Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Декември

Go down 
АвторПорака
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 5146
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Декември   Декември I_icon_minitimeСре Дек 09, 2009 9:48 pm

Декември

И еве го повторно ме следи
На тебе потсеќа овој декември
Стапките во снегот
И твоите чекори кон мене
Опиени од тоа наше убаво време.

Во декември ти ми доаѓаш
Во декември ме заведуваш
И топол поглед добивам
И се топи знам
Ех да можам декември да го замрзнам!

Мастилово во срцево се троши
Треба време за се да се стопи
И ова писмо го пишувам
Го гледам и го кинам
На крајот од денот по тебе копнеам и гинам!

Во декември ти ми доаѓаш
Во декември ме заведуваш
И топол поглед добивам
И се се топи знам
Ех да можам декември да го замрзнам!

Зима и ти
Ладно е но знам
Без тебе и декември
Не постојам!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Еленче

Еленче

Број на мислења : 106
Поени : 4006
Репутација : 15
Registration date : 2009-03-21

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitimeСре Дек 09, 2009 9:55 pm

Песнава е преубава дефинитивно им фалеше ваква рок балада...Секоја чест...Ги обожавааам...<3
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4263
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 6:30 am

Wow значи немам заборови да опишам колку е убава песнава!!!
Маца фала ти за текстот!
Декември 861476


Последната промена е направена од Zor4e на Чет Aвг 19, 2010 5:42 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
anabanana

anabanana

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 33
Поени : 3894
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-26
Age : 27
Локација : hereigoagain...

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 8:38 pm

Блaгодaрaм зa текстот! Преубaв е Декември 260302
Вратете се на почетокот Go down
Next Time

Next Time

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 23
Поени : 3613
Репутација : -8
Registration date : 2009-12-26
Age : 24
Локација : Skopje

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitimeСаб Дек 26, 2009 9:20 am

Pesnavaaaaaaaaaaa eee najubavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:))<3<3 Ve SaKaM Mnoguuu<3
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Декември
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum