Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 NEXT TIME - Сакаме фудбал на плажа

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5064
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: NEXT TIME - Сакаме фудбал на плажа   Саб Jул 24, 2010 6:01 pm

Летово нашите настапи ќе траат до 20 август. На тој датум во Битола на локалитетот Хераклеја ќе го одржиме нашиот втор солистички концерт, инаку прв во тој град.Иако, професионално на сцената се само три години, близнаците Мартин и Стефан Филиповски или Next Time, зад себе имаат голем број успеси кои се вредни за почит. Во оваа прилика ќе ги споменеме: настапот на минатогодишниот избор за Песна на Евровизија како претставници на Македонија со песната „Нешто што ќе остане", освоеното второ место на фестивалот „Макфест" во Штип и деби албумот „ Next Time". Професионално пристапуваат кон работата и обврските. Како млади луѓе, тие се ведри, расположени за дружење и со задоволство одвојуваат време за контакти со своите обожаватели.

Во моментов сте актуелни со песната „Убава" за која веќе снимивте видео спот. Колку сте задоволни од двата продукта и со кого ги работевте?
Презадоволни сме. Со оглед на тоа што имаме повеќе демо песни од кој што биравме што да пуштиме, решивме тоа да биде песната „Убава". Лето е и секогаш се бараат подинамични песни. Убава е многу реална песна, има многу емоции, а и спотот излезе супер за оние кои ќе го разберат, хаха, зашто не би требало да има потешкотии во тоа. Песната и спотот ги работевме со истиот тим со кој ја правевме „Рамо за плачење" и спотот за неа.Песната и видео спотот се нешто различно од сè што досега сте работеле.
Нормално е тоа да сакаме да го смениме малку звукот, да се понуди и нешто поразлично на публиката. „Убава" е таква песна која што е со звук каков што не сме имале на нашиве простори. Сè е измешано и е комбиниран рок со поп, RNB и има малку електроника. Ова не значи дека ќе останеме на тој стил, зашто следната песна која што планираме да ја издадеме во септември или октомври ќе биде со наш препознатлив звук. Секогаш сме подготвени да експериментираме со звукот, околу линијата на кругот што се нарекува Рок.Летото е во полн ек. Дали тоа за Вас значи повеќе или помалку настапи?
Имаме доста настапи летово, меѓутоа сите тие ќе траат до 20 август. На тој датум во Битола на локалитетот Хераклеја ќе го одржиме нашиот втор солистички концерт, инаку прв во тој град. Ја покануваме цела Македонија да дојде на нашиот концерт за да слушнат убава македонска музика. По концертот следи одмор од 10-тина дена и се враќаме со настапи и подготовки за вториот албум.

Неодамна настапивте на фестивалот „Славјански базар" во Белорусија на вечерта насловена „Евровизиски ѕвезди". Какви впечатоци носите оттаму?
„Славјански базар" е уште едно големо искуство за нас. Пеевме пред 30 илјади народ на главниот плоштад во Витебск. Чувството не се опишува едноставно треба да сте на сцената и да почувствувате. Публиката не прифати искрено, бараа автограми и се сликавме. Дадовме интервју од кое дел се објави во нивните главни вести. Со Симона, нашата менаџерка, зборувавме дека со оглед на првичните преубави реакции во Белорусија, треба да се обидеме да се претставиме повеќе на тој пазар кој е огромен. Таму работите се одвиваа многу професионално. Уметниците имаат посебен третман и од организаторите и од публиката.Со што се претставивте на фестивалот?
Ги изведовме песните „Рамо за плачење" и „Нешто што ќе остане". Дел од евровизиската „Нешто што ќе остане" запеавме и на англиски јазик, со цел публиката да разбере дел од песната.

Кога, каде и со кого на одмор?
На одмор ќе одиме со најблиските. Сеуште не знаеме каде ќе одиме, меѓутоа сигурно ќе биде некаде надвор од нашата земја.

Каков одмор сакате? Активен или пасивен?
Комбинирано, хаха. Не сакаме многу да излегуваме по дискотеки да урламе и викаме. Едноставно одморот сакаме да биде одмор.

Кој повеќе плива од Вас двајца, а кој повеќе се сонча?
Двајцата најмногу сакаме фудбал на плажа, хаха.Дали може да им откриете на обожавателите кога ќе го објавите вториот албум?
Пред да одговориме би сакале да потенцираме дека во моментов напорно работиме и се подготвуваме за големиот концерт во Хераклеа, Битола. Потоа планираме да издадеме нова песна и малку да се затвориме за да го доработиме албумот на раат - темелно. Тој треба да излезе кон крајот на годинава или на почетокот на следната. За сите кои сакаат да дознаат и прочитаат повеќе информации за нас и нашата работа ја имаме нашата Интернет страница www.nexttimeband.com.

Извор: http://www.idividi.com.mk/zabava/Showbiz/616082/index.html
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Tiana :]

Tiana :]

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 19
Поени : 3400
Репутација : -4
Registration date : 2009-12-30
Age : 22
Локација : skopje

ПишувањеПредмет: Re: NEXT TIME - Сакаме фудбал на плажа   Чет Jул 29, 2010 11:32 am

Супер интервју....И они заслужуваат одмор...нека уживаат...и од септември со нови сили да се вратат и да почнат со подготовките со останатите песни од 2 албум :)

I love Next time !!
Вратете се на почетокот Go down
 
NEXT TIME - Сакаме фудбал на плажа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog.com
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum