Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Некст тајм се потат за првиот концерт

Go down 
АвторПорака
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Некст тајм се потат за првиот концерт Empty
ПишувањеПредмет: Некст тајм се потат за првиот концерт   Некст тајм се потат за првиот концерт I_icon_minitimeВто Дек 01, 2009 2:59 pm

Крајот на месецов е резервиран за првиот солистички концерт на близначкото рок-дуо Некст тајм. Мартин и Стефан како победници на минатогодишното издание на радискиот фестивал МАРС ќе ја искористат наградата за бесплатно користење на сите ресурси на Универзална и ќе го одржат својот прв концерт во кариерата. Свирката, дознаваме, ќе се случи кон крајот на месецов, а Мартин и Стефан токму заради тоа се на турбо подготовки.

"Се работи турбо во МКЦ веќе еден месец", вели Симона Негриевска, која веќе извесно време стои за Некст тајм, додавајќи дека сите детали околу концертот се уште не се прецизирани и засега само се знае дека освен веќе познатите песни Мартин и Стефан пред скопската публика ќе промовираат и една нова, која се работи во моментов и која најверојатно и ќе го означи почетокот на свирката. Освен Некст тајм и неколкуте нивни гости, чии имиња ќе бидат објавени наскоро, на сцената ќе застане и бендот кој ги придружуваше во Москва, на Евровизија засилен со уште еден гитарист, Сале. На сцената Мартин и Стефан, кои, вели Негриевска, се радуваат и со нетрпение ја очекуваат првата официјална дружба со фановите ќе се појават во својот препознатлив стил. Спектакли не треба да се очекуваат зошто Некст тајм ќе освојуваат само со својата музика. Во тоа нема сомнеж особено по овациите кои отидоа на сметка на момците за време на нивниот настап на саботниот концерт на Ламбе.


Извор: http://vecer.com.mk/?ItemID=072C8FBF1BFC2843B511E03DFDC5BD9F
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Некст тајм се потат за првиот концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст тајм се потат за првиот концерт   Некст тајм се потат за првиот концерт I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 5:56 pm

конечноо и концертот дојде,кој толку време го чекавмеее... Некст тајм се потат за првиот концерт 861476Некст тајм се потат за првиот концерт 494158
јеееееееес.... :))
Вратете се на почетокот Go down
 
Некст тајм се потат за првиот концерт
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum