Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година

Go down 
АвторПорака
Zorana

Zorana

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 63
Поени : 4059
Репутација : 5
Registration date : 2009-05-15
Age : 25
Локација : Skopje

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 7:46 pm

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 24697yc
Стефан и Мартин се одбрани за Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година

Објавено на профилот на Некст Тајм на facebook
https://www.facebook.com/#/profile.php?id=1369543535&ref=
Вратете се на почетокот Go down
mime
<3 симпатичните бушавковци
mime

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 42
Поени : 4112
Репутација : 4
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 8:47 pm

нормално дека се...најдобри се и најубави... ;] Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
mima
Мима <3 Некст Тајм
mima

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 52
Поени : 4112
Репутација : 2
Registration date : 2009-04-30
Age : 24
Локација : Скопје

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 8:50 pm

Јеиии.!!
Искрено не се ни сомневав..!!
Најдобри се најубави се и се наии..!! се разбира ддека ќе ги изберат :) cheers
Вратете се на почетокот Go down
Kristina
<3 Стефан <3
Kristina

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 79
Поени : 4131
Репутација : 0
Registration date : 2009-07-09
Age : 24
Локација : kumanovo

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 9:00 pm

Superrr:)))) sekako deka se najdobri i najubavi Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 663944
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4426
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 9:06 pm

Бравоооооооооооооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 753968 Навистина заслужијаааааааа да бидат НАЈмомчиња за 2009 година!Затоа што навистина ја облежа 2009-та со многуте настапи,победи,евровизија,и големиот КОНЦЕРТ!
Браво бе дечки!!!
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 753968
Од мене голема благодарност до сите оние што гласаа за НЕКСТ ТАЈМ!
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 9:11 pm

Браво за нив и браво за сите нас кои гласавме за нив.
Навистина заслужено!
И многу се радувам што и двајцата ја добија наградата, а не само еден од нив.
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 72521

_________________
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4430
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 10:14 pm

Браво дечки неам зборови...
Дефинитивно заслужена победа по сите успеси на НТ годинава...БРАВО Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 485240 Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 663944
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 10:15 pm

Уште една заслужена победа за Некст Тајм и уште една успешно завршена мисија на нас фановите...браво, секоја чест cheers

_________________
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 10:33 pm

Честитооо за нив.. Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 72521 Заслужија Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 753968 Баш ми кејф шо се и двајцата НАЈмомчиња..

_________________
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
NextTimeFan

NextTimeFan

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 1
Поени : 3764
Репутација : 0
Registration date : 2009-12-12
Age : 25
Локација : Prilep, Macedonia

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 11:40 pm

yesss gi sakam najmn THE BEST ONES!!!
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3976
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 25
Локација : Stip

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeСаб Јан 23, 2010 10:19 pm

Јејејеје Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 753968 СУПЕЕЕЕР Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 34479
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeСаб Јан 23, 2010 11:24 pm

Еве ги најмомчињата :D

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 19945_1324549322365_1489838914_30868070_804570_n

_________________
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4426
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeНед Јан 24, 2010 12:26 pm

Wow!Еј колку се само убави на сликава! Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година 663944
Вратете се на почетокот Go down
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4095
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeНед Јан 24, 2010 1:44 pm

pa taka e najdobrite sekogash na vrvot! :):)
a da ne znae nekoj neshto da ne ima u novata Taa..ili ke ima..ili neshto? :0
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeНед Јан 24, 2010 3:56 pm

Во бројот од јануари има една страна за концертот.. А сега во тој од февруари би требало да има за наградава.

_________________
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeПон Јан 25, 2010 12:22 am

Next Time со уште една награда…

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година DC6E37501FF6634C937043C1A239F890

Како и секоја година, така и оваа, списанието ТАА, од неодамна именувано како ТАА&ТОЈ избираше најмомче, информираат фановите на Next Time. Номинирани за таа награда беа: Влатко Лозановски, Ламбе Алабаковски, Александар Тарабунов, Мартин Филиповски, Стефан Филиповски, Тони Зен, Слаткар, Влатко Гроздановски и Жарко Димитриоски.

По едномесечно гласање преку e-mail и СМС-пораки читателите одлучија наградата да им припадне на Мартин и Стефан Филиповски.

Инаку манифестацијата се одржува по седми пат, а до сега наградени беа: Тоше Проески, манекенот Ивица Смилковски, Адриан Гаџа, Ламбе, Петар Ѓошев и Александар Белов.

Во просториите на Нампрес им беше доделена наградата на овогодинешните НАЈмомчиња.

Извор: МММ

_________________________________________________________________________________________________________________

Next Time got one more award

This year, like years before the magazine "TAA" was choosing Boy Of The Year 2009. Vlatko Lozanovski, Lambe Alabakovski, Aleksandar Tarabunov, Martin Filipovski, Stefan Filipovski, Toni Zen, Slatkar, Vlatko Grozdanovski and Zarko Dimitriovski were also nominated for the award Boy Of The Year 2009.

After one month voting by e-mail and SMS the readers of the magazine decided to give the award to Martin and Stefan Filipovski.

This manifestation is being held for seventh time and Tose Proeski, the model Ivica Smilkovski, Adrian Gaxha, Lambe, Petar Gosev and Aleksandar Belov were also awarded before.

The award was given to the Boys Of The Year at the premises od Nampress.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeВто Јан 26, 2010 1:50 am

СПОРЕД ТАА&ТОЈ

Мартин и Стефан најмомчиња

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година B4D4B5D3684F574597C34F64A5D8F802Во
списокот награди близначкото рок дуо Некст тајм деновиве додаде уште
една. Овојпат во прашање е признанието за Најмомче на годината на
списанието ТАА&ТОЈ, која со оглед на тоа дека Мартин и Стефан се
близнаци ја добиваат и двајцата. Годинава во конкуренција по наградата
на манифестацијата, што се одржува по седми пат, покрај победниците се
најдоа и Влатко Лозаноски, Ламбе Алабакоски, Александар Тарабунов, Тони
Зен, Слаткар, Влатко Гроздановски и Жарко Димитриоски. Одлуката кому да
му припадне блескавата титула традиционално ја донесоа читателите на
списанието, кои беа дел од едномесечното гласање.
Досега титулата Најмомче ја имаат понесено Тоше Проески, манекенот
Ивица Смилковски, Адријан Гаџа, Ламбе Алабакоски, Петар Ѓошев и
Александар Белов.
http://vecer.com.mk/?ItemID=71269A2FC1D2A441BB3AD10B05171C16

_________________
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeВто Јан 26, 2010 11:21 pm

Мартин и Стефан - НАЈмомчиња на година според магазинот ТАА

Понеделник, 01.25.2010

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година TaaМартин
и Стефан од дуото "Некст тајм" ја добија наградата за Најмомче на
годината, што поп осми пат го организираше тинејџерското списание
ТАА&ТОЈ.


Овој пат беа номинирани Влатко Илиевски, Влатко Гроздановски, Влатко
Лозановски, Александар Тарабунов, Слаткар, Ламбе Алабаковски, Тони Зен,
Жарко Димитриоски и браќата Стефан и Мартин Филиповски.

Момците од "Некст тајм" според бројот на гласови далеку ги надминаа
своите "конкуренти" и заедно ја освоија наградата за ТАА НАЈмомче за
2009 година. Двајцата како свој најголем успех минатата година го
издвоија настапот на Евровизија во Москва и големиот и прв концерт пред
преполната Универзална сала, што според нив е причина да ја освојат
оваа награда.

http://backstage.com.mk/daily/martin-i-stefan-najmomchinja-na-godina-spored-magazinot-taa

______________________________________________________________________________________________________________

Next Time got one more award

This year, like years before the magazine "TAA" was choosing Boy Of The Year 2009. Vlatko Lozanovski, Lambe Alabakovski, Aleksandar Tarabunov, Martin Filipovski, Stefan Filipovski, Toni Zen, Slatkar, Vlatko Grozdanovski and Zarko Dimitriovski were also nominated for the award Boy Of The Year 2009.

After one month voting by e-mail and SMS the readers of the magazine decided to give the award to Martin and Stefan Filipovski.

This manifestation is being held for seventh time and Tose Proeski, the model Ivica Smilkovski, Adrian Gaxha, Lambe, Petar Gosev and Aleksandar Belov were also awarded before.

The award was given to the Boys Of The Year at the premises od Nampress.

_________________
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Ilovenexttime


Последната промена е направена од Леа на Саб Мар 13, 2010 12:22 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeЧет Фед 11, 2010 8:57 am

„Некст тајм“ - нај­мом­чи­ња за 2009 го­ди­на!
12:00 | 22.01.2010 | Автор: ШпицБлиз­на­ци­те од „Некст тајм“ Сте­фан и Мар­тин Фи­ли­пов­ски се
прог­ла­се­ни за нај­мом­чи­ња на го­ди­на­та, во из­бо­рот што по
ос­ми пат го ор­га­ни­зи­ра­ше ти­неј­џер­ско­то спи­са­ние „Таа и
тој“, а за кои гла­саа чи­та­те­ли­те.

Овој пат беа но­ми­ни­ра­ни и пе­ја­чи­те Вла­тко Или­ев­ски, Вла­тко
Ло­за­нов­ски, Але­ксан­дар Та­ра­бу­нов, Сла­ткар, Лам­бе
Ала­ба­ков­ски, То­ни Зен, фуд­ба­ле­рот Вла­тко Гроз­да­нов­ски и
ТВ-во­ди­те­лот Жар­ко Ди­ми­три­о­ски, но бра­ќа­та спо­ред бро­јот на
гла­со­ви да­ле­ку ги над­ми­наа сво­и­те „кон­ку­рен­ти“ и за­ед­но ја
осво­и­ја на­гра­да­та.

Двај­ца­та ка­ко свој нај­го­лем ус­пех го изд­во­и­ја на­ста­пот на
Евро­ви­зи­ја во Мос­ква со пес­на­та „Не­што што ќе оста­не“ и
пр­ви­от го­лем кон­церт во пол­на­та Уни­вер­зал­на са­ла на 25
де­кем­ври ми­на­та­та го­ди­на - спо­ред нив при­чи­на да ја осво­јат
оваа на­гра­да.

Спи­са­ни­е­то „Таа“ пред два де­на од Фан-клу­бот на То­ше Про­е­ски
до­би бла­го­дар­ни­ца „За за­чу­ву­ва­ње на спо­ме­нот на То­ше“.

www.spic.com.mk

_________________
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Nate

Nate

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 10
Поени : 3681
Репутација : -5
Registration date : 2010-03-14
Age : 24
Локација : Skopje

Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitimeНед Мар 14, 2010 7:44 pm

Mnogu Jasnooo dekaa Se Momci na Godinata..ne samo ovaa tuka i sekoja naredna ke bidat!:)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година   Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time - Таа&Тој Најмомчиња за 2009 година
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum