш убаво што ќе си пеат на македонски. Да се знае која држава ја претставуваат!

Македонија! Jee

_________________
Next Time со три верзии на евровизиската песна Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Angela Struga

Angela Struga

Пол : Female
Број на мислења : 34
Поени : 4057
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28
Локација : Struga

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 9:32 am

stefi_4ever-A MOZE LI ODE NEKADE TESKOT NA ANGLISKATA I SRPSKATA VERZIJA DA MI GI DADITE:

poveli Stefi


Ye

English Version

The Sweetest Thing That Will RemainWhen you’re not here, my days are so lonely,
So lost and gone, I can’t move on
When you’re not here, the words are filled (?)
Can not be said, I feel so bad
When you’re not here, there’s nothing to feel
I can not smile, nothing is real
Everything is wanna see,
….

These eyes wanna see you
and watch you walking through the night
These lips wanna kiss you
these arms wanna hold you all night
For better, for worse, as the time goes by
we’ll never be the same
You are from heaven
the sweetest thing that will remain

Looking at life
this wonderful thing

keep searching the place that you already know
Together we’ll find our way to go

These eyes wanna see you
and watch you walking through the night
These lips wanna kiss you,
these arms wanna hold you all night
For better, for worse, as the time goes by
we’ll never be the same
You are from heaven
the sweetest thing that will remain

Give you my love through open stream
Something that will remain

For better, for worse, as the time goes by
we’ll never be the same
You are from heaven
the sweetest thing that will remain

For better, for worse, as the time goes by
we’ll never be the same
You are from heaven
the sweetest thing that will remain

Serbian Version / Srpska verzija

Ne dam da te dirajuJedno im ne dam, Boga mi ne dam da te diraju
Da nema te, kome bih ja ljubavne pesme pisao
Da nema te, čime bi se, ovako pred ljudima falio
Da nema te, i sunce bi se iza oblaka skrivalo

Sve na svetu je meni smetalo
dok mi te Bog nije poslao

Danju i noću ove bi oči tebe gledale
Ko vodu na dlanu, ove bi ruke tebe čuvale
Sve što sam steko, sve nek mi uzmu, neka prodaju
Al jedno im ne dam, Boga mi ne dam da te diraju

Sa tobom i tugu i loše dane sa osmehom ja dočekujem
Sa tobom mi ide i onda kad stane
Sitnicama ja se radujem

Danju i noću ove bi oči tebe gledale
Ko vodu na dlanu, ove bi ruke tebe čuvale
Sve što sam steko, sve nek mi uzmu, neka prodaju
Al jedno im ne dam, Boga mi ne dam da te diraju

Svi neka čuju i svi neka znaju - ne dam da te diraju!

Sve što sam steko, sve nek mi uzmu, neka prodaju
Al jedno im ne dam, Boga mi ne dam da te diraju

Sve što sam steko, sve nek mi uzmu, neka prodaju
Al jedno im ne dam, Boga mi ne dam da te diraju
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:09 am

Angela Struga напиша:
stefi_4ever-A MOZE LI ODE NEKADE TESKOT NA ANGLISKATA I SRPSKATA VERZIJA DA MI GI DADITE:

poveli Stefi


Ye

English Version

The Sweetest Thing That Will RemainWhen you’re not here, my days are so lonely,
So lost and gone, I can’t move on
When you’re not here, the words I feel
Can not be said, I feel so bad
When you’re not here, there’s nothing to feel
I can not smile, nothing is real
The only thing I wanna see
Is something beautiful to me


These eyes wanna see you
and watch you walking through the night
These lips wanna kiss you
these arms wanna hold hold you tight
For better, for worse, as the time goes by
we’ll never be the same
You are from heaven
the sweetest thing that will remain

Looking at life
is a wonderful thing
Full of intriques that a heart wants within
keep searching the place that you already know
Together we’ll find the right way to go

These eyes wanna see you
and watch you walking through the night
These lips wanna kiss you,
these arms wanna hold hold you tight
For better, for worse, as the time goes by
we’ll never be the same
You are from heaven
the sweetest thing that will remain

Give you my love through open stream
Something that will remain

For better, for worse, as the time goes by
we’ll never be the same
You are from heaven
the sweetest thing that will remain

For better, for worse, as the time goes by
we’ll never be the same
You are from heaven
the sweetest thing that will remain
Го исправив малку текстот на англиската верзија.Исправките се болдирани.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:22 am

Go ima li nekoj tekstot od Why did you go??
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:38 am

zorica напиша:
Go ima li nekoj tekstot od Why did you go??

Го имам јас а мислам дека го има и во Албуми!! =))):D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:40 am

Go nema vo albumi zato i go baraam.. Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:41 am

zorica напиша:
Go nema vo albumi zato i go baraam.. Намигнува
Сега ќе го ставам таму. =))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:42 am

e fala ti mn. Macaa :D pozz
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:46 am

zorica напиша:
e fala ti mn. Macaa :D pozz
Ноу проблем. =))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Angela Struga

Angela Struga

Пол : Female
Број на мислења : 34
Поени : 4057
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28
Локација : Struga

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:55 am

oki;).np
Вратете се на почетокот Go down
Simona

Simona

Пол : Female
Број на мислења : 27
Поени : 4045
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-10

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeНед Апр 12, 2009 11:58 am

super se trite verzii, ama najubava e verzijata na makedonski jazik
Вратете се на почетокот Go down
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4201
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 11:35 am

Mi se dopaga idejata za 3 jazici bidejki taka pesnta ke stane poslavna i popoznata na balkanot i nadvor od nego, a ne samo vo Makedonija :) Панк
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time со три верзии на евровизиската песна Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time со три верзии на евровизиската песна   Next Time со три верзии на евровизиската песна I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time со три верзии на евровизиската песна
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum