Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time во Демир Хисар

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4432
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Next Time во Демир Хисар Empty
ПишувањеПредмет: Next Time во Демир Хисар   Next Time во Демир Хисар I_icon_minitimeПон Мај 03, 2010 6:32 am

Next Time во Демир Хисар AD8F00A7FE1F274EA818343CF6D60F96

Next Time Денот на трудот -ви мај го поминаа работно, т.е го прославија заедно со демирхисарци во нивниот Дом на културата. Салата беше преполна, до последното место.

Сите заедно ги пееја песните со Стефан и Мартин, а зачудувачки е тоа што од старо до младо сите на глас ја пееја Ја излези Ѓурѓо, што се должи на големото влијание на Next Time кај младата публика, која се повеќе има желба и интерес за учење на изворните македонски песни.

Next Time продолжуваат со своите активности, кои секако ќи имаат премногу за овој и за летниот период, за кои благовремено ќе ве известуваме!

Next Time во Демир Хисар B36506CD50F8CB46838B2771CD6F6077

Извор: http://mmm.com.mk/?ItemID=913E07C2630F614681E85F2C829ED5E1
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time во Демир Хисар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во Демир Хисар   Next Time во Демир Хисар I_icon_minitimeВто Мај 04, 2010 2:04 am

Настапот во Демир Хисар повеќе од успешен

Next Time во Демир Хисар A2D4876EB296014E83F766B706718527

Момците од Некст тајм изминатиов празничен викенд го поминаа работно и тоа во друштво на фановите од Демир Хисар. Мартин и Стефан имаа настап во тамошниот Дом на културата, што беше исполнет до последното место. Освен нивните хитови Стефан ја отпеа и омилената "Ја излези Ѓурѓо", гест кој беше проследен со овации. Публиката не криејќи го задоволството, речиси во еден глас заедно со него ја отпеа темата.
По Демир Хисар момците наскоро одат на нова дестинација, а веќе се договорени и дел од свирките што ќе следуваат во текот на летниот период.

Извор: http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=1D6A3004859CF94097AFCA5204F05765
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
 
Next Time во Демир Хисар
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum