Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Рамо за плачење

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4053
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Рамо за плачење   Пет Мар 26, 2010 2:45 pm

РАМО ЗА ПЛАЧЕЊЕ

Не сакам да бидеш ти дел од моите спомени,
не сакам да бидеш ти само мое минато.
Земи или остави по кој пат ќе одиш ти,
сама одлучи!

Сега те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.
Те теши некој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

За мене ќе ти кажат се,
некој ќе те излаже,
и можеби ќе успее да допре до тебе.
Земи или остави по кој пат ќе одиш ти,
сама одлучи!

Сега те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.
Те теши некој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

Никој нема да те сака како мене,
Не го губи твојот сјај во очите!

Те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.

Те теши некој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4312
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Пет Мар 26, 2010 6:44 pm

значи не можеше подобро..пренајубаааа е..бравоо
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 190
Поени : 3820
Репутација : 14
Registration date : 2009-05-16
Age : 25
Локација : Canada

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Пет Мар 26, 2010 7:45 pm

Преубава песна.Браво Панк
Вратете се на почетокот Go down
simoncusx3stefan

simoncusx3stefan

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 9
Поени : 3360
Репутација : -1
Registration date : 2010-01-20
Age : 24
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Пет Мар 26, 2010 11:16 pm

ллеллеле пренајубава е песнава а и спотов...али најубаво беше и вчера напромоцијата...=)


I <3 Next Time
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3603
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 24
Локација : Stip

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Пет Мар 26, 2010 11:19 pm

Најубава песнаааа Тенкс Зорче
Вратете се на почетокот Go down
aneto

aneto

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 6
Поени : 3317
Репутација : 1
Registration date : 2010-03-02
Age : 26
Локација : skopje

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Саб Мар 27, 2010 1:29 am

супер е песнава многу ми се допаѓа
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4053
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Саб Мар 27, 2010 9:34 am

Прекрасна е песната преубава е а и спотот исто така!Браво за Некст Тајм,и Браво за авторите!
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5068
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Саб Мар 27, 2010 8:34 pm

Песнава е врв! Музика

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
mima
Мима <3 Некст Тајм
mima

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 52
Поени : 3739
Репутација : 2
Registration date : 2009-04-30
Age : 23
Локација : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Нед Мар 28, 2010 1:04 am

Песнава е ВРВ!! сигурно ќе биде ГОЛЕМ хит :)!!
Браво за некст тајм !! cheers
Вратете се на почетокот Go down
leto

leto

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 5
Поени : 3290
Репутација : 1
Registration date : 2010-03-28
Age : 25
Локација : bt

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Нед Мар 28, 2010 4:04 am

Песнaтa е преубaвa...oсобено ми се допaѓa рефренот, a спотот е еден од нajдобрите до сегa ...брaво.
Вратете се на почетокот Go down
Tiana :]

Tiana :]

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 19
Поени : 3404
Репутација : -4
Registration date : 2009-12-30
Age : 22
Локација : skopje

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Нед Мар 28, 2010 11:06 am

Значи Песната е Преубава...Погаѓа во срце..Сигурно ќе стане Хит....Спотот е исто така многу убав.....емоционаленI love Next time :D
Next time ~ Forever
Вратете се на почетокот Go down
simoncusx3stefan

simoncusx3stefan

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 9
Поени : 3360
Репутација : -1
Registration date : 2010-01-20
Age : 24
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Нед Мар 28, 2010 8:45 pm

ееее луѓе ај ако некој го има спотот у пц нека ме адд на monja.love.rock-metal@hotmail.com за да ми го прати итно ми треба плс....=)
Вратете се на почетокот Go down
Mare <3 Next Time

Mare <3 Next Time

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 10
Поени : 3430
Репутација : -2
Registration date : 2009-12-16
Age : 25
Локација : Macedonia, Kocani

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Саб Апр 03, 2010 12:46 pm

najjjubava pesnaa
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 3750
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 32
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Пон Апр 05, 2010 5:36 pm

super se i pesnata i spotot
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4570
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Пон Дек 20, 2010 4:22 pm

Во изведба на Мартин thumb up


_________________

Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5068
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Пон Дек 20, 2010 9:08 pm

Кате напиша:
Во изведба на Мартин thumb up


Фантастично! thumbsup
Јас уште си стојам на тоа да направат една песна во која и Мартин ќе пее некој дел... OK

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4053
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Пон Дек 27, 2010 9:44 pm

Цитат :
Фантастично!
Јас уште си стојам на тоа да направат една песна во која и Мартин ќе пее некој дел...

Се согласувам со тебе Симона,Мартин има навистина убав глас,па би можеле да направат песна во која ќе пее само Мартин! И даа..прекрасна е изведбава прекрасно звучи :) :D
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   

Вратете се на почетокот Go down
 
Рамо за плачење
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum