Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Убава

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Убава   Чет Јун 24, 2010 3:20 pm

Ej убава, како убаво се смееш,
толку сигурна во себе..убава, но не за мене.

Убава, но што ми вреди кога празна си,
кога немаш ти љубов во себе,
нема да ме задржиш ти.

Ако убава си само, мислиш дека цел свет е твој..
Ти не вредиш во животот мој
Ако мислиш дека само слика мене ми е доволно,
само убава за мене од надвор.

Ти си убава, и само вљубена во себе.
Па кажи штo сакаш од мене,
немој да ми губиш време.

Убава, но што ми вреди кога празна си,
кога немаш ти љубов во себе,
нема да ме задржиш ти.

Ако убава си само, мислиш дека цел свет е твој..
Ти не вредиш во животот мој
Ако мислиш дека само слика мене ми е доволно,
само убава за мене од надвор.

Tи си убава, но не за мене..
убава со празно срце,
ладна душа не ми треба, не!

Ако убава си само, мислиш дека цел свет е твој..
Ти не вредиш во животот мој
Ако мислиш дека само слика мене ми е доволно,
само убава за мене од надвор.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4053
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Re: Убава   Чет Јун 24, 2010 7:15 pm

Како и секоја песна на Некст Тајм така и оваа!Преубава е дефинитивно!
Вратете се на почетокот Go down
anabanana

anabanana

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 33
Поени : 3684
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-26
Age : 27
Локација : hereigoagain...

ПишувањеПредмет: Re: Убава   Саб Јун 26, 2010 12:59 am

ja имa некоj песнaвa во mp3? гледaм нa МММ сеуште ja немa
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Убава   

Вратете се на почетокот Go down
 
Убава
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | www.sosblog.com
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum