Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Естрадата во нова хуманитарна мисија

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Естрадата во нова хуманитарна мисија Empty
ПишувањеПредмет: Естрадата во нова хуманитарна мисија   Естрадата во нова хуманитарна мисија I_icon_minitimeВто Дек 08, 2009 8:15 pm

Естрадата во нова хуманитарна мисија CB11D72131441646892055E68EB6F08F

На 14-ти декември во спортската сала Јасмин во Кавадарци ќе се одржи хуманитарен музички хепенинг, наменет за спас на животот на 11-годишниот Емил Новески, кој итно мора да замине на трансплантација на коскена срж во Германија.

За жал, државата не го покрива неговото лекување, а неговите родители, кои и самите се во тешка економска состојба, не се во можност да покријат ниту дел од лекувањето. Затоа се приморани да бараат помош од добрите и хумани луѓе во Македонија.

Кај Емил, кој моментално се наоѓа на детската клиника за онкологија, добил рецидив на болеста Leucosis Acutna Myeloica (леукемија), и ако во многу брзо време не оди на операција, исходот би можел да биде многу трагичен и лош.

Естрадата повторно, по којзнае кој пат, ќе ја обави должноста на дрзавата, и ќе пее за спас на животот на уште едно дете, за да притоа се соберат што повеке парични средства, кои би му овозможиле да отиде на операција.

На концертот ке настапат голе дел од македонските пеачи: Кристина Арнаудова, Александра Пилева, Next Time, Бени, Дани, Елвир Мекиќ, Влатко Илиевски, Роберт Билбилов, Ѓоко Танески, Тамара, Паркети, Влатко Лозаноски, Гоце Арнаудов, Александар Тарабунов, Мишко Крстевски, Игор Узунов, Софија Манева, Јован Радњански, Журнал, Наташа Малинкова, Дарко Илиевски, Димитар Андоновски, Цветанка Глигорова, Зоран Џорлев, Наде Талеска, Маја Вукиќевиќ, Ленче и Горан Кукиќ, Зоки Дамјанов, Марјан Коцев и Ани Малинкова.
Манифестацијата ќе ја води Лила Филиповска.

Настанот ќе започне во 20 часот и се очекува телетон во живо, на некоја од македонските национални телевизии, но организаторите немаат дефинитивна потврда.

Еве ги и броевите за донација:

070 143 115

077 143 500

_________________
Естрадата во нова хуманитарна мисија Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5314
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Естрадата во нова хуманитарна мисија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во нова хуманитарна мисија   Естрадата во нова хуманитарна мисија I_icon_minitimeВто Дек 08, 2009 8:47 pm

Опа и моите дечки таму. ;]
Дефинитивно сум ептен горда што се вклучуваат во вакви акции и браќата и моите дечки. Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
*СоФи

*СоФи

Пол : Female
Хороскоп : Aries
Број на мислења : 12
Поени : 3781
Репутација : 0
Registration date : 2009-12-12
Age : 24
Локација : HouM

Естрадата во нова хуманитарна мисија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во нова хуманитарна мисија   Естрадата во нова хуманитарна мисија I_icon_minitimeСаб Дек 12, 2009 11:21 pm

macaparket напиша:
Опа и моите дечки таму. Естрадата во нова хуманитарна мисија 34479
Дефинитивно сум ептен горда што се вклучуваат во вакви акции и браќата и моите дечки. Естрадата во нова хуманитарна мисија 663944

Супер се! Браво! Само така нека продолжат! Естрадата во нова хуманитарна мисија 494158
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content




Естрадата во нова хуманитарна мисија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во нова хуманитарна мисија   Естрадата во нова хуманитарна мисија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Естрадата во нова хуманитарна мисија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum