Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Next Time снимија спот за Убава

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4731
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Next Time снимија спот за Убава   Сре Јун 30, 2010 1:03 pmИзминативе два дена, на неколку локации во градот, се снимаше спотот за новата песна на Next Time - Убава. Спотот кој е различен од досега реализираните, е снимам со апарат Canon од серијата Mark, со кој во последно време своите видео-спотови ги снимаат познатите светски музички имиња – стои во дописот кој ни го испрати менаџментот на Next Time.
Во спотот, освен Мартин и Стефан, се појавуваат и повеќе ликови, кои својата задача ја извршија на најпрофесионално ниво и покажаа дека приказната за убавина не секогаш е врзана со бројот на годините. Спотот е во режија на Владимир Митревски Ѓуле. Атмосферата ја доловуваат фотофрафиите...Песната Убава е дело на Лазар Цветкоски а текстот на Магдалена Цветкоска. Премиерното прикажување на овој спот се очекува пред поаѓањето на Мартин и Стефан за Белорусија и нивното учество на Славјански Базар, на концертот на евровизиските ѕвезди.


Извор: http://mmm.com.mk/?ItemID=10B41F19693F844FBB928CEA5D513320
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5064
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Чет Jул 01, 2010 12:49 am

ПРОМОЦИЈАТА ПРЕД СЛАВЈАНСКИ БАЗАР

Некст тајм снимија спот за УбаваНекст тајм во изминативе два дена на неколку локации низ Скопје го снимаа спотот за актуелната тема "Убава". Дознаваме финалниот производ, исто како и самата песна, ќе биде сосема поразличен од она што досега го имаат видено фановите на Мартин и Стефан. Спотот е снимен со врвна опрема, а во него освен близнаците се појавуваат и повеќе повозрасни лица кои својата задача, велат тие, ја завршиле максимално професионално и покажале дека убавината не секогаш е врзана со бројот на годините. "Убава" е дело на Лазар и Магдалена Цветкоски, а видеопарчето е во режија на Владимир Митревски - Ѓуле.
Премиерата се очекува за некој ден, односно пред заминувањето на Мартин и Стефан за Белорусија, каде што ќе учествуваат на фестивалот Славјански базар, и тоа на концертот на евровизиските ѕвезди.

Извор: http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=B46DE3C0A6E5824A95D7C8EEA722B544
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4566
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Чет Jул 01, 2010 2:15 pm

Видеоприказна за „Убава“ на „Некст тајм“

Во изминативе неколку денови, на неколку локации во Скопје се снимаше спотот за новата песна на „Некст тајм“, насловена „Убава“Спотот е различен од досега реализираните на поп рок-дуото, а го режираше Владимир Митревски-Ѓуле.

Сниман е со апарат „канон“ од серијата „марк“, со кој сé почесто снимаат и најпознатите светски музички имиња. Песната „Убава“ е дело на Лазар Цветкоски, додека текстот е на Магдалена Цветкоска. Премиерното прикажување на видеоприказната ќе биде пред поаѓањето на Мартин и Стефан за Белорусија, каде што ќе учествуваат на „Славјански базар“ на концертот на евровизиските учесници.

Извор: http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=71101042378&id=48&prilog=0&setIzdanie=22022
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3599
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 24
Локација : Stip

ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Пет Jул 02, 2010 2:56 pm

Убава на Некст Тајм со видео запис

Спотот на близнаците Мартин и Стефан е снимен со врвна опрема, а во него освен нив се појавуваат и повеќе повозрасни лица кои својата задача, велат тие, ја завршиле максимално професионално и покажале дека убавината не секогаш е врзана со бројот на годинитеНекст тајм на неколку локации низ Скопје го снимаа спотот за актуелната тема "Убава". Најавуваат производ сосема поразличен од она што досега го имаат видено нивните фанови. Спотот на близнаците Мартин и Стефан е снимен со врвна опрема, а во него освен нив се појавуваат и повеќе повозрасни лица кои својата задача, велат тие, ја завршиле максимално професионално и покажале дека убавината не секогаш е врзана со бројот на годините.
Насловот "Убава" е дело на Лазар и Магдалена Цветкоски, а видеозаписот го смисли Владимир Митревски - Ѓуле.
Премиерата се очекува за некој ден, односно пред заминувањето на Мартин и Стефан за Белорусија, каде што ќе учествуваат на фестивалот Славјански базар, и тоа на концертот на евровизиските ѕвезди.

Извор: http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=51705
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4049
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Нед Jул 04, 2010 3:34 pm

"Некст Тајм"снимија спот за "Убава"
Рок дуото "Некст тајм" снимија песна за новиот сингл "Убава", на неколку локации во Скопје. Од тимот на Мартин и на Стефан велат дека спотот е различен од досегашните нивни спотови, сниман е со апарат "Канон" од серијата "Марк", со кој во последно време своите видео спотови ги снимаат познатите светски музичари.
- Во спотот освен Мартин и Стефан , се појавуваат и неколку повозрасни личности, кои ја раскажуваат приказната на песната: убавината не е секогаш поврзана со бројот на годините", велат од тимот на "Некст тајм". Спотот е во режија на Владимир Митревски- Ѓуле. Песната ја напишаа Лазар Цветкоски и Магдалена Цветкоска.
Спотот ќе се промовира пред настапот на Мартин и на Стефан во Белорусија, на реномираниот фестивал "Славјански Базар" во Витебск. На фестивалот, "Некст тајм" ќе настапат на ревијалниот концерт на евровизиските звезди .

Извор: www.vest.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time снимија спот за Убава
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create a free blog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum