Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Бекстејџ и Next Time заедно посилни!

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Empty
ПишувањеПредмет: Бекстејџ и Next Time заедно посилни!   Бекстејџ и Next Time заедно посилни! I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 9:43 pm

Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Nekst_16

Успешната соработка помеѓу естрадниот магазин Бекстејџ и најдоброто домашно дуо Некст тајм продолжува и понатаму. Откако евровизиските момци Стефан и Мартин беа заштитни лица и дел од кампањата една година Бекстејџ заедно со уште многу други фаци од јавниот живот во нашата земја, го најавуваат својот прв голем солистички концерт во Универзаланата сала. Истиот како што најавивме ќе се оддржи во македонската метропола на 25 декември.
Некст тајм и Бекстејџ и официјално потпишаа нов договор за ексклузивна соработка и токму Телевизија Сител ке биде медиумски покровител на концертот. На момците од Некст Тајм им посакуваме успешен концерт, а на нашите гледачи им ветуваме одлични прилози и репортажи од посдготовките и самиот концерт.

_________________
Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4432
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бекстејџ и Next Time заедно посилни!   Бекстејџ и Next Time заедно посилни! I_icon_minitimeПет Дек 11, 2009 6:40 am

Yesss...Соработка со најдобриот естраден магазин бекстејџ!!Супер ќе биде...И ова ми се допаѓа со репортажите и подготвокитее!!
Се надевам дека ќе имаат и пренос на тв сител од концертот!
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бекстејџ и Next Time заедно посилни!   Бекстејџ и Next Time заедно посилни! I_icon_minitimeПет Дек 11, 2009 6:52 pm

Пред првииот голем концерт на 25-ти декември во Универзалната сала, "Некст тајм" не изненадуваат и со нов сингл.

Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Nekst_17
Мартин и Стефан овој пат пејат за нивниот омилен месец "Декември", како што е насловена песната. Топла и зимска, романтична и со вистинска приказна, ја опишуваат близнаците својата нова песна.
Автори на песната се Мартин и Стефан, а снимена е во студиото на Кристијан Габровски. Синглот веќе полека станува радиски хит, а верните фанови на "Некст тајм" премиерно во живо ќе ја слушнат на концертот на 25-ти.
Од тимот на Некст тајм не известија дека за концертот веќе постои голем интерес, а најавени се и фанови од уште неколку Балкански земји.
Мартин и Стефан веќе извесен период напорно вежбаат во просториите на Младинскиот Културен Центар. Заедно со нив за концерт се подготвуваат и членовите на придружниот бенд кој ги следеше на настапот на Евросонг во Москва, засилен со искусните Сашко Николовски на клавијатури , гитаристот Диме како и придружните вокали.


За подвлеченото знаеме... Бекстејџ и Next Time заедно посилни! 72521
А за болдираното... интересно ако е точно.

_________________
Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4432
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бекстејџ и Next Time заедно посилни!   Бекстејџ и Next Time заедно посилни! I_icon_minitimeПет Дек 11, 2009 8:31 pm

Хм...ставрно ова интересно за фановиве од неколку балкански земји!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Бекстејџ и Next Time заедно посилни! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бекстејџ и Next Time заедно посилни!   Бекстејџ и Next Time заедно посилни! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Бекстејџ и Next Time заедно посилни!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum