Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!

Go down 
АвторПорака
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5314
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 10:10 pm

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! B9ACB80008175C4DA11D2F63DCA27F3E

На јубилејниот 15-ти фестивал на забавна музика Бихаќ 2009, Next Time ја освоија третата награда од публика. Организаторот на фестивалот соопшти дека особено радува фактот, тоа што песната Изгубљен, која ја напишаа Мартин и Стефан, а препевот Огнен Неделковски, на сите радио-станици кои земаа учество во фестивалот, според гласовите од слушателите била меѓу 1-во и 5-то место.

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! 9B46F513B2E77A478AC51B1578DDB097


На фестивалот учествуваа вкупно 24 изведвачи од Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Србија, Црна Гора и Македонија.

Најголемите комплименти за Мартин и Стефан подели победникот на фестивалот, актуелен лидер на Општа опасност, познат како некогашен пејач на легендарните Дивље јагоде – стои во дописот што ни го испрати менаџментот на бендот.
Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! 7C0AC352D30EA6458C59890BB3834B1D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4224
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 10:48 pm

Ej super... bas se izraduvav koga procitav. Iskreno otcekuvava visok plasman, veruvav vo niv. Pocnuvaat da nizat uspesi nadvor od Makedonia, Toa me raduva:))))
Вратете се на почетокот Go down
anabanana

anabanana

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 33
Поени : 4063
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-26
Age : 28
Локација : hereigoagain...

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 11:27 pm

Haвистинa овaa вест е зa рaдувaње...честито зa нaгрaдaтa! Некa се множaт! Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! 858952
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 11:04 am

Neka im se mnozat Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! 485240
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 4:52 pm

Браво дечки само напред! Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! 260302
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4432
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 5:50 pm

Браво,нека им се множат!еј дане зане некој дали некаде може да се види настапот?
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4436
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 7:04 pm

Супер...Нека продолжат така и понатаму и нека им се множат се повеќе успеси Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! 663944
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4129
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 33
Локација : Skopje

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 8:24 pm

cestitki i od mene i uste mnogu mnogu nagradi
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitimeВто Ное 10, 2009 3:49 pm

Ова е само почеток...следуваат уште многу многу награди надвор од Македонија! Сигурна сум во тоа!
Им честитам, не само за освоеното трето место, туку и за одличната песна која полека но сигурно станува хит во Босна!

_________________
Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!   Next Time трети на фестивалот во Бихаќ! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time трети на фестивалот во Бихаќ!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum