Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 3:01 pm

Во сабота и недела, нашите евровизиски претставници "Некст тајм" ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане", песната со која ќе ја претставуваат Македонија на првото полуфинале во Москва на 12 мај.

Режисерот Јован Јованов е во потрага по интересни локации низ Скопје кои ќе ја збогатат интересната приказна во која ќе глумат браќата близнаци Мартин и Стефан.

Песната која не претрпе многу измени во аранжманот е веќе снимена во нова македонска, во англиска и во српска верзија. Агендата за промотивната турнеја на Мартин и на Стефан е веќе полна. Во план се Бугарија, Србија, Босна, Албанија и Швајцарија.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 4172
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 3:08 pm

лелееее луѓе ве молам, ако некој дознае кај ќе се снима спотов да ми каже ве молаааааааааааааам... Некст Тајм ве сакам најмногуууууу...
Вратете се на почетокот Go down
Mariela

Mariela

Пол : Female
Број на мислења : 1
Поени : 4020
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 2:49 am

abe vo sabota nadvor od skopje a vo nedela t.c.Soravia
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 9:15 am

А не се знае точно каде надвор од Скопје?

_________________
Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Maca J

avatar

Број на мислења : 15
Поени : 4056
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 5:40 pm

a od kolku da ne znaete u soravija??? pls kazete
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 11:15 pm

А може едно прашање, каде точно се наоѓа т.ц. Соравија....?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeНед Мар 29, 2009 9:52 am

Katerina напиша:
А може едно прашање, каде точно се наоѓа т.ц. Соравија....?

Мислам дека се наоѓа некаде кај ГТЦ... Ако грешам поправете ме.
Neutral

_________________
Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4354
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeНед Мар 29, 2009 11:45 am

Simona* напиша:
Katerina напиша:
А може едно прашање, каде точно се наоѓа т.ц. Соравија....?

Мислам дека се наоѓа некаде кај ГТЦ... Ако грешам поправете ме.
Neutral

Да да кај ГТЦ е..т.е може да влезеш у ГТЦ внатре,на приземје и на крајот се наоѓа влезот ќе видиш, има излози од Miss Sixty,i Energy..pozz Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
Sara

Sara

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 6
Поени : 4013
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-16
Age : 23
Локација : Kicevo

Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitimeСаб Апр 18, 2009 6:26 pm

Super e spotot od Nesto sto ke ostane Забава
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"   Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане" I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мартин и Стефан ќе снимаат спот за "Нешто што ќе остане"
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum