Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција

Go down 
АвторПорака
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Empty
ПишувањеПредмет: Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција   Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 4:29 pm

Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција BC69F943D5FC5A4AA778F6E634CEEFC1

Рок дуото со штипскиот бизнисмен за кој ни открија само дека се вика Влатко, денеска тргнаа во Италија, каде што ќе посетат неколку градови. Мартин и Стефан ќе останат една недела и ќе се прошетаат низ Рим, Фиренца, Милано и Венеција. Таму ќе се сретнат со тимови кои се во организацијата на неколку познати фестивали, и ќе се обидат да склучат договори за настап на фестивалите.
- Штипскиот бизнисмен веќе две години интензивно ја следи кариерата на Мартин и на Стефан и самиот имаше желба да им помогне да се пробијат и надвор од нашите граници. Во Италија, каде што тој има контакти, има неколку фестивали за млади рок состави. Ќе носиме голем промотивен материјал со кој ќе претставиме "Некст тајм" низ цела Италија, и се надеваме дека ќе успееме да склучиме некој договор", ни рекоа од тимот на Мартин и на Стефан.
Близнаците до Италија ќе патуваат со автомобил, а по пат ќе ги посетат Србија и Хрватска каде што веќе имаат договорено учество на неколку тамошни фестивали. (А.Г.)

Извор-Вест
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција   Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 6:08 pm

Сигурна сум дека ќе бидат добро прифатени.
Ќе им покажат на Италијанците каква гордост имаме ние Превртува очи

_________________
Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Lafceto=)
Бушавото Лавченце<3СНT
Lafceto=)

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 9
Поени : 3757
Репутација : 0
Registration date : 2009-12-27
Age : 28
Локација : Ohrid

Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција   Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 6:19 pm

Желбата на Стефан и Мартин веќе започнува да се исполнува.Затоа да им посакаме ГОЛЕМАААААА СРЕЌА!!! И не се сомневам дека ќе се претастават добро како и секогаш,пошто се посебни и единствени...и бидејќи го имаат она нешто...:))))Таквото Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција 466883 ... Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција 753968
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3973
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 25
Локација : Stip

Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција   Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 9:45 pm

Го знам Влатко, тој постојано е со нив и ги подржува...тој ја организираше средбата со Некст тајм и фановите од Штип (и мн др настапи) Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција 485240 Се надевам дека ке им помогне да се пробијат во Италија и другите земји..И посакуваааааааааам мн срека и успех Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција 485240
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3973
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 25
Локација : Stip

Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција   Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција I_icon_minitimeПет Мај 14, 2010 8:38 pm

Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Img040jМартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Img041b


ИТАЛИЈАНСКА РОМАНТИКА СО НЕКСТ ТАЈМ

Минатиот месец,додека ТАА го славеше 15 роденден,Стефан и Мартин уживаа и патуваа низ Италија.(затоа и не беа на журката)

Тие работните обврски ги споија со задоволство, па покрај тоа што ги видоа Рим,Фиренца,Милано,Пиза...времето го искористија да видат како функционира музичката индустрија во светот, ама и живтот таму.

"Голем впечаток ни остави архитектурата на овие градови, едноставноста во функционирањето, нивната големина, а и големината на луѓето во нив!"

Во Фиренца имале уште едно доживување - фудбалскиот натпревар меѓу Фиорентина и Интер.

"Жестоко навивавме за Интер, и кога Ето даде гол, почнавме да се радуваме.Наеднаш навивачите на Фиорентина се пуштија накај нас и другите навивачи на Интер ама за среќа, обезбедувањето реагираше брзо."

Си замисливте ли желба фрлајки паричка во фонтаната де Треви во Рим?
Мартин:
"Да, секако дека си замислив, ама тешко да ми се оствари. Останува да се надевам!!!"
Стефан: "Замислив Желба, ама ја чувам за мене."

А ве збудалеа ли италијанките?
Мартин: "Ха, ха , ха уффф, возбуден се вратив, ама не заборавам на Македонија."
Стефан: "Италијанките се убави девојки, мегутоа нашето е подраго."
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција   Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мартин и Стефан една недела во Рим Милано Фиренца и Венеција
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum