Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4215
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 9:43 pm

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола FF72C3E40539DC4E837BD534539A25ED

Групата Next Time за дочекот на Новата 2010 година ќе има концерт на плоштадот во Битола – јави Сител телевизија. Комплетната новогодишна програма се уште се подготвува, но се знае дека атракција на вечерта ќе бидат Next Time. Веќе почна и украсувањето на градот, кое ќе биде поразлично и повпечатливо од минатата година, истакна градоначалникот на Битола, Владимир Талески.

На новогодишниот концерт во Битола Next Time ќе се претстават со својот истоимен албум, како и со премиерна музичка тема која ја подготвуваат за вториот албум.

Новата година ќе ја дочекаме на плоштад, со битолчани бидејќи сакавме да свириме на отворено, а не во дискотека. Искрено посакуваме во новата година да одржиме и неколку концерти надвор од границите на Македонија, рекоа Стефан и Мартин на прес-конференцијата во Битола.

Next Time кон крајот на овој месец (неофицијално на 25-ти декември) ќе одржат целовечерен концерт во Скопје.
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 10:50 pm

Tie sto se od Bitola imaat golema privilegija Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 485240
Ocekuvame sliki i videa Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 861476
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4423
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 6:38 am

Супер за Битолчани!!!Лолзз..бе за концертов не можат да го направат на 26 сабота е,а 25 петок не бива некако..али сепак нема везе важно е да има концерт!!! Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 861476
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 11:35 am

Да не испадна лоша ама мене ми е мило шо ќе биде петок. 
Петок близначињата, во сабота лудаците. Вљубен Совршен крај на годината.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4423
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 12:13 pm

Абе види Маца дане ме сфати ти погрешно Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 828789Сепак оваа е концерт и сигурно ќе имаа фанови од други градови,сепак сабота е викенд и е подобро.Но сепак ако Мартин4е и Стеф4е одлучиле да биде на 25 петок така нека биде јас немам ништо против.само така си кажав.Најважно од се е да има концерт! Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 485240
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 1:27 pm

Само ќе ве замолам да се придржувате на темава т.е. Некст Тајм во Битола за Нова година...

Сите што ќе одите ви посакувам да си помините наајубаво и овој дочек на Нoва година да ви биде еден од најубавите.(што и не се сомневам Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 485240 )

_________________
Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4423
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 3:09 pm

Ок...нема да правам повеќе оф Топик!извини Мони Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 828789
Вратете се на почетокот Go down
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4164
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 7:31 pm

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 753968 Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 753968 edvaj 4ekamm....super ke pominime Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 542488
Вратете се на почетокот Go down
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4215
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 9:40 pm

I jas edvaj cekammm!!!:D
Ziveam za toj den... NovaGodina so nexTime!!! <3
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeНед Дек 06, 2009 11:14 am

Лелееееееее и јас едвај чекаааааааааам!!!! Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 494158Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 494158
Вратете се на почетокот Go down
mime
<3 симпатичните бушавковци
mime

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 42
Поени : 4109
Репутација : 4
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeПон Јан 04, 2010 11:52 am

Преубо беше...најдобра нова година до сега...не можеше да биди посовршена :) нормално....Некст Тајм кога се...како може поинаку Панк Забава Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeПон Јан 04, 2010 1:13 pm

Дајте некоја слика да видиме... Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 485240

_________________
Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
??????
Гостин
avatar


Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeВто Јан 05, 2010 4:03 pm

И ја од некоју страну беше мал дел на концерт, благодарение на Леа и Теа али не сумњам дека е било најубаво ставете некоју слику! Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 372809
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeВто Јан 05, 2010 4:55 pm


_________________
Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeВто Јан 05, 2010 5:44 pm

Кате напиша:

Таткото на Стефан и Филип? Мала грешка направи репортерката... ?

_________________
Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
mime
<3 симпатичните бушавковци
mime

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 42
Поени : 4109
Репутација : 4
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeВто Јан 05, 2010 5:57 pm

јас ги немам сликите в компјутер....не беше мој апаратот со кој сликавме...ама ако ги земам ке ги ставам одма... =]
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeВто Јан 05, 2010 8:16 pm

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 22036132579190903613580


Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 22036132579170903113580


Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 22036132579198903813580


Сликиве се малку..затоа шо не ми испаднаа баш најубави..матни се..ама не е многу страшно ЈазикNext Time за Нова Година на плоштадот во Битола URL%5D

_________________
Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
mime
<3 симпатичните бушавковци
mime

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 42
Поени : 4109
Репутација : 4
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeСре Јан 06, 2010 1:30 pm

[img]Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 1073664.th[/img]

[img]Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 1073666.th[/img]

[img]Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 1073678.th[/img]

[img]Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 1073682.th[/img]

[img]Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 1073703.th[/img]

[img]Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 1073690.th[/img]

[img]Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 1073729.th[/img]

[img]Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 20371131624139123613867.th[/img]


Ете и од мене неколку....извинете шо се матни...и некои не се ни свртени ама набрзина ги ставав....
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4423
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeСре Јан 06, 2010 7:57 pm

Сликиве се пркрасни!фала што ги ставивте Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 861476
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 10:27 am

Фала за сликите :)
Мило ми е што сте си поминале убаво ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Te@

Te@

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 119
Поени : 4164
Репутација : 7
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Bitola

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 6:25 pm

jas ne mozam da gi stavam ..premnogu mi ko4i forumov..pa toj sto me ima na facebook mozi da vidi :)
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4788
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeНед Јан 10, 2010 1:34 am

prekrasni se slikive i milo mi e sto ste si pominale ubavo vo drustvo so martin4e i stef4e
Вратете се на почетокот Go down
Simona:)

Simona:)

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 12
Поени : 3745
Репутација : 0
Registration date : 2010-01-11
Age : 27
Локација : Kumanovo

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeПон Јан 11, 2010 12:51 am

Ллелелелле колку најмногу сакав да сум таа вечер во Битола... Штета што не бев... Сепак фала и од мене за сликите... Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола 683645
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4423
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeПон Јан 11, 2010 12:20 pm

Еј да не има некој снимано!кај шо пееле?оти ја барав на you tube неможев нишо да најдам!само нешо со огномет они кај шо велат "Среќна Нова година" и тоа!ај ако имате некој снимано ве молам дај ставете да видиме како било таму!
Вратете се на почетокот Go down
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4092
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 4:31 pm

ej a ima Klipicinja nekoj??
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола   Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time за Нова Година на плоштадот во Битола
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | Music | Rock, Punk, Alternative | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum