Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Настап на Next Time на Еврофест

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Настап на Next Time на Еврофест Empty
ПишувањеПредмет: Настап на Next Time на Еврофест   Настап на Next Time на Еврофест I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 8:25 am

13.Интернационален фестивал Еврофест 2009 што во сабота ќе се одржи во Дом на АРМ е подготвен за старт. Водители ќе бидат Катерина Стојановска - Десковска и Дејан Лилиќ, а режисер е Миле Гроздановски.

Програмата ја сочинуваат хит мелодии, кавер-верзии и победници на европските фестивали. Меѓу нив е и девојчето од Романија која влегува во Гинисовата книга на рекорди, бидејќи пеела 3 часа и 50 минути без прекин. Во изминативе 12 години на еврофестовската фестивалска сцена продефилирале околу 200 победници на европските фестивали, продуцирани се 350 хит мелодии. За годинава организаторот Еврофест во соорганизација со Старс медиа успеаја да ги донесат во Скопје: Наталија Гласова - Русија, Флоријана - Романија, Саша Џуриќ - Босна и Херцеговина, Агњеса - Албанија, Михаела Костадинова - Бугарија... Во ревијалниот дел ќе настапат македонските естрадни ѕвезди Елена Петреска, Влатко Илиевски, Некст тајм, Јован Јованов, Аделина Таири и Роџер Брадрс.

_________________
Настап на Next Time на Еврофест Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Настап на Next Time на Еврофест Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на Еврофест   Настап на Next Time на Еврофест I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 11:14 am

Yeey...se zaredija nastapi Настап на Next Time на Еврофест 485240
Вратете се на почетокот Go down
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4224
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Настап на Next Time на Еврофест Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на Еврофест   Настап на Next Time на Еврофест I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 7:25 pm

super!!!!
tie sto ke odite uzivajte i ubavo pominete si!:)
i slikajteeee
Вратете се на почетокот Go down
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 4181
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Настап на Next Time на Еврофест Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на Еврофест   Настап на Next Time на Еврофест I_icon_minitimeПет Ное 13, 2009 12:02 am

луѓе сигурно ќе бидат они таму???
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4425
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Настап на Next Time на Еврофест Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на Еврофест   Настап на Next Time на Еврофест I_icon_minitimeПет Ное 13, 2009 12:16 pm

Ova pocnuva od 7.30 do 10.30 a se nadevam ke bidat Настап на Next Time на Еврофест 485240
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Настап на Next Time на Еврофест Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на Еврофест   Настап на Next Time на Еврофест I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Настап на Next Time на Еврофест
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum