Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Хуманитарна журка во Хард Рок

Go down 
АвторПорака
Zorana

Zorana

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 63
Поени : 4056
Репутација : 5
Registration date : 2009-05-15
Age : 25
Локација : Skopje

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeЧет Дек 17, 2009 8:43 am

Хуманитарна журка во Хард Рок Amerikan-huma1

Студентите на Универзитетот Американ Колеџ од Скопје, во петок, 18.12.2009 година, со почеток во 21 часот во клубот "Хард Рок" ќе организираат голема хуманитарна забава за помош на три детски клиники.

Хуманитарната акција под слоганот "ПОДАРЕТЕ НЕБО ЗА НАСМЕВКА" има за цел собирање финансиски средства и донирање на медицинска опрема за потребите на Клиниката за детски болести при клиничкиот центар во Скопје, Институтот за белодробни заболувања кај децата во Козле и Клиниката за ортопедски болести во Скопје.

Се работи за сума од околу 10.000 евра која што Американ Колеџ ќе ја донира за помош во лекувањето и разубавување на секојдневието на овие деца.

Настанот ќе има богата и интересна музичко - забавна содржина каде што сите присутни ќе имаат можност да помогнат во собирањето на финансиски средства за помош во лекувањето на овие деца.

На самиот настан ќе земат учество и наши познати јавни личности како Некст Тајм, Бојана, Андријана Јаневска, Паркети, Roger Brothers, Тарабунов, Белов, кои преку аукција на свои вредни предмети и облека ќе учествуваат во оваа акција. Настанот ќе го води Лила Филиповска.

Универзитетот Американ Колеџ, отвори и телефонски линии на сите мобилни оператори: 070143 108, 075 143 800 и 077 143 111 на кои сите хумани граѓани со јавување или преку СМС порака ќе можат да донираат 100 денари за помош.

Со секоја влезница за забавата се донираат 200 денари за помош на 3-те детски клиники.


Извор: http://www.zazabava.com/content/view/8280/64/
П.С. Едитирано од Кате :)
Вратете се на почетокот Go down
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4092
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeЧет Дек 17, 2009 2:07 pm

idemeeee!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeЧет Дек 17, 2009 3:00 pm

Што бара ова во Видео Галерија? Ова би требало да стои во новости и затоа ќе ја префрлам таму темава! А за друг пат внимавајте каде и како ги отварате вашите теми...

_________________
Хуманитарна журка во Хард Рок Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeЧет Дек 17, 2009 10:37 pm

Odime! Хуманитарна журка во Хард Рок 485240
Вратете се на почетокот Go down
Еленче

Еленче

Број на мислења : 106
Поени : 4166
Репутација : 15
Registration date : 2009-03-21

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 10:40 am

Уф дефинитивно одиме ова не се пропушта...:)
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeПет Дек 18, 2009 6:38 pm

Ајде, убав помин Намигнува Знаете шо чекаме од вас Јазик

_________________
Хуманитарна журка во Хард Рок Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Еленче

Еленче

Број на мислења : 106
Поени : 4166
Репутација : 15
Registration date : 2009-03-21

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeСаб Дек 19, 2009 2:01 am

Повелете линкови Хуманитарна журка во Хард Рок 726846

https://www.youtube.com/watch?v=SbIpUzIn-JY

https://www.youtube.com/watch?v=nIZIeUPPQD0


само 2 песни ама вредеше
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4423
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeСаб Дек 19, 2009 9:54 am

Wow!!! Прекрасно !!! Хуманитарна журка во Хард Рок 861476
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeСаб Дек 19, 2009 8:18 pm

Abe peea Parketi? :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeНед Дек 20, 2009 5:52 pm

Bea tamu ali nie ne ostanavme da go docekame da peat...ne se sekiraj gi pozdravivme od tebe Хуманитарна журка во Хард Рок 485240
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeНед Дек 20, 2009 5:54 pm

Хуманитарна журка во Хард Рок Dsc02354o
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeПон Дек 21, 2009 11:24 pm

Еленче напиша:
Повелете линкови Хуманитарна журка во Хард Рок 726846

https://www.youtube.com/watch?v=SbIpUzIn-JY

https://www.youtube.com/watch?v=nIZIeUPPQD0


само 2 песни ама вредеше

Еве и моето видео:

https://www.youtube.com/watch?v=gNquf6Fl2tg

Да, да супер беше Хуманитарна журка во Хард Рок 494158

_________________
Хуманитарна журка во Хард Рок Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeВто Дек 22, 2009 4:44 pm

Super se site videa...prekrasno si pominavme Хуманитарна журка во Хард Рок 485240
Вратете се на почетокот Go down
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4092
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitimeСре Дек 23, 2009 8:06 pm

Хуманитарна журка во Хард Рок Img2110g

Хуманитарна журка во Хард Рок Img2111z
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Хуманитарна журка во Хард Рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хуманитарна журка во Хард Рок   Хуманитарна журка во Хард Рок I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Хуманитарна журка во Хард Рок
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum