Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Настап на Next Time на МАРС 2009

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 8:32 am

Настап на Next Time на МАРС 2009 35362542

Петнаесет композиции влегуваат во трката за победник на второто издание на Македонскиот радиски фестивал (МАРС), на кој ќе се избираат најпопуларните радиски хитови во изминатата година, што ќе се одржи на 24 ноември, со почеток во 21 часот во Универзалната сала.

Меѓу финалистите се најдоа:

Наде Талевска - Осамени

Роберт Билбилов -
Јас те губам

Влатко Илиевски - Најбогат на свет

Адријан Гаџа – Скандали

Браво бенд – Девојко

Паркети и Ања Ветерова - Јас те сакам тебе

Ѓоко Танески - Никогаш доста

Некст тајм - Нешто што ќе остане

Нокаут - Африка

Врчак и ДНК - Пази се од мене

Александар Митевски - За век и векови

Влатко Лозаноски - Блиску до мене

Сања Лефкова - Пауза па плеј

Дарко Илиевски - Ти можеш

Димитар Андоновски - Заробени во сон

Тие ќе настапат токму по овој редослед.

Од околу 40 радиостаници пристигнаа речиси 600 песни и листи на највртени песни во радиоетерот со 100 имиња како изведувачи, од кои преку селекција се добија 15 финалисти, информираше Антонио Димитриевски, извршен продуцент и проект- менаџер на МАРС, на вчерашната прес- конференција во хотелот Холидеј ин. Тој ја истакна добрата и коректна соработка со радиостаниците од целата земја кои гласаа и за највртен радиски хит во изминатата година, награда која се воведува од оваа година. Уште една нова награда е и признанието за најдобар текст што ќе го изберат претставниците на седмата сила од понудените 15 финалисти.

Највртената песна, според радиостаниците, ќе добие 30.000 денари парична награда, бронзена статуета и гратис-концерт од Универзална сала, која се јавува како организатор на фестивалот. Најдобриот текст ќе биде награден со статуа и 10.000 денари, додека публиката ќе може да гласа преку телевоутинг (СМС-пораки и јавувања) и да ги избере трите најпопуларни радиски хита за 2009 година, кои ќе добијат 30.000, 40.000 и 60.000 денари за првопласираниот, кој ќе има можност бесплатно да организира и солистички концерт во Универзалната сала. Сакавме фестивалот да личи на манифестација, а не на класичен фестивал, додаде Димитриевски, кој најави богато сценарио и специјални гости од Србија - Саша Ковачевиќ и актерките што ја пеат насловната тема од серијата Долина на сонцето - Ана Виленица и Бојана Грегориќ.

Фестивалот директно ќе се пренесува на А1 телевизија, а како водители ќе го видиме тимот на Ексклузив - Ненад Георгиевски и Ивана Хаџиевска. Собраните средства од телевоутингот, кој ќе трае 15 минути, ќе бидат донирани во хуманитарни цели, додека влезниците од вчера се пуштени во продажба на касата на Универзална и чинат 200 денари.


Значи луѓе... Спремајте се, на 24 сите да гласаме за Некст Тајм. Од нас зависи. :)
(Освен ако не се знаат победниците уште од сега) Ерммм

_________________
Настап на Next Time на МАРС 2009 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 11:13 am

Odime i godinava Настап на Next Time на МАРС 2009 34479
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeСре Ное 18, 2009 9:14 am

Се гледамеее тамуууууу! :D Jee
Освен ако не снемало карти хахаха!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4285
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeНед Ное 22, 2009 3:23 pm

јас нема да можам да дојдам зато кога ке ги видите еден гоооолем поздрав од битолава ке му речите дека имат и се рзбира дека ке гласаме преку телевоутинг !!!!!
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeНед Ное 22, 2009 4:00 pm

Секако Теодора. Намигнува
Јас еве ќе се потрудам да не заборавам шуњајќи се со Паркетите низ бекстејџ да ги поздравам близначињата наши. ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПон Ное 23, 2009 10:58 pm

Ke gi pozdravime sekako i ne zaboravajte obavezno da glasate za niv Настап на Next Time на МАРС 2009 485240 Broj 8
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 5:18 pm

Ова не се однесува директно и само на нив, ама ако, прочитајте Намигнува

Фестивалот МАРС како паднат од Марс


Среда, 11.25.2009Уште долго нема да ни биде јасно, кој вчера во Универзалната сала беше паднат од Марс? Едвај собраната публика, неколкуте залутани пејачи кои мислеа дека имаат хит, или сепак организаторите на МАРС, првиот Македонски радиски фестивал чија кратенка значи Македонска радио селекција.
Настап на Next Time на МАРС 2009 Mars1
Водителите кои беа најдобриот дел од повеќе од скромното шоу цело време и се заблагодаруваа на прекрасната публика. А која публика? Неколкуте девојчиња фанови на "Некст тајм", новинарите и пријателите на организаторите. При крајот на месецот, не секој ќе оддели 200 денари по студеното време да се потера до Универзална и да гледа "шоу" кое директно се емитува на ТВ. М2 продукција, на времето кога бираше таленти не сметаше на заработка од продажба на билети. Делеа влезници по училиштата, а талентите си собираа свои другарчиња. Седиштата од партерот беа извадени, децата играа и фрлаа балони, и атмосферата беше барем весела. Тоа на радио "Марсовците" не им текнало да го направат.
Рака на срце, имаше хитови што биле хитови. Но, имаше и пејачи за кои малкуте луѓе се чудеа кои се воопшто, и песни кои беа таму за да ја пополнат "хитовската" програма. За да не ги навредиме изведувачите кои не се виновни што се нашле на сцената вчера, нема да именуваме. Само ќе ги запрашаме организаторите: како се одредува кои песни се хитови, а кои не се? Според одлуката на радио станиците или според тоа кој е пријател, а кој непријател со газдите на телевизијата која го пренесуваше фестивалот?
Каролина по долго време се појави со "Крај", Тони Зен го утепаа од вртење со "Спушти се доле", Слаткар со "ФМ", Калиопи по долго време испеја македонска песна "Мене ми е име", а има и уште песни кои заслужија да се наречат хитови. Најсмешен дел во целиот циркуз е што за наслушана песна од Хрватска избраа песна која е најавна шпица на сапунска серија!
Хрватските глумици фала богу не дојдоа во празната Универзална!
Организаторите веројатно сакале да направат радиски фестивали како во Србија и во Хрватска. Ама чуле и не дочуле. Гледале и не догледале. Гламур нула, шоу нула, забава нула. Скромна сцена, реклами на ТВ маратонски, а за тоа време никаква забава за гледачите во салата. Како на улица собрани деца, посетителите во салата си довикуваа едни со други, си се распрашуваа за спортските резултати, им довикуваа на водителите и свиркаа.
Луѓето кои стојат зад вториот МАРС, нека се спуштат на земјата. За лошото шоу и празната сала до утре можат да се вадат на спортската среда и турската серија која завбрши пред тие да почнат. За џабе им е.
Награди од публика:
1. Влатко Илиевски- Најбогат на свет
2. Некст тајм- Нешто што ќе остане
3. Влатко Лозаноски- Блиску до мене
Победник според радио станиците:
Влатко Лозаноски
Најдобар текст:
Никогаш доста на Весна Малинова, пее Ѓоко Танески

www.backstage.com.mk

_________________
Настап на Next Time на МАРС 2009 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 6:35 pm

Па не грешат многу....
Иако ова е највеќе напишано поради војната меѓу А1 и Сител....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 6:52 pm

macaparket напиша:
Па не грешат многу....
Иако ова е највеќе напишано поради војната меѓу А1 и Сител....

Потполно се согласувам..Настап на Next Time на МАРС 2009 705273

_________________
Настап на Next Time на МАРС 2009 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 7:42 pm

Значи колку е само суров тој свет .. Значи уценет си од сите страни. Сетете се додека беа Некст Тајм во План Б и кога им беше менаџер Кристијан беше се ОК ги поддржуваа од сите страни глава даваа за нив во секоја емисија ги имаше.Се скараа со него и од тогаш само збореа глупости.Послем 3-4 месеци кога го оставија и Јован Јованов Некст Тајм кога го промовираа спотот во Бекстејџ им беше пак добро.И сеа пак зборат глупости зашто? За да им пратат контра напад на ексклузив а пред некоја емисија глеав демек играле пријателски фудбал ц ц ц ц до кај отидоа! што им се криви пеачите за организацијата и не беше се како што треба признавам во право се донекаде ама сепак што и да напишат на некст тајм им е од корист повеќе реклама на секој му е од корист! ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 7:57 pm

Софи ја колку што знам беше напишано дека Некст Тајм имале поддршка од фановите, а тоа позитивно. Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 8:06 pm

macaparket напиша:
Софи ја колку што знам беше напишано дека Некст Тајм имале поддршка од фановите, а тоа позитивно. Настап на Next Time на МАРС 2009 726846

Aбе малку и ко иронично да е..ама ок.. Сепак јас се согласвам со то шо го напишале, а и со то твоето. Настап на Next Time на МАРС 2009 705273

_________________
Настап на Next Time на МАРС 2009 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 8:07 pm

Данке Леа. бакнеж
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeНед Ное 29, 2009 9:23 am

Еве кој колку гласови добил:

Првонаградениот Влатко Илиевски доби 1.810 гласови, „Некст тајм“ добиле 1.132 гласа, а Влатко Лозановски 216.

_________________
Настап на Next Time на МАРС 2009 Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПон Ное 30, 2009 3:12 pm

Епа за поддршка имаа :) Ама ок баш и Стефан рече и на Мак Фест бевме 2ри па песната ни стана хит :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitimeПон Ное 30, 2009 3:57 pm

Настап на Next Time на МАРС 2009 Dscf5922ook
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Настап на Next Time на МАРС 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Настап на Next Time на МАРС 2009   Настап на Next Time на МАРС 2009 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Настап на Next Time на МАРС 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum